Chytanie ručičiek 9-mesačným dieťaťom

13. nov 2023

Dobrý deň, je prosím normálne, že si 9 mesačne dieta počas dňa spoji/ chytí ručičky, niekedy dlaň prstami druhej ruky, inokedy sa chytí za prsty? Niekedy si potom dá palec do ústočiek, niekedy nie.
Robili to aj vaše detičky?

viestta
13. nov 2023

Ano, je to v poriadku. Spoznava co dokaze

beata_k
13. nov 2023

Dokonca je to ziaduce.

autor
13. nov 2023

@beata_k prosím aj v takomto veku?

autor
13. nov 2023

@viestta ďakujem za Vašu odpoved.

petronellla87
13. nov 2023

Ano aj moja to robi, akoby si gratulovala😂

anavixy
13. nov 2023

Čo ti na tom môže pripadať nenormálne?

januska12323
13. nov 2023

A čo má robiť? Hrať tetris?

maryetta
13. nov 2023

Jasne. Spoznava co mu je blizke. Rucky. Nozicky.

beata_k
13. nov 2023

https://mamaaja.sk/kalkulacky/vyvoj-dietata-mes...
Dieta sa uci prekladat hracky z ruky do ruky. Tvoje si to nacvicuje aj takto.

veronikaszabova
13. nov 2023

Nasa ma 7m a robi to uz asi mesiac

angeli121212
13. nov 2023

Vie mi tu prosím niekto vysvetliť prečo by to mohlo byť nežiaduce alebo nesprávne? Za každú odpoveď ozaj ďakujem lebo ja tomu jednoducho nerozumiem a absolútne nič zvláštne na tom nevidím.

anavixy
13. nov 2023

@angeli121212 to sme viacere.. nema na tom byt co zvlastne akurat niektore mamicky vidia aj to co neexistuje 😵‍💫 ja si tu tuto otazku kladiem neustale, ked sa niekto podobne veci pyta, ze teda aku vlastne maju predstavu o tom co by to mohlo znamenat, ak by to malo byt zle 🤷🏻‍♀️

autor
13. nov 2023

@angeli121212 žiaľ mám zo všetkých pohybov, hmkania, a podobnych predpokladám normálnych míľnikov stresy… je to moj uzkostny problem, vidím veci negatívne. Dcérka je moje prvé dieta, žiadne malé dieta som v okoli vyrastať nevidela. mnou sa riadiť určite netreba. Ospravedlňujem sa ak som otázkou pobúrila, ale ďakujem za všetky odpovede.

angeli121212
13. nov 2023

Ale nepobúrila len som fakt rozmýšlala, že prečo je to zlé. Naozaj ma zaujíma čoho sa vlastne bojíš?

angeli121212
13. nov 2023

@anavixy no myslím si, že je to spôsobené aj tým pretlakom rôznych článkov pre mamičky o tom čo by dieťa malo nemalo a niektoré sú napísané v takom duchu že strašia maminky. Novinári čo ich píšu sú evidentne apokojní, že majú čítanosť ale nenesú žiadnu zodpovednosť za často milné informácie resp. vytrhnuté z kontextu

anavixy
13. nov 2023

@angeli121212 ano, s tym suhlasim, mat informacie je podla mna zaklad, ale je velmi dolezite vyberat si odborne zdroje informacii, v dnesnej dobe su rovnako lahko dostupne ako clanky s informaciami vytrhnutymi z kontextu, len treba vediet kde hladat, koho sledovat a to byva problem (vidime aj tu ze zeny radsej napisu na laicke forum nez by si zakladne informacie nasli samy)

angeli121212
13. nov 2023

@anavixy ono pre prvorodičku je to väčší problém ako by sa zdalo, ja mám tiež prvé a úprimne nakoniec mi najviac vyhovovalo robiť veci intuitívne a vžiť sa do pocitov bábätka, resp. Ked už som chcela dačo zistiť, tak som si na jednu tému prečítala viac článkov. K tomuto fóru vôbec by som to tak zas nezavrhla lebo sama som tu už našla pár dobrých postrehov ale platí pravidlo nebrať hned všetko napísané ako pravdu ale si tie info popr. Overiť resp. Vedieť si vybrať

autor
16. jan 2024

Aktuálne ma 11 mesiacov. Občas za deň to spraví, nepozera sa na ne, len si chytí rúčky alebo prsty druhej ruky. Je to stále ok v tomto veku? Foto je z netu ilustračná.