Čiastočná verzus úplná obriezka

martina335
12. feb 2015

Ahojte baby. Tak sem pisem zasa 🙂 dufam ze nevadi ze som zalozila novu temu 😒 Bola som s 13rocnym synatorom u urologa a ako som aj myslela poslal nas na tu obriezku lebo to ma zasa zapalene a nejde mu ta predkoska dobre stiahnut. Vravel ze to ma dost zuzene ku koncu a ze s tym netreba uz zbytocne cakat lebo je uz v puberte a podla neho sa to uz nezlepsi skor naopak. Skusali sme uz kadeco aj masticky aj repik a uz aj ten slez ale nepomohlo 😢 Tak som teda suhlasila a objednal nas na obriezku na koniec februara aj ked Rodco o tom nechce ani pocut. Chcela by som sa ale spytat este jednu vec. Urolog mi povedal ze mu moze spravit aj ciastocnu obriezku (ze mu odreze len tu zuzenu cast) ale ue je tam potom dost velke riziko komplikacii a je mozne ze potom bude musiet ist na obriezku zase. On by odporucal uplnu a nejaku ze tesnejsiu (ze tam bude mat potom stale napnutu tu kozicku a nebude tam velmi vydno jazvicku). Mam sa teda rozhodnut a staci ked mu to poviem v ten den ked to bude synovi robit. Tak teraz sa snazim niekde nastudovat ze co by bolo lepsie. Co si o tom myslite? Lepsie by bolo skusit tu ciastocnu ci rovno uplnu a tu tesnejsiu ako doktor povedal? dakujem veelmi 😉

inull5
12. feb 2015

@martina335 ahoj. Nemam sicw tak velkeho syna ale ak mozem tak poradim daj na urologa, ciastocna ako vravi je viac komplikovana, a v buducnosti je riziko opatovneho zuzenia..uplna je aj z hlasiska hygieny a pokial to ma tak zuzene lepsia. Ano po zakroku ho to bude boliet ale nexh mlady veri ze to po vybrati ci vypadnuti stehov ani nebude vidiet. A bude mat pokoj.

sunshineka
12. feb 2015

@martina335 v prvom rade by som uvazovala,co je lepsie pre syna a jeho psychiku.je v dost haklivom veku.ja by som volila ciastocnu.lekar ta vzdy pripravi aj na horsiu variantu a ja nie som zastancom vsetko riesit radikalne.cize som za ciastocnu.ak si lekar odvedie poriadne svoju pracu a dodrzite pooperacne postupy,hygienu a vsetko okolo toho,nemali by nastat komplikacie

viera27
12. feb 2015

@martina335 ja osobne by som volila uplnu. Ale neviem nakolko mas vyspeleho syna, pokial uz je schopny zvladnut rozhodovanie, opytaj sa priamo jeho. Detailne mu vysvetli pre aj proti, rizika a nech si zvazi. Ono ci ciastocna, ci celkova, bolest bude mat tu istu :(. A pri celkovej uz by sa nemusel bat problemov do buducnosti.

blabla22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina335
autor
12. feb 2015

@inull5 @sunshineka @viera27 @blabla22 baby ste super dakujem za pomoc 🙂 synator o obriezke nechce ani pocut ale nema na vyber. proste pubertak... 😖 Vzdy len ze mama prestan, nikam nepojdem a podobne 😅 Odkladali sme to uz dost dlho takze nech sa to vyriesi teraz ako by mal mat problem potom uz ako dospelak. Ja som tiez naklonena uplnej tak ako poradil urolog. Asi mate pravdu. Mozno keby bol mensi tak asi by som bola skor za tu ciastocnu ale tak ak je mozne ze by sa to zas skomplikovalo a potom zasa behat po lekaroch by bolo utrpenie.
Doktor este hovoril ze ta uplna obriezka sa da spravit aj volnejsie ale potom by vraj bolo o dost viac vydno tu jazvicku. A ked je tesnejsia tak odstrani uplne celu tu cast a jazvicka zostane ukryta akurat ze na zaciatku moze byt trocha nevyhoda ze kozicka bude v podstate stale napnuta (a nebude taka zrolovana) ale ze je to len o zvyku. Asi pojdeme do tej tesnejsej aspon bude mat potom uz pokoj. Rodcovi je to jedno on o tom hlavne nechce nic pocut a nikam nechce ist takze doktorovi to budem musiet povedat asi ja 😕

sunshineka
12. feb 2015

@martina335 vies,ale ty musis zvazit,co je pre syna do buducnosti,co sa tyka aj jeho pohlavneho zivota lepsie.nie co sa "chce" doktorovi robit.ja som k lekarom nekompromisna.vacsina lekarov si vybera pre nich schodnejsi zakrok.citaj hlavne diskusie od muzov,ktorí maju obriezku za sebou a nie,co napisu lekari

viera27
12. feb 2015

@martina335 no, to je presne to, ono ho to pocka.... Manzelovi tak robili v dospelosti. Tiez mu to nechceli robit z konzervativnych dovodov v detstve. Potom sa mu chudakovi v inkriminovanej situacii roztrhla a bolo. Vies si tu bolest predstavit? Tak citlivu vec roztrhnut?
Inak je velmi spokojny a ja samozrejme tiez 😀

prego81
12. feb 2015

@martina335
keby som mala tvoj problem, riesila by som to s otcom tvojho syna. Mozno by otec rychlejsie syna presvedcil...

