Chronická tvorba tekutiny v strednom uchu

elewele
24. máj 2016

Dobrý deň. Moja sestra ma už od 14rokov (teraz ma 22) problém s tvorbou tekutiny (hlienu) v stredousi. Príčinu nevieme nájsť, už bola 7xna operacii(Pp) , tekutinu odsali, vložili do bubienka stipulu, ktorá po pol roku vypadla, tekutina sa znova nahromadila a do roka ďalšia operácia a tak dookola :( už sme boli aj v KE, tam sa snažili to vyčistiť poriadne, odkryli kosť za uchom, odstránili sajrajt s tým, že už sa to určite neobnovi.... Lenže po roku sa tam tekutina objavila znova. Teraz naposledy jej znova robili drenaz stredousia v pp, neviem ci to odflakli alebo co sa stalo, ale výsledok je taky, ze mesiac po operácii sestre praskol bubienok a krvacala, stipulu vybrali a nechali to tak.... Momentálne sa chystáme do mt, tam navrhli riešiť "možnú pricinu" a to prečistiť roky upchatu eustachovu trubicu (nikoho to doteraz nenapadlo), lenže je to riziková operácia cez nos, musia ho celý odkryť. Mam strach. Už sme skeptickí a nevieme ako ďalej. Je to nekonečný príbeh. Prosím ak máte niekto podobnú skúsenosť, poraďte, ci už lekára, alebo ja už neviem :( ďakujem za prečítanie

darina1952
24. máj 2016

@elewele ahoj, nechcete ešte skúsiť konzultáciu v inom zariadení? Nemocnica v Humennom sa na ORL zameriava - skúsila by som konzultovať aj tam.
http://www.orlhe.sk/sk/o-nas

sima3213
29. aug 2022

@elewele ahoj, vidim,ze prispevok je uz dost stary...ale ako dopadla prosim sestra?