Chrčanie a zahlienenie novorodenca

lenuska6663
3. dec 2013

zienky potrebovala by som poradit, mame 1,5 mesacneho synceka ked mal 3tyzdne dostal sopliky , trapenie trvalo asi tyzden stale sme odsavali ale nepomahalo az nakoniec sme skoncili v nemocnici so zacinajucim zapalom pluc, maly bol 10 dni na atb, prisli sme domov a ako nebral uz atb tak bolo dobre len dva dni potom to znova zacalo, stale chrci pocut ze ma hlieny v krku ale ked odsavame skoro nic nejde, trva to druhy den dnes sme boli pri lekarke znova a povedala ze dycha cisto ze je to nejakou chrupavkou a odporucila dat do vyssej polohy, odsavat a kvapkat nasivin soft pre novorodencov , mate s tym nejake skusenosti? nejake domace recepty alebo co

linda20111
3. dec 2013

@lenuska6663 Kvapky do nosa su zbytocne, kedze tie hlieny su vzadu. Odporucam fenistil kvapky 5kvapiek 3x denne a k tomu sirup prospan 5ml lyzicka rano a vecer na odhlienenie. Nezlakni sa ak pri odgrgavani a naslednom grcknuti vyjdu hlieny. Babatko ich takto vyluci. V ziadnom pripade nedavat babatko spat na brusko ak nahodou bolo tak zvyknute. My sme davali do zvysenej polohy aj kvoli refluxu, takze telicko alebo aspon hlavicku sa snaz aby malo otocenu nabok. Ked sa zlepsi to chrcanie tak znizuj postupne davkovanie.

janinah
3. dec 2013

@linda20111 nemôžeš ordinovať liečbu,nie si lekár a hlavne si dieťa nevidela a ani nevyšetrila..okrem toho si prehnala dávkovanie prospanu pre jeho vek a odmietla si kvapky do nosa,ktoré sú veľmi dôležité,lebo tie hlieny vzadu sa tam dostali zvrchu z nosa a dutín...a kvapky do nosa urovnavajú tlak v Eustachovej tube a zabraňujú vzniku zápalu uška,čím menšie dieťa tým sú kvapky do nosa a odsavanie soplíkov dôležitejšie

@lenuska6663 pozri si anatomiu nosovej dutiny,mnoho mamičiek odsava smerom hore k čelu,treba odsavať kolmo akoby dozadu k temenu,možno v tomto robíš chybu

linda20111
3. dec 2013

@janinah toto presne sme mali my tiez v takom istom veku, preto som jej to napisala aj s davkovanim.

sarracenia
3. dec 2013

@lenuska6663 ahoj, ver svojej doktorke. Ak ma dietatko ciste dychanie, tak to naozaj bude len tou chrupavkou. Nas krpec to mal tiez a tiez som uz panikarala a odsavala kazdu chvilu, ale hlieny skoro ziadne. Casom z toho vyrastol, par tyzdnov si odchrcal a bolo dobre.

lenuska6663
autor
5. dec 2013

dakujem zienky za rady, vyskusali sme ten nasivin do nosa a odsavanie kedze lieky ktore mi poradila linda20111 su na predpis, ano fenistil kvapky poznam a viem ze maju dobry ucinok casto ich lekarka predpisovala starsej dcere bola som spokojna ale teraz nam ich nepredpisala. odsavame sopliky a zrejme som asi naozaj robila chybu pri odsavani, teraz je to uz dobre a 3 krat denne jedna kvapka nasivinu do nosteka, k tomu mi poradili urobit malemu zabal s husacej masti a hlieny nam uz pomaly odchadzaju.takze dakujem za rady