martina335
autor
12. feb 2015

@sunshineka @viera27 @prego81 je to dost tazke rozhodnutie lebo synator to teraz nechce ale je mi jasne ze to uz musime riesit hoci aj nasilu. radsej teraz ako by mal potom aj s buducou nevestou nadavat ze sme sa na to vykaslali 😀 este musim pohladat ci je ozaj lepsia ta tesnejsia obriezka ako povedal lekar. MM pride domov cez vikend tak mu poviem nech si s nim este o tom pohovori. Neviem ci to ale nejak pomoze lebo mm obriezku nema ani nikto v rodine pokial viem. Takze synator bude uplne prvy a uz ho pocujem ako odvrava ze ked obriezku mm nema tak ako moze vediet ze to bude lepsie 😀

prego81
12. feb 2015

@martina335
jasne, to chapem s tym odvravanim 🙂 Ma vas syn nejaky vzor, sportovy, iny? Povedat ze aj ten a ten to ma. Napr. v USA je obriezka uplne bezna a robi sa este predtym ako novorodenec odide z nemocnice, Skusit to zahrat na to ze on bude ten prvy a vynimocny v rodine 😉 No, nezavidim ti, prehovarat pubertiaka v takto citlivej teme...prajem vela stastia!

martina335
autor
12. feb 2015

@prego81 super napadik dakujeeem 🙂 Ronaldo ten je jeho (asi je to spaniel ale to nevadi) 😀 aj ked sa o tom so mnou vobec nechce bavit este to vyskusam takto. Za pokus nic nedam a potom mu este moze skusit dohovorit manzel 😉 Uz sme objednany na 24. februara takze rusit to uz aj tak neplanujem 🙂

meluela
12. feb 2015

@martina335 inak nie som si ista ci nie je potrebny informovany suhlas aj dietata pokial uz je na to rozumovo schopne a vie vyjadrit svoj nazor (co teda 13 dieta je) .. cize kebyze velmi protestuje, lekar by zakrok ani nemal urobit ...
a neda sa mu povedat ze sa mu moze stat neskor ked bude mat dievca bolestiva nehoda, ze mozte pockat a povie vam potom kedy chce ist na zakrok alebo mozte ist teraz nech to ma cim skor za sebou? ... ale neviem ci je vhodne rozpravat sa s nim takto o buducnosti, nemam este take velke dieta

prego81
12. feb 2015

@martina335
Ronaldo je z Portugalska - to len aby ta syn nevysmial, staci ze odvrava 😀

martina335
autor
12. feb 2015

@meluela o tom suhlase som vobec nepocula ani doktor to nespominal iba ten suhlas co budem asi podpisovat ja. musim sa na to spytat ale dufam ze dovtedy syna nejako presvedcim. Cakat uz velmi nechcem lebo ked synatora nedotiahnem k urologovy teraz tak potom uz vobec nie 😒 a sam za mnou alebo za manzelom s tym urcite nepride ako ho poznam lebo je uz dost hamblivy. A tieto problemy s "pipikom" uz mal aj davnejsie len sme to vzdy odkladali 😒
@prego81 😀 to sa hodi asi by ma ozaj vysmial 😀 diky 😉

melania1
12. feb 2015

Neviem ci sa mozem zapojit , kedze nemam syna. Mozem povedat iba so skusenosti mojho muza.
Tiez mal od malicka problem so zuzenou predkozkou, pretrval mu do dospelosti. I ked sme sa spoznali mal s tym problemy , bolesti...ale ako kazdy chlap, neodvazil sa ist pod noz ani to nijako riesit.
Trvalo mi 2 roky kym som ho "dokopala" k urologovi. Samozrejme bola nutna obriezka, urolog mu odporucil uplnu, kedze je to aj z estetickeho hladiska lepsie. Po zakroku ho to bolelo asi dva dni, kym boli stehy este citlive.
No a pointa...samozrejme ma po problemoch, nevie si vynachvalit (a medzi nami zenami ani ja🙂
Jasne ze keby to ako matka riesim so synom tak to beriem citovo, ale myslim, ze ked su take problemy nie je co riesit a treba to dat prec. A urcite je to potom vsetko jednoduhsie....pocnuc hygienou atd.

meluela
12. feb 2015

@martina335 v nasich zakonoch neviem ako je to presne upravene, je to taka seda zona ... dohovor o ludskych pravach a biomedicine priznava urctite prava aj maloletym a malo by to byt aplikovane, ale je to taka seda zona (http://www.pravovzdravotnictve.sk/sk/casopis/pr...)

Ale pokial ho ako-tak nespracujete ze by tam isiel viac-menej dobrovolne tak pochybujem ze lekar urobi zakrok nasilu dost velkemu dietatu ktore hovori ze s tym nesuhlasi

anita1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cukroska
25. okt 2023

@meluela jasné,že je všetko na rodičocrodičoch a ked lekar nariadil ,že je tp nutné zo zdravotných problémov tak bohužiaľ musí sa s tým zmieriť. Časom by sám chcel...