Choré dieťa aj mama

9. jún 2022

Baby ako riešite keď ste choré vy aj dieťa? Moj 8m je chorý, ja som chorá tiež až tak ze mam zelené sople a dusi ma, manžel ale musí do prace chodiť, babky sú obe pracujúce a mega ďaleko, manžel súrodencov nemá, moja sestra ma 3t babo, nemam tu ani kamošky, proste mi nemá kto pomôcť. Co mam robiť?

sense
9. jún 2022

Nuž ak si chorá tak ze sa ozaj nevládze postarať o seba a diera, tak jediná možnosť muž si musí zobrať ocr

viestta
9. jún 2022

Manžel sa nechá vypísať na OCR s tebou. U tvojho všeobecného lekára.

pribinak
9. jún 2022

Muž si zoberie dovcu, alebo PN. Snáď nie je riaditeľ zemegule, že nemôže mat aspoň 3 dni volno aby sa postaral o rodinu

anjelicek26
9. jún 2022

Manzel si zoberie ocr na teba alebo dovcu...

whatever1
9. jún 2022

Nevar, neupratuj, odpocivaj. Muž nech po ceste z práce nakúpi prikrmy v skle, ovocie a porobi domáce práce za teba. Ja by som pustila aj youtube, dúfam ma tu nik neukamenuje. Ak máš detskú ohradku tak ju využi.

jaskolka
9. jún 2022

OCR na teba. Alebo par dni dovolenky.

ivangeline
9. jún 2022

Hraj sa s dietatom a lez? Spi? Obcas nieco zvihni z nudy? Jedlo si objednaj alebo navari manzel. Si predatav ten isty scenar ale 3 deti. 🙂

lamonita
9. jún 2022

Aj ja som akurát chora a práve to ide aj na dieta🤦‍♀️ nevarím neupratujem. Spim keď spi dieťa. Keď sa hrá, polihujem pri nom.

fiafia
9. jún 2022

Ak sa nedá dovolenka ,ocrka mužovi tak zaťať zuby a vydržať. Je to síce masaker no keď treba ženy zvládnu všetko ☺️

autor
9. jún 2022

@lamonita nedá sa mi pri nom polihovat lebo sa plazí po celom byte a všade chce vyliezť, plazim sa hore dolu za ním :(

zuzubb007
9. jún 2022

Ja tiez velakrat ochoriem od deti, a teda neopustam sa pokym niesi v 40tkach horuckach, hadam sa vies postarat doma o dieta a to mas len jedno, to niektore zeny by ozaj potrebovali jednu sluzku, ja bezne chodim do roboty ano pocas choroby a stiham vsetko aj ked z poslednych sil pocit umretia ale ked treba vsetko sa da zvladat

nikka055
9. jún 2022

Minuly rok som bola na tom asi podobne 40horucky,ledva som stala malá zacinala plazit ,nevarila som neupratovala s tazkou biedou som sa postarala o malu 🤷‍♀️ muz nemohol dojst ,jedine byvala kolegyna mi bola kupit lieky ...prezila som nejako

poopsie
9. jún 2022

Píšeš, že máš zelené sople a to je akože všetko? Alebo si to nevieš zorganizovať..?... Ja som so zeleným soplom chodila aj do práce, aj som sa strala o 6 ročné dieťa, aj o domácnosť a to, že sa plazí všade sa dá veľmi rýchlo vyriešiť, ale tiež by si musela chcieť a nie vyhovárať sa.

danulicek
9. jún 2022

zial, nijako. musela som fungovat, ci som chcela, ci nechcela. ja som to vsak tiez prehanala, chcela som mat upratane, navarene, postarane o dieta a vacsinu chorob som prechodila na paralenoch a teraflu. od isteho casu, ked som chora, prve dni viac oddychujem, venujem sa vylucne detom (uz su teraz vacsie, ale ked boli mensie, nedalo sa nechat ich hrat sa samych cely cas), navarim len spagety a domace prace neriesim. takto sme zvladli aj covid, aj stavy po dvoch operaciach a so zlomenou nohou. v kazdom pripade - nepomahal mi nikdy nikto 🙂

