Chrápanie u jednoročného dieťaťa

mamminna
17. sep 2013

Ahojte, prosim je normalne chrapanie u jednorocneho dietata? V spanku ma chvile ked dycha iba ustami , niekedy ho vobec nepocut no niekedy dost....sem tam si zachrapne tak silnejsie....

zdenka264
17. sep 2013

Asi nie...je to babatko,neviem ci je mozne ze by mal zvacsenu nosnu mandlu

saska.t
17. sep 2013

@mamminna ak byva chory,alebo trpi na uska bude to zväcsena mandla.....

katka1981
17. sep 2013

@mamminna, treba dat pozriet krcnemu, moze mat zvacsenu nosnu mandlu

ivaana789
17. sep 2013

U nás to bol dôsledok veľkej nosnej mandle.Nepripisovali sme tomu najprv žiaden význam,že malý chrápal...občas...ale mával často soplíky (číre,nie zelené)...to sme dávali za príčinu nástupu do škôlky a asi v štyroch rokoch ho začalo výrazne bolieť uško,tak sme zašli ku ušno-nosno-krčnej lekárke a tá zistila,že má zápal v ušku a trošku zhoršený sluch - z tých častých soplíkov...dala mu ATB a odporučila nám,aby sme malému dali von nosnú mandlu lebo tá spôsobuje nočné chrápanie,nekonečné soplíky,tie môžu zasa poškodiť sluch a čo ja viem čo ešte toho narozprávala.Samozrejme sme súhlasili( aj keď som počula na to rôzne názory),mandla je už 10 mesiacov vonku...robili to v lokálnej anestéze,malému dali nejaký oblbovák,trvalo to asi 30 min.,malý si nič nepamätal,žiadne strašné bolesti po zákroku nenastali a chrápanie zmizlo,soplíky sú minimálne,dutina sa uvolnila a sluch sa normalizoval,čiže opäť počuje normálne.Ale to už asi ďaleko predbieham .....Vo vašom prípade to môže byť celkom iný dôvod.Treba sa určite informovať u pediatra a ten Vás prípadne odporučí na ďalšie vyšetrenie.