Chrápanie 4 ročného syna

ivana890
1. máj 2012

Ahojte mam 4-ročneho syna,ktorý vnoci chrape, a ma žlty suchy soplík, začalo to minuly rok v maji, kedy sme mali zvačšene nosne mandle,ale krčny povedal,že este je to vnorme, nasadil nam Aerius, poslal na alergologiu,kde mu nic nezistili,este nam vynadala pani doktorka čo tam vlastne robíme,
prestali sme tam chodit, cez zimu to prestalo,zasa začina maj, a znova sa vsetko opakuje, moze byt malý alergicky,alebo čo mu škodí? Viete mi poradit? Vdaka Iva

olejka
1. máj 2012

u nas to boli mandle teda spravne sa povie nosna mandla ,brali sme Avamys do nosa ,ten pomohol, no akonahle vysadil tento sprej, začal zas chrapat...odkedy ma vyoperovanu mandlu , byva chory len sporadicky-predtym bol stale stale na antibiotikach a protialergikach aj ked alergiu nema...takze operacia pomohla... hlavne že nechrape 😉

sissy27
1. máj 2012

@ivana890 u nás tak ako u @olejka nosné mandle v kombinácii s alergiou... začarovaný kruh - vďaka zväčšenej nosnej mandli zle dýchala, ústami a nie nosom, takže vdychovala všetky alergény aj baktérie priamo do seba, z čoho boli soplíky a zápaly dutín... od zlého dýchania sa odvíjalo zle klenuté podnebie a od toho logopedické problémy... a odporúčam ti zájsť špeciálne za detským ORL, lebo my sme boli najprv u klasicky dospeláckeho, podľa neho všetko v norme, ale na špecializovanom detskom to už videli úplne inak, aj mi to komplet vysvetlili... nosné mandle von a odvtedy ťuk-ťuk-ťuk, žiadne zo spomínaných problémov, ani len tie alergie nie (keďže dýcha nosom, tak vzduch sa fitruje)

ajca123
1. máj 2012

@ivana890 aj náš chrapal a bola to nosna mandla... A sme po operácii tak 4roky a opäť chrápeme...
Ked to bude malému vadit že trocha chrape a bude chcet ísť na operáciu pôjdeme...

sissy27
1. máj 2012

@ajca123 malému to asi vadiť nebude, pretože sotva sa počuje chrápať keď spí... to nie je o tom, či to niekomu vadí, ale o problémoch, ktoré sú na chrápanie naviazané

ivana890
autor
1. máj 2012

baby dakujem pekne, my sme ani chorí nebyvali az nez nastupil do školky mesiac v skolke,mesiac doma, tak uvidime čo ako dalej este nam aj očko začalo napuchat a červenat 😢

ajca123
1. máj 2012

@sissy27 ja uz nepojdem s malým na ten zákrok :((( lebo mám z toho traumu... Je zdravy nic mu nie je... Len chrape...

xlucia
1. máj 2012

@ajca123 pretoze mu mandla dorastla. treba ju dat von, lebo mu to sadne do uci a bude zle pocut. plus nema kvalitny spanok s dobrym dychanim, ked chrape, a bude tym padom byvat unaveny. to nie je ze len chrape...

vanessm
1. máj 2012

@ivana890 Presne náš prípad. Boli sme prvýkrát u orl a ten nám dal aerius a že počkáme, či sa to nezlepší, potom sme boli u iného a ten hneď nosná musí von určite a možno aj kúsok z krčných, že sa rozhodne pri zákroku podľa toho akú veľkú vyoperuje nosnú, ak by nebola taká moc veľká ( čo teda bola) tak by bral aj z krčných ,lebo by to nemuselo pomôcť. Zobrali nám len nosnú, ale naša mala aj apnoické pauzy. A teraz nebýva taká chorá ako predtým, ale sem tam si pochrapká, myslím, že to bude aj nejakou alergiou, aj keď na testoch jej nevyšla žiadna. Ale tie testy nie sú 100%né

sissy27
1. máj 2012

@ajca123 jaj no "len" chrápe... no a teda nerozumiem celkom dobre, akúže traumu si z toho mala ty? ešte keby malý, tak dajme tomu... ale že ti je vlastná "trauma" prednejšia ako zdravie dieťaťa, tak na to veru neviem čo napísať... naštuduj si trošku, o čom vlastne chrápanie je, aké problémy spôsobuje, že to nie je len nepríjemný zvukový efekt a porozmýšľaj....

ajca123
1. máj 2012

@xlucia tak Patka nezobudi ani stádo Slonov 🙂)))
A to spi s malým bratom čo sa sem tam zobudi že chce cikat a nebo pit.. Pato spi kľudne....
Aj me ako malej vybrali nosne mandle a dorastla mi a tiez som chrapala... A ked ma teta naučila dychat nosom tak som aj prestala chrapat.

