Chuť do jedla u 3-ročného dieťaťa

mata391
8. jan 2023

Ahojte, prosím vás poraďte niečo na chuť do jedla u 3 ročného dieťaťa. Vôbec nie je hladné, akoby ani jest nepotrebovalo a drží každé sústo v lickach. 🤦😪
Ak ste to riešili s Dr, zistili niečo? Co si žiadať vyšetriť.?dakujem

diaalex
8. jan 2023

@mata391 moja 3r tiež nie je veľký jedák 🤦🏻‍♀️ Ale dávam jej vianocku s nutellou a potom kopec ovocia, plus spapá 2x220ml mlieka a jogurty, ale varené veľmi ťažko

hilda08
8. jan 2023

@mata391 treba vyšetriť nedostatok železa

mata391
autor
8. jan 2023

@diaalex moja nič, nič nechce, žiadne oblubene jedlo. Drží v ústach každé sústo.

mata391
autor
8. jan 2023

@hilda08 to ma v poriadku

zuzkaa1991
8. jan 2023

@mata391 so sladkostami je ako?moja ma v marci 5r az ked mala 4.5r zacala ako tak papat plus aspoň ochutnavat

nahodnemeno
8. jan 2023

dieta v jej veku ma mat pravidelne kontroly rastu a hmotnosti, ak prospieva, nie je to take zle...samozrejme potrebne vysetrit ci nema anemiu, malo zeleza , ci nebyva casto /aj kvoli tomu/chore a podobne...kratkodobo sa na podporu chuti do jedla zvykne davat Peritol tablety /Dr. pediatria/

mata391
autor
8. jan 2023

@nahodnemeno ďakujem 😊 chorá veru býva dosť často. Momentálne sme v nemocnici, keďže úplne odmieta papať, piť, začala sa zadýchavat po pár krokoch, tak nad hospitalizovali. Od samého narodenia je problém s papanim. Je to hrozne 😥 každé sústo drží v ústach aj polhodinu 😥 železo máva v poriadku. O peritole som čítala, aj môjmu bratovi pomohol keď bol malý, ale naša pediatricka ho vraj nechce predpisovať 🤷‍♂️

weuska1559
2. dec 2023

@mata391 pretože deťom do 6 rokov sú tabletky kontraindikovane ,deti 3 ročne mozu peritol sirup ale ten je dlhodobo nedostupný. Ja som ho zháňala aj cez psychiatriu lebo to dávajú ľuďom pri anorexii a nič nie sú. Naša tiež nezje nič ráno krupica na obed keď má slabú chvíľku tak polievku,po obede posna zemla alebo rožok,jogurt,a večer kaša a mlieko to je jedálniček 2,5 ročnej slečny. Chorá nebýva ,železo v poriadku aj krvný obraz. Má 96 CM a 15,5kíl.