Choré dieťa na dovolenke

10. jún 2024

Ahojte, prosim vas dnes moj 3 rocny syn dostal teploty. V stvrtok nadranom ideme do Chorvatska autom. Vsetko zaplatene ... Syn je bez soplov, kasla, na bolest uska a bruska sa nestazuje .. je hravy. Teplota 37,8. Teploty z cista jasna mal aj predtym a stale mu presli do 2 dni bez nejakej priciny.
Otazka znie sli by ste snim do chorvatska ? Manzel je na prasky, lebo by sme prisli o velku sumu za zalohu. Cize on povedal, ze ideme i tak. Na porovnanie mi dava svagrinu, ktora min rok sla s dcerou, ktora mala 40 teploty k moru a vsetko dobre dopadlo.. volala son doktorke a ta mi neporadila nic, ze pokial je len teplota a bez priznakov ani nemam chodit.

gladys_07
10. jún 2024

To nie je nejaka hrozna teplota. Do stvrtka bude pravdepodobne fit

belllinka
10. jún 2024

jasné, že by som išla, veď mu nič nie je. A išla by som, aj keby mal sopel a kašel, more mu iba pomôže

basulaak
10. jún 2024

Jasne, nas mal tyzden pred odletom sople teploty a utriaslo sa to. Leteli sme. Ked tak ho zscni dopovat imunoglucanom forte a bude dobre.

judit47
10. jún 2024

Rodic ktory ide s dietatom co ma 40tky na dovolenku by mal byt aspon nahlaseny na socialke-to bude urcite matka roka. Dietatu sa urcite super cestovalo v takych horuckach a teple,uplny komfort to musel byt a matka v uplne pohode lebo ved dovolenka🥹dnes som uz videla dost..

Tvojmu nic nieje do stvrtka moze byt fit a moze mat 1000 inych veci od anginy/infekcie/choroby hocicoho☺️tak len sleduj.

januska12323
10. jún 2024

Veď mu nič nie je. Ak sa zhorší pôjdete k lekárke.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
10. jún 2024

@judit47 presne súhlasím, niektorí rodičia idú cez mŕtvoly však dieťaťu je zle ale rodičia v pohode ide sa, stretnúť takýchto na dovolenke tak sa nezdrzim, to že nakazia iných nevadí vôbec strašná ohľaduplnosť ludi, keď si kupujem dovolenku vždy ratam, že sa môže dačo stat prečo neodideme, k otázke nie nešla by som ak by dieťa nebolo 100% fit, poslala by som muža samého nech sa paci

simca06022011
10. jún 2024

no spakujte lieky a vsetko mozne so sebou a uvidite.
JE dost mozne ze to prejde ale aj ze sa ukaze choroba do stvrtku, to je este par dni. Ak to nieco b ude, urcite to neostane pri takejto teplote a aj priznaky sa este mozu objavit.

seahorse27
10. jún 2024

Do stvrtku daleko, moze to byt len viroza, ktora rychlo prejde…Ak by sa pridruzili ine priznaky a teplota by neklesala, rieste s lekarkou. My sme toto riesili pred rokmi - syn ochorel pred dovolenkou, 40-ky teploty, cerveny vysyp po celom tele, zrejme nejaka 6. choroba a dr. neodporucala cestovat ani byt s tym vysypom na slnku. Nechali sme ho doma s mojimi rodicmi, isli sme len so starsou dcerou, syn mal vtedy 1,5 roka. Ked sme odchadzali, uz nemal teploty, len bol cely flakaty. Prezil to bez ujmy 😃

guiseppinka
10. jún 2024

Zatial by som sla... ak by vsak v stredu mal nieco ine, co by zhorsilo stav, tak storno (snad poistku mate)... ak by mu nebolo nic, tak by som normalne isla. Zisti si, kde je nejaka pohotovost v okoli, ak by sa mu tam zhorsil stav...