svetlana16
9. jún 2022

Ja to mam tak x3 +manžel... Nedopujem sa liekmi a vitaminmi a s odretymi usami to dam ale to uz v case ked nemam len "sopel" ale horucku, bolest hlavy.. Oddychnem az vecer alebo ked driemu na obed.. Ak to je úplne KO tak ani nevarim - objednam alebo vytiahnem pootovar z mrazaku a vyvar je raz dva... Drzim palce, skore uzdravenie

autor
9. jún 2022

@zuzubb007 toto napríklad nechapem absolútne.. Celý život som toto videla u mojej matky, šla v chorobách,do roboty soplava lebo sa Hanbila ísť na PN, cez mŕtvoly dobre ženie, šla sa zodrat pri 2 deťoch v 2i byte, nakupovala s nami chorými, varila, zehlila, upratovala každý bozi deň aby na zemi nebola ani smietka a aby boli furt 3chody.. Otec prišiel z roboty na hotové a samozrejme sa co? Nudil, lebo všetko porobené.. Kurvil sa a pil, neboli stastni a mama je teraz na starobu mrzak a chabym zdravím... Načo sa my ženy takto humplujeme neviem.. Teraz je chorá a ešte robí a nemôže mi napríklad prísť pomôcť na dva posrate dní. Chvalabohu mam muža ktorý dnes síce príde až o 23:00z práce ale už ma zoznam na rannny nákup, o dieťa sa vie komplet postarať, vidí ze som hotová a ešte mam aj krámy ako z byvola keď ho zarezu.. Bud si musíme nájsť takýchto chlapov, alebo mat po ruke babky tetky kamošky pestunky, alebo nezkladatat rodiny jednucho.. Lebo to co ja dnes doma predvádzam, a to co predvádza takto isto každá z vás, je nanič, naprd, dieťaťu to nepomôže len si bude pamätať zodratu chorú nervóznu matku ktorá bude v čase, ked by rád popýtal o pomoc ju ako babku, bude ztp, chorá alebo mozno už aj v hrobe...

autor
9. jún 2022

@poopsie podaj si ruku s mojou matkou a o 20rokov budeš prd platna babka ako pomoc pre svoje dieťa, lebo budeš hotová

poopsie
9. jún 2022

Ty nemáš iba sopel, ty máš nejakú depresiu 😉

lamonita
9. jún 2022

No vidíš tak si zober príklad a inspiruj sa ako to NEMA vyzerať. Niektoré sme také, iné take🤷‍♀️ ja napr chorobu prechodiť nesmiem lebo taaky zápal priedušiek si ma nájde ze amen. Už som sa poučila. Ty si tiež sprav podla seba. No a čo ze jedna zvláda 40tky 3 deti a dom. Ty si sprav predsa podla seba a podla svojich sil🤷‍♀️💪

thoughtfulweirdo
9. jún 2022

Úplne ti rozumiem, ja sa tiež vždy strašne opúšťam, keď sa cítim zle, vôbec nepatrím medzi tie, čo vedia choré lietať akoby nic. My nemáme nijaku pomoc s deťmi, nikto ich nestrazi, vždy sme s nimi ja alebo manžel. Ten pracuje sám na seba, čiže pracovať musí, aj keď sme my ostatní chorí. V septembri staršia dcéra nastúpila do škôlky a ona aj mladší (vtedy 4m, teraz 13m) sú odvtedy 2x do mesiaca chorí, ja minimálne raz do mesiaca tiež🤦🏼‍♀️ nenávidím to, ale jediné riešenie je dať si lieky od bolesti, na teplotu, na kašeľ, na hrdlo, na žalúdok, kvapky do nosa a nerobiť nič, čo netreba. Nevarit, neupratovat, neprat, veci na zemi preskakovať. Jedine utrieť vodu zo zeme, aby sa nezdula podlaha 🤭 a teda naozaj sa nemusíš plazit po celom byte za dieťaťom, oveľa účinnejšie je mať "baby proofed" byt a nechať v dosahu len to, čo neohrozuje jeho zdravie. Nie je to štýlové a cool, ale uľahčuje to život neskutočne 😁

maciatkolulu
9. jún 2022

Ani som nedocitala iba potiaľ, že je chorá a napriek tomu stále pracuje a nemôže ti prísť na posrate dva dni pomôcť a nechceš aj ty jej pomôcť, teda dúfam, že jej pomáhaš, keď si zdravá. Inak nechápem, sopel a nevieš sa postarať o dieťa, ktoré zjavne nie je nejako ťažko choré keď si v pohode lóží, ono ti to aj spi, nie? Vtedy spi aj ty.

