Choroba a nástup do jasiel

30ericka
5. dec 2020

Ahojte žienky. Moje dieťa ochorelo, malo horúčky, sopel. ATB. Tento týždeň neslo do jaslí. Od stredy už horúčky nema a ani nema taky sopel. Iba priesvitný. Dr povedala, zr este budúci týždeň nemam dať moje dieta do jaslí. Lenze ja musím do roboty. čo robiť?☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️

fiafia
5. dec 2020

@30ericka Nedať dieťa do jaslí. Jasné nie ľahká situácia ale dr sa vyjadrila jasne. Tak buď ocr, dovolenka, niekto ochotní postrážiť ,rodina...

elanor
5. dec 2020

po chorobe je imunita vyrazne oslabena a rekonvalescencia by mala trvat tak dlho, ako trvala samotna choroba.
V dnesnej upomahlanej dobe, to ale nie vzdy ide.
Ak mas moznost ostat na OCR, alebo dovolenku, ci niekoho k dietatu z rodiny, tak to treba vyuzit.
Tak ci tak, priprav sa nato, ze o tyzden moze byt chore zase... Je to u malych deti normlne.

pribinak
5. dec 2020

Das ho do jaslí a za pár dni budeš mat dieťa choré zas. Sa prestriedaj s muzom, alebo stari rodičia nech pomôžu ak sa dá. Po ATB je dieťa oslabené a schyta prvú chorobu čo pôjde okolo

mogaa
5. dec 2020

@30ericka doktorka ti povedala dobre....kým nie je uplne fit, tak stačí jedno trošku soplavé alebo kašlajúce dieťa a choroba je späť....v jasliach a škôlke sa tým detským vírusom a baktériám nevyhne.....musí získať imunitu na tie detské vírusy.....nejako porieš aspom 3dni v budúcom týždni - mama, svokra, oparovateľka, dovolenka, študentka, striedačka s mužom.....naša začala chodiť minulý rok(mala 2roky) prvý mesiac 5dní v škôlke, druhý opäť len 5dní v škôlke.....aaž potom sa to zlepšilo, po januáre síce bola soplavá ale nie chorá takže do škôlky chodila, ale akonáhle začala viac sopliť alebo bol osplík zafarbený ostávala doma apsom 3dni

anjelicek26
5. dec 2020

@30ericka veď do nedele uvidis, ale po antibiotikach je imunita oslabená a treba dát ešte po dobrati pár dní času sa zotaviť. Keď nemôžes mať tak dlho OCR, tka budúci týždeň nech ostane doma s dieťaťom manžel.