Čiastočná obriezka u dieťaťa

poxinka
10. aug 2020

Mamicky prosim vás robili vasim drobcom ciastocnu obriezku mala by som par otazok typu preco to robili v akom veku aky bol priebeh a podobne ďakujem

andrea_ff
10. aug 2020

@poxinka to by zaujimalo aj mna 🙏

vevesh
10. aug 2020

Tak obriezka sa robi bud z nabozenskych alebo zo zdravotnych dovodov (vacsinou kvoli fimoze, cize zuzenemu otvoru na predkozke). Vek - podla problemov, vole- od novorodencov az po dospelych. A rozdiel pre rodica pri operacii nie je- takaista narkoza, len "vysledok" je rozdielny...

kristinajo
10. aug 2020

Mojmu synovi robili pred cca 2,5 rokom. Nebol uz celkom drobec mal 12,5 roka. Robili mu ro preto, lebo sa mu nedala pretiahnut predkozka. Nemal to tak od malicka, ale ako mu (asi) rastol pindur, tak sa mu pri pretahovani robili na predkozke take trhlinky, ktore ked sa sa zahojili, tak tam vznikli take zhrubnute miesta....skratka, ta predkozka uz nebola taka pruzna a potom mu to uz neslo vobec. Skusali sme aj kadejake masticky, ale nic nepomohlo a skoncili sme na chirurgii.... Boli sme tu: http://www.centrumkramare.sk/
Maju tam detsku urologicku ambulanciu. Za nas velka spokojnost. Poobede sme prisli a vecer isli domov. Neviem si predstavit, ze by s tymto zostal sam v nemocnici ...

poxinka
autor
10. aug 2020

@kristinajo a robili mu ciastocnu ci uplnu

kristinajo
10. aug 2020

@poxinka Normalne si nepamatam...🙈 Viem, ze prisla predtym doktorka a pytala sa jeho aj mna, ze ci ciastocnu, ci uplnu (vsetko pekne vysvetlila), ale nepamatam si, co sme dali... Pytala som sa ho teraz, tvrdi, ze ma uplnu. Ale pozerala som prepustaciu spravu a tam bolo v odporucani, ze "predkozku pretahovat od zajtra".... tak neviem 🤪

poxinka
autor
10. aug 2020

@kristinajo a vedeli by ste mi do spravy napísať aky je rozdiel ako vam to vysvetlila dakujem

vevesh
10. aug 2020

@poxinka ciastocna je, ze sa odoperuje iba polka predkozky a ponecha sa zvysok, cize vytrca iba spicka zaluda spod kize. Pri kompletnej ostane zalud obnazeny, teda je bez akejkolvek predkozky. Je to na voli rodica, ktoru variantu zvoli.

myshela
25. apr 2021

Baby, ja som chcela.ciastocnu a dr mi môjmu 3rocnemu urobil úplne inú čiastočnú, odrezal mu to a.zasil.za žaludom, nahnevaná som na seba, má to úplne za žaludom zasite, snáď nebude mať v budúcnosti problém...a tá zvyšná predkozka je zrolovana a vôbec nejde stiahnuť cez zalud

myshela
25. apr 2021

Synovi to zašívali za žaludom alebo predkozku na žaludi?
Neviete mi niekto povedať, že ak má za žaludom teraz cca Max 2mm smerom k jazve- tento priestor sa bude rastom zväčšovať? Ja som sa totiž dočítala že je toto dosť radikálna úprava, lebo sú tam dôležité nervové zakončenia. Syn má cca 5tyzdnov po operácii.

deusa
25. apr 2021

@kristinajo prosim ak sa mozem spytat, co vas to vyslo kompletne?

kristina.jo
21. máj 2021

@deusa ahoj , dnes sme to absolvovali uz s druhym synom. Stalo to 245 € (nieco doplacala aj poistovna)

myshela
21. máj 2021

@kristina.jo robili mu čiastočnú? Ja mám Tom strašný zmatok. Bola som mesiac po operácii v centrum Kramáre a tam mi povedali, že ma čiastočnú ale trošku mu nesedí na zalude..a "nosí" to ako uplnu

myshela
21. máj 2021

@kristina.jo ..môjmu to.tam.nerobili iba som tam bola u doktorky na konzultacii

kristina.jo
21. máj 2021

@myshela dnes povedala doktorka, ze mu tam trochu tej koze zachovala.🤷‍♀️ Este som nevidela, lebo az zajtra to mame odlepit...

