Chýbajúca stolica u 3-mesačného bábätka

kvietocek555
5. dec 2022

Viete mi poradiť nejaké opatrenia u 3m dieťaťa, kde už sme nemali stolicu 2 týždne. Dávame aj probiotika biogaiu.
Drobec nemá bolesti bruška, je kľudný, čiže koliky ju nespôsobujú. Je plne dojčený.
Ďakujem za dobré rady.

nikpa
5. dec 2022

@kvietocek555 ak je plne dojčený, spokojny a nema žiadne viditeľné problémi tak nevadí, že nemá toľko stolicu. Jeho telo totiž všetko materské mlieko spracuje, iné by boli keby bol na umelom m. Nemusíš mať starosti.

d_anica
5. dec 2022

@kvietocek555 Áno, ako píše @nikpa, u plne dojčeného bábätka je to normálne, trávi materské mliečko tak efektívne, že nemá žiaden ,,odpad". Ak je spokojný, tak je všetko v poriadku.

anjelicek26
5. dec 2022

Dojcene deti to tak mavaju...dcera mala rekord 16 dni... ked zacali prikrmy, tak sa to zmenilo... synovia kakali kazdy den aj 4x, to bol pre mna potom sok 😂

kvietocek555
autor
5. dec 2022

@nikpa...a koľko môže takto potiahnuť? Uff... on mal pravidelne každý deň kakanicu. Potom prišli koliky na 10dni a po ich ukončení stolica hapruje. Preto ma to zarazilo, že pred tým všetko v poriadku a teraz nie. Vysadila som kravské mlieko, a vtedy koliky postupne ustúpili. Neviem,ci to môže mat na to vplyv. 😀

zuzuli4
5. dec 2022

@kvietocek555 Môj malý nekakal 36 dní 🙈 Bol úplne v poriadku, všetko mlieko proste strávil. Tiež má 3 mesiace. Ďalší interval trval iba 2 týždne 😅