reddflowerlife
10. jún 2024

Tak tvoj muž je uzasny chrapun, ze ide sa a hotovo. Ale predpokladam? ze ked bude dieta mega chore na dovolenke, budes sa o nho starat ty vsak? A nie on. Jemu sa lahko povie ze sa ide ked sa nemusi starat.

pribinak
10. jún 2024

Dieťa ktoré má 40 C ťahať niekam do prdele na dovolenku? Ja len ziram 😳😳😳😳😳😳

Dohodla by som sa s doktorkou či by vám estw v stredu neurobila CRP a nedala nejaké širokospektrálne ATB len pre istotu

autor
10. jún 2024

Jasne sme dohodnute a predpise atb ...
S nikym, kto mal kiahne, ani piatu chorobu (6 uz mal) sme neboli a nejak sme 2 tyzdne ani von nechodili medzi deti, dcera bola chora.
No rodicia su v pohotovosti ak daco bude horsie, ze nam ho zoberu.
Muz nie je chrapun len ho to dostalo aj napriek poistke by sme prisli o dost velke peniaze bohuzial. Jednoducho sa tesi a sam povedal, ze on snim bude na izbe :D
Ja a moj syn mame taketo cudne teploty, kde mne este aj pri 33 rokoch vybehne len tak teplota a do 2 dni sme ok. Syn to iste .. tak sa modlim aby bolo ok.

Na margo svagrinej, ze den pred odchodom dostala mala teploty a len podavali nurofen a teploty mala este 2 dni kym prisli na miesto. Bez priciny.

simca06022011
10. jún 2024

tak dcera bola chora = on to moze mat od nej, uvidite co bude.. to je naozaj len o "veštení z gule" :D nik nevie ako mu bude o par dni.

oliviakatka
10. jún 2024

Ja verím že do štvrtka je OK, ale aspoň poradím dobudúcna keďže s poisteniami pracujem, s malými deťmi si vždy poisťujem storno poplatky - je to fakt nízka suma 🙂)

ptvw
10. jún 2024

@guiseppinka píše ze by prišli o dosť vysokú zálohu, tak podľa mňa nemaju

ptvw
10. jún 2024

@oliviakatka no neviem ci vždy nízka, u nas nízka nebola 😅🫣

oliviakatka
10. jún 2024

@ptvw ja som robila minulý týždeň CP sebe a keď som tam zahrnula aj storno leteniek, cenu som mala len o 7€ vyššiu ako bez storna - zas letenky boli lacné. Bežne poisťujeme víkendové pobyty za 700€ a poistenie storna je cca 20€. Ale skúsim nahodiť aj 3000€ dovolenku pre 4 osoby :D

lelelienka
10. jún 2024

@pribinak antibiotika pre istotu na dovolenku?? tak toto by snad nespravila ziadna normalna doktorka, teda aspon dufam, ved uz len pobyt na slnku a antibiotika sa nekamaratia. To snad ani nemozes mysliet vazne 🤷‍♀️

pribinak
10. jún 2024

@lelelienka nása pediatrička dá. Nie všetky dovolenky sú na horúcom slnku.

maciatkolulu
10. jún 2024

Ja ani nečítam radšej čo kto píše,ale vtipné mi príde,že do školy je smrť aj spolok,na dovolenke je v.pohode 40tka teplota🤣🤣🤣🤣,tam to je v pohode a samozrejme neinfekcne. Človek by možno chápal,privátne ubytovanie,vlastne auto. Ale lietadlo,bus,vlak a tak,hotel....no však dobre,no

maciatkolulu
10. jún 2024

@pribinak to je mozne,ale tam,kde sa berú ATB sa má oddychovať. A ani slnko,ani behačky po horách,mestách,ani nejako roznášať bacilkov kade-tade,všakže....či ahaaaa,to nem vadí,však hlavne,že sme na dofce my. A myslím,že ATB predpisuje doktor,po zvážení a vyšetrení,a nie,že Anička mamička sa rozhodne👍

