Choroba ruky, nohy, ústa

chiaragiovana24
19. jún 2016

ahojte chcem sa s vami poradit v skolke koluje doteraz choroba zvana ruky,nohy,usta ,su to drobne vyrazocky v okoli tychot partii a spravadza to aj vysoka teplota,je to viroticke ochorenie,bojim sa ze nasa dcerka to chytila ,prave dnes vecer jej stupla teplota a to od zajtra sme ju uz do skolky nechceli dat aby sme ju od toho ochranili a predsa,bojim sa ale skor este o nase 2 tyzdnove novorodeniatko,detska lekarka mi povedala ze do 3 mesiacou by nemal to chytit a ak to nastane mam dcerku dat do karanteny prec,aku mate skusenost ako mozem urobit aby som ich uplne nemusela odlucit od seba,siri sa to vraj hlavne rucickami,je to aj choroba spinavych ruk,mate s tym nejake skusenosti alebo rady??????dakujem

bluka2
19. jún 2016

Neviem o tej chorobe nic, ale aj v nasej skolke visel v piatok oznam, ze sa vyskytol 1 pripad tejto choroby. A dnes ma moja teplotu (nedela). Aka je tam inkubacna doba?

pribinak
19. jún 2016

Nechaj dcéru uz doma, nedávaj ju do MS

chiaragiovana24
autor
19. jún 2016

no mne nikto nic nepovedal v skolke len ze je vera chorych deti a pritom uz 2 tyzdne bol prvy pripad,inkubacna doba som sa docitala ze je 6 dni,len neviem co teraz s detmi :( hovorim odlucit sa nechcem s ani jednym asi si budem umyvat ruky a dezinfikovat ked sa to siri takto a davat pozor aby sa ho uz nedotkla ak je samozrejme este nie neskoro :(

chiaragiovana24
autor
19. jún 2016

no to ju uz nedam nasledovne 2 tyzdne uricte,aj tak sme ju nechceli dat boli sme vcera rozhodnuti aby to nechytila a dnes vecer pozri uz je ohrozenie tu :(

vroni
19. jún 2016

Nie je to choroba spinavych ruk, prenasa sa sliznicami (napriklad strkanim infikovanych prstekov do ust), ale kym nebude novoredeniatko mokro bozkavat ci pchat mu rucky do pusy, tak by sa nakazit nemalo. Inkubacna doba je 7 dni, lenze v skolke ta pliaga moze kolovat aj tri mesiace....

chiaragiovana24
autor
19. jún 2016

@vroni takto sa o tom pise ze sa prenasa rucickami a ano aj sliznicou a stolicou,tak dufam ze vzduchom sa ot neprenasa a ze to uz na neho nepreniesla kedze doteraz sme nepovazovali a anevedeli ze to uz ma v sebe,spolieham sa nato ze ho kojim a ze to ho akotak ochrani a budeme si umyvat castejsie ruky a dezinfikovat no a ju nenecham ho pusinkovat a ani pchat mu nieoc do ust,samozrejme dufam ze to uz nie je neskoro :(

lubiduch
19. jún 2016

Tu kde zijeme je to bezna skolkarska choroba. Zevraj je to v ramci skolky velmi nakazlive, nas jediny to vsak nechytil,neviem comu za to vdacime, ale celkovo ma dobru imunitu. Vobec to nie je choroba spinavych ruk, je to detska choroba ako vsetky ine.
Aj keby ti dcerka ci novorodeniatko dostalo,choroba to nie ne vobec zavazna, le pocitovo neprijemna, tie vyrazky zeveaj svrbia prip bolia, deti mozu odmietat jest a pit. Snazila by som sa oddelit dcerku od babatka, aby ho nechytala, nepusinkovala, nech spolu nespia v jednej miestnosi atd. Viac spravit nemozes..

chiaragiovana24
autor
19. jún 2016

@lubiduch ved nespia v tej istej miestnosti ona ma vlastnu izbicku a postel a on spinka s nami v psalni vo svojej ,hadam sa mi podari zabranit tomu aby sa ho dotykala aj ked bude trpiet lebo ho ma rada a je novy clen rodiny ale to by sme prezili hlavne nech sa on nenakazi lebo ptoom neviem keby mi odmieta papat by bolo zle :( dakujem aj tak za rady

moncicatko
19. jún 2016

@chiaragiovana24 ahoj my sme mali tuto chorobu, deti do nejakych 3-6 mesiacov su imunne,takze by to babatko nemalo chytit. Neubranis inak tomu nijako,lebo je to vysoko infekcne ochorenie, infekcne su sliny, kasel aj moc a stolica a to az do 3 tyzdnov po vylieceni. Takze najlepsie s nou nechodit do kolektivu,lebo aj ked uz jej nic nebude,tak sliny su tusim 14dni a stolica az 3 tyzdne infekcne. Nam predpisali na to take antivirotikum (isoprinosine - je na predpis),to im zmiernilo chorobu. Pluzgieriky syna boleli prvych par dni,potom uz ok a este 3 mesiace po vylieceni im zliezli nechty (nebolestivo). Podla mna je to otrasna choroba, aj ked im vlastne nic nie je.

