Choroba a nestabilná chôdza dieťaťa

20. mar 2022

Ahojte, prišla som si po radu. Dcérka má 19 mesiacov, chodí cca mesiac a pol. Ešte nemá 100%nú chôdzu, ešte občas padne. No teraz je tretí deň chorá. Teploty, hlieny, kašeľ, je spavejšia, slabšia. Však samozrejme keď je človek chorý. Len čo ma začína trápiť je to že dnes som si všimla že padá podstatne viac. Zamotá sa a padne. A dosť často...akosi sa mi to nepáči a začínam rozmýšľať či ísť na pohotovosť alebo nie...je normálne že dieťa keď je zoslabnuté takto padá alebo to ísť riešiť? Nechcem pôsobiť ako hysterická matka ale prvé dieťa a ja fakt neviem či je to ok alebo nie. Čo by ste robili vy? Ďakujem!

thoughtfulweirdo
20. mar 2022

Ahoj, môj je mladší, ale tiež už cca mesiac chodec a presne nad týmto som včera rozmýšľala. Mal teplotu a stále padal, zle chodil, ale ja som to pripísala tej teplote a únave a neriešila som to nijak. Dnes už nemá teplotu a chodí lepšie. Ale ja som zástancom toho, že keď sa ti niečo nezdá, radšej to zbytočne kontrolovať ako niečo zanedbať. Daj na svoj pocit z celkového stavu dcérky. Skoré uzdravenie prajem 🙂

mogaa
20. mar 2022

to určite nie je na pohotovosť....ak len začína s chôdzou a tá je nestabilná aj v čase keď je dieťa zdravé, tak je to normálne....rovnako môže viac padať, keď je len unavené alebo chce spať....

hipuska
20. mar 2022

Zavolaj tam, opis príznaky. Uvidíš, čo ti povedia. Ja volám vždy keď potrebujem a nikdy nie je problém

lilyianka
20. mar 2022

Môj syn tiež keď bol chorý alebo ho očkovali do oboch nôh tak pár dní nechcel chodiť, proste ho to bolelo resp bol unavený, zoslabnuty

riskoh
20. mar 2022

Mam 20 mes.chlapca,vzdy ,ked je chory a dostaba lieky-nurofen,trifed ,tak sa bezne potaca a pafa,minule som si to vsimla aj po fenistile,nasa pediatricka povedala,ze je to normslne,netreba to riesit,len ak by to pretrvavalo aj po chorobe