Chôdza 16 mesačného dieťaťa

adriankaaniky
6. mar 2014

Ahoj maminky, chcem sa opýtať, je normálne, keď sa môj 16 mesačný syn pri chôdzi potáca? ako keby bol v uvodzovkách opitý? hocikedy ide a hodí ho zo strany na stranu, alebo ide a padne na zadok. Máme síce problémy s reumatologickým ochorením, berie lieky na zápal, ale aby strácal rovnováhu? chodí doslova ako opitý...bojím sa, čítala som už kadečo o tom...potácajú sa aj Vaše deti takto pri chôdzi? také malé? je to normálne?

cairka
6. mar 2014

@adriankaaniky , áno, chodila tak dlho, aj teraz vie spadnúť na rovnej ceste, alebo sa zamotať (4apol roka) ...nie je úplne OK, má poruchu CNS (centrálnej nervovej sústavy). Ako dlho už chodí malý? ono v tých začiatkoch, ak chodí mesiac-dva-tri, to ešte je asi v pohode...U nás to začali riešiť až keď to neprešlo ani po 2,5 roku veku (chodila od 15tich mesiacov) a na neurológii je sledovaná od malinka.
Pokiaľ k tomu máte aj iný problém, tak by som to spomenula minimálne na tej reumatológii a už uvidíš, čo povedia, či treba ísť ďalej (neurológia, ortopédia? , abo kde) 😕

adriankaaniky
autor
6. mar 2014

no mne malý začal chodiť už tuším v 11 mesiaci, chodil krásne asi dva mesiace, tešili sme sa...potom odrazu zo dňa na deň začal krívať...dlho sme chodili po vyšetreniach,ortopédoch...až pred troma týždňami mu diagnostikovali reumatickú artritídu,mal vysoké zápaly v kolenách...ale...ako berie lieky, opuchy zmizli,malý začal normálne utekať,všade sa ponáhla,uteká z izby do izby,normálne na ňom vidno,ako sa teší že môže zase normálne behať, ale začal strácať rovnováhu....predtým, keď začal chodiť, som také niečo absolutne na ňom nepozorovala,chodil pekne...a teraz? doslova ako opitko...neviem či aj tie lieky k tomu neprispievajú,ale on sa potácal ešte aj predtým,keď ich nebral...no nevie ísť rovno...najradšej by som mu dala zrengenovať hlavičku,či je všetko v poriadku...bože nechcem malovať čerta na stenu,ale strašne sa bojím...neviem si ale predstaviť,ako by takému malému dieťaťu urobili CT

cairka
6. mar 2014

@adriankaaniky , to robia v narkóze. Najprv ale EEG , to je síce veselé, ale dá sa spraviť aj drobcom... Tak pokiaľ sa to zmenilo postupne, tak by som veru asi toho neurológa skúsila ...aspoň budeš pokojná, keď nič nenájdu 😕

majuska16
19. feb 2018

@adriankaaniky dobrý deň, mám teraz podobný problém s dcérkou, tak by som rada vedela ako ste dopadli. Viem te je to staršia téma, ale možno by mi to dosť pomohlo. Ďakujem. Dúfam že sa už máte dobre🙂