poopsie
9. jún 2022

A ešte pre tvoju informáciu doktorky nerozdavaju PN na sople ani zapal močových ciest asi máš veľmi málo pracovných aj lekárskych skúsenosti, pracujem vo vysokoinfekcnom prostredí a keď som ostala chorá doktorka sa smiala do telefónu, že aj ona už má 3 týždne sopel, mam si dať morskú vodu do nosa... Nakoniec po mesiaci som šla po pamycon a si myslíš, že mi dala pn?? Na kvapky do mosa hej? 🤣🤦‍♀️

autor
9. jún 2022

@poopsie prečo sa tu domna obuvas nechápem, si drzá a zla osoba, nikto ti tu nič neurobil ale tváris sa ako majsterka sveta... Nech sa ti darí a nech ti zdravie slúži ešte po celé roky.

misinka26
9. jún 2022

Akože prečo by ti mama mala pomáhať? Je to tvoje dieťa nie jej, ona si už svoje vychovala... to si dovoľuješ svoju mamu nazvať na nič babkou lebo sa jej neschopná dcéra nevie postarať o jedno dieťa? Hallo žena už sa vzchop, čo si to za padavku, ja som rozvedená sama v meste, najbližšia rodina 250 km a vieš čo počas covidu kde som dostala až zápal pľúc a malý mal covid somnou v horúčkach 40 C som nevyplakávala ako malá. Prvé dni sme žili na donáške aj tak nám nechutilo, neskôr mi nákup donieslo tesco a som tu. Akože útočiť tu na ženy ako budeme v starobe vyzerať je od teba viac než neslušné lebo ženy ako ja nemajú žiadnu pomoc a ani ju nevyžadujú lebo to zvládnu samé. Ty máš malé bábo čo prespí pol dňa, ja mám školáka, ktorý sa ešte pripájal online na vyučovanie a dobiehal učivo. Takže kľud a pokoj, spi s dieťaťom a dáš to ako všetky...

lenuska852
9. jún 2022

Nakrájaj cibuľu na noc k posteli,praktizujem to keď mala len trocha ma sopeľ a pomáha to.

autor
9. jún 2022

@misinka26 netrep hlúposti a prestaň ma urážať za môj názor.. Áno mohla by pomôcť, ci na čo je babka? Moja mama extra výdatnu pomoc pri deťoch od svojej mamy- mojej babky. Ja som tam bola stále a furt na prázdninách a ked boli mladší súrodenci chori, ked dačo vybavovali ci doma prerábali, starká a starký ešte obaja sami chodili do roboty keď som u nich bola a mame to nesmierne pomohlo. Starká ma dokonca liečila dávala mi zábaly pri 40horuckach, mama bola kde? Doma.. Alebo v robote... Čiže hej, chápem ze si svoje už od chovali ale byť babkou to neznamená ze donesiem deťom hračky a pomojkam sa s nimi 2hodky a palim preč... Keď mojej mame bolo extra pomáhane mne nemôže byť prečo? Lebo moja mama je ztp bez papiera.

zuzubb007
9. jún 2022

Ako vies moja dakdo musi aj pracovat, niekomu nepadaju peniaze z neba a keby mam byt kvoli kazdemu sopliku doma tak nemam ani pracu, lebo realne by som bola z mesiaca dva tyzdne doma, ako uprimne si strasna fajnovka

svetlana16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poopsie
9. jún 2022

Ty tu prskas na všetky strany, kydáš na mamu... Vraj bývate mega ďaleko, tak sa presťahuj a nebývaj mega ďaleko, možno dostaneš aj nejakú pomoc 🤔

misinka20
9. jún 2022

Jediná ktorá trepe hluposti a narieka ako soplanda si ty! Aj ja som trávila ako dieťa u babky celé prázdniny a čo? Mám teraz čakať a až vyžadovať aby mi moja mama pomáhala lebo inak je na nič babka? Ty si proste jedna nevďačná dcéra a mať takú dcéru tiež o ňu ani nezakopnem. Vieš čo vyplakávaj, sťažuj sa, útoč na všetkých, my čo nám nikdy nik nepomohol a ani to nevyžadujeme lebo nie sme rozmaznané princezné sa nad tebou len pousmejeme ...