ajca123
1. máj 2012

@sissy27 traumu mame obaja z toho aj k lekarke sa stále boji chodit a to má uz 6r...
Neboj nastudovane mám...
Keby si videla tie deti ako boli pod vplivom oblbovakou a tie sproste mamičky sa na nich zabávali,bolo mi do placu.. A ked mi ho doniesli po zákroku,bolo mi ho ešte viac luto

sissy27
1. máj 2012

@ajca123 neuveríš, videla som, máme to za sebou... a deti si z toho nepamätajú nič, práve vďaka tomu oblbováku... je pravda, že mamičky, obzvlášť tie citlivejšie, to znášajú horšie ako deti samotné, ale je to v prospech dieťaťa... a pochybujem, že sa malý bojí lekárov len na základe toho, že mu dr. pozrela do krku (lebo zo zákroku si sotva niečo pamätá), ale my máme za sebou oveľa horšie veci čo sa dr. a nemocníc týka a malá nemá s dr. žiadne problémy. až bude malý unavený v škole, v noci sem tam upadne do apnoe, bude mať dýchacie problémy, nebude dobre počuť, bude mať často zápal dutín a ďalšie komplikácie, tak to je určite menej traumatizujúce...bohužiaľ, to nie sú problémy, ktoré sa prejavia zajtra alebo o týždeň, ale budú ho prenasledovať celý život... a spoľahni sa, že viem o čom hovorím...

olejka
3. máj 2012

suhlasim so sissy, aj nas maly mal z toho"traumu" najma ked po operacii vyvracal krvave hlieny...odvtedy nenavidi zvracanie/ved kto to lubi ,ze 😝 /
ale co sa tyka oblbovaku a strachu...to ide s dietatom cely zivot...strach sa skusenostami prekonava takze niekedy aj pre nas citlive mamicky je to dobra skola prekonavania a posilnovania.
ked sa vsetkemu len vyhybam kvoli svojmu bloku a obavam o dieta ,mozem mu este viac poskodit a dieta iste citi aj mamkine obavy a nasiakne ich do seba ako spongia...

nic v zlom ale ide o dobro dietata, nie o mna 😉 predsa

strapco13
3. máj 2012

@ivana890 pozri do mojho fotoblogu na clanok o nosnej mandli..su tam rozpisane priznay,liecba

ivana890
autor
3. máj 2012

@strapco13 dakujem pekne za članok my chrapeme ale nie stale,podla toho či ma soplík
ORL mu robil vsetky vysetrenia, ušiek, pozeral do hrdla,nosa, najprv nam dal antibiotika, po 3 tyzdnoch na kontrole, uz mal vsetko ok, nasadil Aerius, chrapanie prestalo vsetko bolo ok, občas chrapkal ked mal soplík, ale nebolo to ako predtym, teraz aj očko mu začalo opuchat červenat, a ma žlty soplík suchy, a občas chrapka, naša obvodna lekarka nestojí za nic, tak neviem kam by som mala s nim zbehnut? čo by si mi poradila? alebo nejake vitaminy, či bylinky mu nasadit? dakujem pekne Iva

strapco13
3. máj 2012

@ivana890 ak mal na ORL skontrolovanu nosnu mandlu a ta nie je zvacsena ani trosku a vylucene mal aj ine priciny nepriechodnosti nosa /lebo chrapeme ak nedychame volne nosom/..tak by som sa pytala na alergoimunologiu
ale poda toho co pises mi to sedi na alergiu
skus dokladny preplach nosa

ivana890
autor
3. máj 2012

no zvacsenu ju mal trocha ,ale po kontrole uz bola znova v poriadku, na alergoimonulogii sme boli,ale pani doktorka- škoda rečí, pozrela mu do hrdla, popočuvala ho, opytala sa ako sa ma, krv mal v poriadku, a to bolo vsetko, povedala ze na testy je este malý, prestali sme tam chodit, prvy krat, nam vynadala ze ked chrape čo ona stym ma spoločne, načo sme tam prišli, -hroza tak skusim ho niekde inde objednat, vdaka este raz 🙂
@strapco13

strapco13
3. máj 2012

@ivana890 na alergo..kozne testy sa robia od troch rokov, krvne sa daju od narodenia
juj..blby pristup..hanbim sa za niektorych mojich kolegov ☹ 😢 😔
pokil dieta dycha volne nosom tak nechrape..cize ak chrape je prekazka v nose
infekt - vyter a preliecit
kriva prepazka - bohuzial operacne sa da riest az po 18r /jedine nejaky ten vyrastok sa da operacne odseknut ako trn na ruzi..ale nie vo vasom veku/, dovtedy sa caka ci z toho vyrastie
nosna mandla - preliecit ci operacia /vid moj clanok/
polypy ci ine vyrastky - operacia, vo vasom veku malokedy este su
alergia - lieci ALERGOLOG!!!!
ine menej caste a uz by to mal zistene..vyvojove chyby podnebia, zadne nosove otvory nedostatocne velke alebo uzavrete a pod . to sa prejavuje od narodenia
hlasivky . to by bol problem stale a uz od narodenia a nielen v noci
take strucne zhrnutie..nech vies co treba povysetrovat
v podstate chrapanie patri do ruk ORL a alergoimunolaga

jenny2009
8. nov 2014

my sme dali nosnu mandlu vybrat uz druhy krat a stale chrape, uz neviem co mam robit, asi je zahlieneny aj eraz ho pocujem, uz fakt neviem , skusam teraz citricidal je proti virusom mikrobom tak uvidim ci zaberie

jenny2009
5. dec 2014

nejeke rady na chrapanie aj po druhej operacii nosnej mandle prosiim