Choroba u 14-ročnej

syk1122
28. dec 2022

Ahojte chcela by som radu poslednú dobu sa mi v kuse vravia choroba mam 14 , už neviem čo mám robiť skoro každý druhý týždeň pri čo som mala takú dobrú imunitu že som bola odolná voči chorobám nevedela som sa od nikoho nakaziť 😕 začalo to tým že som mala angínu jedla som antibiotiká potom po 2 dvoch týždňoch som zase ochorela zase ma bolelo hrdlo (dojedala som antibiotiká ) a zase po týždni som ochorela teraz ( zase ma boli hrdlo ) a už sa aj dosť bojím naposledy keď som bola u doktorky mi robila výter z hrdla tak iba čakám na výsledky …
Môže mi poradiť čo si vy dávate lebo antibiotiká nechcem už vôbec brať

lubka261
28. dec 2022

@syk1122 počkaj si na výsledky výterov, možno tam máš nejakého stafylokoka alebo čo, dajú ti cielené atb a snáď budeš mať už pokoj...

anjelicek26
28. dec 2022

Imunitu si dobru nemala...ziadne dnesne dieta nema... dva a pol roka s ruskom na tvari si sa proste nestretavala s virusmi a teraz je to ako naloz na jeden sup. Moje deti tiez nikdy nebyvali a teraz boli chori jeden za druhym...covid par krat za minuly rok, teraz pred vianocami RS virus, najmladsia neviem co, ale odpalena riadne, najstarsia 16 rocna chytene hrdlo tak, ze jej to prerazilo do usi a po tyzdni pozerania sa na to som jej zasla po jej - prve - antibiotika v zivote...konecne jej po dvoch dnoch, co ich berie, zacina byt lepsie a nelieta hore horucka... pockaj si na tie vytery a zariad sa podla toho, co ti povie lekar... a poriadne to doliec, ono to vyzera, ze skocis (bez ruska) rovno do kolektivu a donesies si k oslabenemu organizmu dalsiu perlu od kamosov...

agnes28
28. dec 2022

@syk1122 píšeš tak, akoby si tie antibiotiká predpísané pri prvej angine nedobrala, a douzivala ich pri ďalšej chorobe. Ak je to tak, tak je to veľká chyba, treba antibiotiká dobrat celé podľa predpisu lekára. Inak sa môže stať že bakterie ostanú v tele a stanú sa rezistetntne voči liekom... potom je ťažko sa ich zbaviť

heln
28. dec 2022

@syk1122 ahoj, nedramatizovala by som,
jedna vec je to vsetci sme boli posledne dva roky zavrety doma s ruskamii na tvari, neboli sme v kontakte s beznymi bacilmi, imunita poklesla asi kazdemu a teraz udrela chripka v poriadnej sile asi vsade, vsetci su chori,
druha vec je to, ze v tomto veku je organizmus nachylnejsi, aj ja som mala anginu za anginou, z toho vyrasties,
teraz len pockaj na tie vytery a uzivaj antibiotika poriadne ako ti predpise doktorka, co mozes urobit, zvysit prijem vitaminov a mineralov, jest viac cerstvej zeleniny, kyslu kapustu, doplnit nejakym C, D, zinkom, uzivat probiotika.