myshela
21. máj 2021

@kristina.jo a starší má prosím šité hneď za žaludom či nižšie? Ostali mu jazvy? Ja si hrozne vyčítam, že má čiastočnú, jednak sa mi to nepáči a bojím sa.ze má jazvu tesne za žaludom. Myslela som, že.mu urobí inú čiastočnú ale táto dr v centrume.mi potvrdila, že sa robí iba takáto ako urobil ten dr môjmu..tak ja už neviem

vevesh
22. máj 2021

@myshela kazda obriezka je podla mojich vedomosti sita za zaludom, len je rozdiel, kolko koze ponechaju (od ziadnej az po polku zaluda) a to je individualne podla problemu, anatomie, zelania rodicov a lekara.

myshela
22. máj 2021

@vevesh aha tak ďakujem za objasnenie, lebo ja som pod čiastočnou bola v tom podľa stránok z niektorých urolo zariadeniz že sa iba odreže zúžená časť a zasije sa, nie prisije o žaluď a predkozka funguje rovnako ako predtým, aj uzdicka sa necháva. Na základe mojej otázky ma kontaktovala jedna mamička, ktorej synovi robili tiež čiastočnú ale túto, čo nezasivaju nad žaludom..

myshela
9. aug 2021

@kristina.jo prosím vás, ako sa má ten starší syn po zákroku? Ide mu tá zostata predkozka pretiahnuť na žaluď aby mu tam aj ostala? Môjmu synovi sa v tom zahybe kde má tu kožu zrolovanu začali robiť zapareniny :( on je ekzematik :( dnes to videla kožná a tá sa divila, že takúto obriezku ešte nevidela, on má dost škaredé tie jazvy, keď stojí a má to v kľude vyčnievajú spoza tej zostatej kože také hrbolceky okolo žaluďu :(

kristina.jo
9. aug 2021

@myshela syn to ma OK. Medzitym to absolvoval uz aj mladsi 🙈 , ten ma urobenu ciastocnu a tiez v pohode (akurat isel na kontrolu po cca 2 mesiacoch, tak hadam to bude OK). ...

myshela
20. aug 2021

@vevesh
@kristina.jo
Prepáčte, že sa opäť vypytujem. Môj 3r syn dnes padol na odrazadle a udrel si pindura. Hneď za jazvou smerom k telu v koznej vráske ktorá mu tam vznikla, mu s času na čas praskne koža. No dnes si ho pri páde prisadol o tu tyčku na odrazadle a prasklo mu to ale riadne. Krvácalo mu to na hornej polke za sitim. Hneď som volala dr čo ho operoval a ten že repikovat a ak tak sa potom prísť ukázať a veriť že sa to zahoji, aby sa to nemuselo riešiť. On to nosí stále na žaludi hore, vôbec to nevyzerá ako čiastočná ale taká voľná, akurát jazva tvorí škaredý prstenec a je taká vrubkovana :( nemáte info o reoperacii takejto čiastočnej na celkovú? Ja som už zúfalá a hrozne sa na seba hnevám :(

myshela
20. aug 2021

Mám nepríjemný pocit, že mu to bude stále praskať v tom koznom zahybe :( že ťa jazva nebude pružná nikdy. :(

riami78
8. sep 2021

@myshela Môžem sa opýtať kto a kde mu to robil - radi by sme sa mu vyhli.

yvonlee
2. nov 2021

@kristina.jo Ahoj prosím ťa ako dlho sa u vás hojila rana? Kedy mohol ísť opäť medzi kolektív? Nás to ešte len čaká... Tiež neviem, ktoré lieky sú pre deti naj po takomto zákroku, aby boli utlmené. Ďakujem za odpoveď

kristina.jo
2. nov 2021

@yvonlee Ahoj, tusim boli obaja doma nejake 3 dni. A asi 2 tyzdne nemohli cvicit alebo nejako sa namahat (asi aby sa im to nesuchalo). Po 24 hodinach sa da dole ten obvaz a potom sa to uz len framykoinovou mastou natiera. Velmi rychlo sa to hoji. A ani to nevyzera tak hrozne (myslim po zakroku),ako to mozno znie. Trosku opuch a trci par nitiek (stehov). Dobre je chodit tie prve dni v nejakych volnych nohaviciach. Moji chodili v pyzamovych bez ňicoho. Drzim palce 😉

yvonlee
2. nov 2021

@kristina.jo ďakujem ti ♥️