Chorá predškoláčka

4. feb 2023

Dobrý večer ,chcela som sa spýtať mám pomaly predškoláčku ( ešte nechodí do školy) ,ale trápi ma toto posledný mesiac je stále chorá 2-3 dní oddych a znova dávame vitamíny behom 3 týždňov mala 2 antibiotiká
Teraz zase 4 dní bez AT a znova začali horúčky kašeľ podávam Paralen Ibalgin od kašľu lieky už som z toho hotová v pondelok budeme zase musieť ísť k lekárovi 😔😔má niekto skúsenosť vopred ďakujem za odpoveď

dzulli1980
4. feb 2023

No a robila pediatrička výtery z nosa, z hrdla? Či len tak šupla ATB?

dadka128
4. feb 2023

Skusenosti .. no je take obdobie keď su deti chore... treba to len prekonať tam ti nic viac nepomoze .. moje deti mali v priebehu 3 mesiacov 3x atb .. takze viem o com to je ... a ak to bude castejsie treba zajst na imunologiu

autor
4. feb 2023

@dzulli1980 nerobila vyteri akorat nám prvý krát dala AT a potom nás zase za týždeň poslali na odber krvi a dali zase AT prešli 4 dni a znova horúčky a kašeľ 😔

dzulli1980
4. feb 2023

Trvaj na výteroch z nosa, aj z hrdla ... dcéra sa takto trápila so streptokokom, tam treba nasadiť cielené ATB.

autor
4. feb 2023

@dadka128 no práveže keď bola menšia tak sme chodili na imonologiu užívala aj lieky ,ale nejako to prešlo a už nás na kontrolu nezavolali ,teraz má do 3 týždňov 2× AT 😔 4 dní je od toho čo ich využila a znova horúčky a kašeľ

autor
4. feb 2023

@dzulli1980 ďakujem v pondelok určite budem žiadať ,lebo stále ju dotovať liekmi je fakt nenormálne

maciatkolulu
4. feb 2023

ATB nie sú smerodatne....tie môžu aj uškodiť, tobôž, keď ich berie ako cukríky a pritom nemá potvrdene, že ich vážne potrebuje.... To je proste neuveriteľne. Véd výter, crp sú základ. Nad týmto by som sa zamyslela.

autor
4. feb 2023

@maciatkolulu prvý krát jej akorát ketóny a bielkoviny namerali v moči povedali že je mierne dehydrovaná druhý krát jej už vyšiel aj crp zvýšený a dehydrovanost po AT bola ok všetko a zrazu tu máme znova ten istý kolobeh 😔

tina2404
4. feb 2023

Pokial jej neurobia stery ant davaju od brucha a zbytocne. Presne toto robila nasa dr syn stale chory az jeden cas mal 14dni 40tky a co dajme zinnat. V jexem dem sme ho vzali na pohotovost doineho mesta lebp uz zufalstvo. Prva otazka ci boli stery - meboli. Cely cas mal nasadene zle antibiotika. Takato nasa skusenost s chorobami sme sa trapili 3mesiace

dadka128
4. feb 2023

Viem co to je .. je to velke trapenie .. skus kalobu .. ja ju davam detom aj devit .. a od kedy nastupili teraz po prszdninach este chore neboli ... teraz mali 3 dni sopliky, ale neviem z coho boli lebo boli doma mala som volno z prace ale je uz po nich

maciatkolulu
5. feb 2023

Aha takže 1x na základe dehydratácie ATB a druhy x crp a? Citlivosť atď? Akurát sa zarába na rezistentnost. Niet sa čo čudovať, keď sa lieči "na slepo"

autor
5. feb 2023

@maciatkolulu no veru áno
Idem zajtra nech spravia vyteri ,lebo stále horúčky kašeľ pretrvávajú boli sme dnes aj na pohotovosti spravili crp a zápal nemá 😮‍💨