moncicatko
19. jún 2016

@chiaragiovana24 aj ked teraz som nasla na nete,ze ani male babatka nie su chranene,tak pozoruj,ked pojde teplota hore,tak to chytilo aj babo

lenitta
19. jún 2016

syn to chytil v škôlke a o dva dni to dostala od neho i dcérka.. je to svinstvo, syn mal lepší priebeh, ale dcérke sa doteraz šúpe koža na rúčkach i nôžkach.. následne na to dovliekol zas brušnú chrípku, dcérka ešte nebola vyzdravená z ruky, nohy, ústa, tak to zasa zle dopadlo a skončili sme v nemocnici a tam chytila kiahne od dievčatka, čo tam ležalo s nami na izbe, takže tri hnusné choroby jedna do druhej za tento mesiac.. ☹ ruky, nohy, ústa sa prenášajú , takže treba dať ozaj pozor, aby to bábo nedostalo, je to hrozné svrbenie, teda čo môžem tvrdiť podľa dcérky.

chiaragiovana24
autor
20. jún 2016

no doteraz nema este ziadne vyrazky mala len teplotu ani dnes rano nic tak uvidime pockame ze co sa z otho vykluje

lubi40
20. jún 2016

@chiaragiovana24 syn to chytil v jasliach, dostal antivirotika. Potom som to chytila ja, dostala som nejake lieky na mozog 🙂 Lebo to moze v horsich pripadoch prejst na mozog a sposobit nemale problemy. Obaja sme sa vyliecili bez vacsich komplikacii do tyzdna (syn mal velke vyrazky v krku, asi ho to velmi bolelo-nechcel jest, pit, tak dostal lidokain). Manzel to nechytil. Ja som, ale v ovela vacsom kontakte s malym-akoze ma viac pusinkuje, aj som urcite lyzicu po nom olizla...

chiaragiovana24
autor
20. jún 2016

no u nas su doteraz symptomy teplota,kt klesne potom sa zasa zvysi tak striedavo,vyrazky este nevidim no stazuje sa ze ju boli hrdlo :((((( mame pockat zo 2 dno ze vtedy prepuknu vyrazky ak to bude ono......ja som si myslela ze dospeli to nechytia ze to je len detska choroba :(((((

kuceravasue12
20. jún 2016

Ahoj no mne o tomto nikto nevedel nič povedať a každý si myslel že som si to vymyslela...Dcérka to mala keď mala jeden rok,už si to veľmi nepamätám ale začalo to kýchaním a soplíkmi,tie odišli a prišli hnačky a vysoké teploty to trvalo 2-3dni potom sa vyhádzala,na chodidlách na rukách pri prstoch a na dlaniach (tie sa jej potom začali šúpať) úplne celé uši a ústa a strašne brada,ešte aj slintala tak to bolo stále mokré,mala zo 2 aj na očiach. Strašne celé dni plakala,spala vkuse akoby nevládala ani chodiť. Doktorka nevedela čo to je a zabila,že vraj to môže byť zo zubov...Dávala som jej na to tekutý púder,perfektne zabral. Soplíky,hnačky a horúčky to bolo tak 5dní a vyrážky zmizli za týždeň. Stýkala sa aj s inými deťmi,ich mami sa nejako nebáli...a nikto to nedostal. Ja som napr. dostala kiahne keď mala dcérka 3mesiace,nedalo sa jej vyhýbať a nedostala to.

sisaj
20. jún 2016

Je to individuálne ktoré dieťa to dostane a v akej intenzite... Z 20 deti nám v škôlke to dostalo 18. Samozrejme nie na raz... Každé jedno muselo byt týždeň doma. No iba dve z nich to mali vážnejšie... Horúčka poväčšine 1-2 dni a zo 3-5 vyrážok... Nic zas také strašné... No nemyslím si že to je iba z rúk ci slín... Jedno dievčatko u nás v škôlke bolo doma 2 týždne s anginou... Keď jej to prešlo a vyliečila sa, dostala už spomínanu chorobu... A dva týždne bola doma iba s mamou... Takže podľa mňa, ani doktori o tom nevedia úplne všetko...

jjanulkaa3
13. nov 2016

Ahojte chcem sa spytat mali vase deti/dieta teplotu aj dlhsie ako tri dni pri chorobe ruky nohy usta?

lenkaadeti
11. nov 2019

Ahojte maminy otváram diskusiu choroba nohy ruky ústa, malému som v ustockach našla afty a na dlaniach drobné fliačky boli sme u lekárky predpísala na len salviovy sprej do úst očiek y, nurofen od bolesti alebo teploty a vitaminoterapiu,. Chcem sa opýtať malý nemal teploty, boli bez teploty aj vaše detičky?

jarkac23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamexico
20. nov 2019

prosim vas toto je ono choroba ruky nohy ústa malý to mal keď mal 5 teraz ma 9 a ma to asi ešte raz mna to na tele rukách stenách chrbte

kimina21
27. jún 2024

@janamexico bola to ta siedma choroba?

janamexico
8. júl 2024

@kimina21 ano ruky nohy ústa