lelelienka
10. jún 2024

@maciatkolulu presne, ale vidis ze niektori tzv. “doktori” ich predpisu aj na mamickino rozhodnutie, toto naozaj nepochopim 🤷‍♀️

lelelienka
10. jún 2024

@pribinak prepac, ale tahat chore dieta na dovolenku a potom ho tam v pripade potreby napchat “pre istotu” antibiotikami ti naozaj pride v poriadku? Neverim…

pininka1
10. jún 2024

@lelelienka aj naša tak predpisuje a nie na moje rozhodnutie, ale preto ze nieje veštica a môže sa stať že behom pár dní sa stav zhorší a aby sme nemuseli opätovne k nej behať. Vie ze som inteligentná matka troch detí,ktorá nebude dávať dieťaťu len tak atb. Ale nasadim po konzultácii s nou pri zhoršenom stave. Máš pravdu, lepšia je asi taká co hneď z brucha predpise len čo decko prekroci dvere ordinácie, alebo taka co čaká až keď je dieťa súce do nemocnice 🤦

maciatkolulu
10. jún 2024

@pininka1 počkaj,ale ty píšeš úplne mimo....tvoja doktorka napíše ATB,ktoré vyberieš a máš doma,len tak,čo keď sa zhorší stav? Aha. Ono sa človek potom nemôže čudovať ,že sú lieky nedostupné. A ten,ktorý ich naozaj a akútne potrebuje nemá,lebo však niekto má pre strycka príhodu. U vás nefunguje Erecept? Zhoršenú stav,to akože každý zhoršený stav sa rieši ATB? Môj syn mal virózu,10dni teploty,vyzeral zle a nezlepšilo sa to,ale na ATB to nebolo. Crp 2x ukázalo. Takže podľa čoho máš ty doma zhodnotiť,že stav je zlý? A na dovolenku proste nepatrí choré decko. Ako do škôlky ,či? 🤣

pininka1
10. jún 2024

@maciatkolulu ja som nepísala o dovolenke a už vôbec nie o škôlke. Moje deti sú choré minimálne, takže nemusíš sa báť,neberú atb tvojim deťom. Keď sa zhorší stav cez víkend, čo sa stane najčastejšie asi ťažko predpise pediater atb. Moja neter aj keď je brutálne chorá, crp ma negatívne, ale za tri dni už má crp 80, keďže ju lekárka už pozná, áno predpise jej tie lieky. Atb nedávam rozrobit a sú platné minimálne dva roky. Lekárke stále poviem, že máme doma od minula a nemusí nanovo predpisovať. Ale stále píšem o dieťati ktoré nemá soplicek len, alebo virozu ktorú preliecim aj doma, to nechodím doktorku ani otravovať. Som rada, že naša normálne ešte vyšetruje, pretože od covidu väčšina nedovolí ani prísť do ordinácie, ale na základe telefonickej diagnostiky predpise rovno lieky. A keď idem na dovolenku nikdy nemôžem vedieť co sa stane, dieťa môže ochorieť aj posledné dni a ak mam so sebou adekvátne lieky, môžem mu vhodné pomôcť aj už cestou domov, a nemusí sa trápiť, nemyslím tým len atb. Pravidelne si nechávam na dovolenku predpisovať fenistil kvapky keď ich nemám, lebo mojim deťom hneď záberu. A posledne co napíšem, dovolenka môže byt aj na chalupe u babky a neviem prečo by som sa odtiaľ hneď mala vrátiť s chorým dieťaťom, ani s nami sa nikto nevracal od babky keď sme boli chori

maciatkolulu
10. jún 2024

@pininka1 myslím,že téma nie je o dovolenke u babky,ani o bežné chorých deťoch. 🤷 Kebyže každá jedna dr predpisuje pre istotu na víkend chorým deťom ATB....no dobre.

lenuska9999
10. jún 2024

Podľa mňa chod, ak nemá nejaké iné symptómy a nevyzerá neviem ako choro. Ale určite so sebou zbaľ všelijaké lieky pre prípad…