Chvíľkové dusenie novorodenca

rebeca196
17. júl 2015

Baby, chcem sa Vas opytat, mam doma 2 tyzdnovu dcerku a uz 3x sa nam stalo ze sa chvilkovo dusila, nevedela sa nadychnut, scervenela. Stane sa to vtedy, ked trosku vygrcka a ona to asi prehlta. Dnes som sa strasne naplasila, budem velmi vdacna za kazdu reakciu od Vas, ci sa to stava aj Vam. Dakujem

tajka1986
17. júl 2015

Nam sa to nestavalo, radsej by som poriesila monitor dychu pre istotu 😖

molka
17. júl 2015

@rebeca196 mojej sa to tiez stavalo, uz od narodenia. Vzdy som jej fukla do tvare a zacala dychat, v noci som to riesila monitorom dychu. Ten sa mi velmi osvedcil, viackrat nam pipal, ale cim bola starsia, pipal zriedkavejsie. Po pol roku to preslo.

tova
17. júl 2015

1/na spanie monitor dychu stale
2/ked lezi, vyvysit jej treba hlavu, alebo davaj ju lahnut do lehatka, hojdacky,
3/do par tyzdnov pride na reflex ako dychat a prehltat, moja dcera mala s tym tiez problem , ona ked jedla nedychala vobec az fialovela
4/na dalsej kontrole to spomen dr.
5/ked ken chvilkovo scervena, neomodrie a hned dycha tak len sleduj, ak je to vaznejsie tak dr.moju monitorovali na detskej jis kym to prestala robit par dni

zita19
17. júl 2015

asi treba monitor dychu a polohovat ju, ked sa jej mliecko vracia. Monitor poskytuju aj zdravotne poistovne a niektore porodnice. Spytaj sa tam. O polohovani sa dozvies v temach o dietatkach s refluxom.
https://www.modrykonik.sk/forum/search/?cx=0093...
Ked sa jej to stane nabuduce, preloz ju cez koleno tak aby mala hlavku dole a mliecko jej vytieklo.

sedem
17. júl 2015

@rebeca196 aj u nas sa to stalo,ked bola dcerka malinka,strasne ma to vtedy vyplasilo...mala reflux,pravdepodobne mate aj vy,spomen to dr,mozno vas posle na sono..inak urcite monitor dychu,vyvysit matrac,pripadne sa predavaju aj antirefluxne vankuse..ak vam potvrdia reflux,mozno vam nieco aj predpisu..drzim palce...

sedem
17. júl 2015

Este mi napadlo, po papani nechaj poriadne malu odgrgnut, nech jej vzduch v brusku zbytocne nerobi zle 😉

rebeca196
autor
17. júl 2015

@tajka1986
@molka
@tova
@zita19
@sedem
@sedem dakujem Vam velmi pekne, monitor dychu mame, dnes som sa strasne naplasila, dufam ze to skoro prejde, urcite to spomeniem dr.