Chodíte s deťmi so všetkým k doktorke?

misickahus333
13. jan 2022

Ahojte... Chcem sa spýtať chodíte s deťmi zakaždým k doktorke ked spozorujete sopel, kasel atd? Lebo každý mi vraví ze nemám chodiť s hocičim hneď doktorke ze mam tp liečiť doma lenže ja vždy sa bojim ci mala nema zapalene hrdlo ci hu to neboli náhodou.. Tak vždy ked ma mala sopel alebo kasel idem snou k doktorke ked ma zapal da mi atb a ked nie tak len od kašlu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreagartnerova
13. jan 2022

Nie nechodím, pokiaľ majú priesvitné sopliky napríklad, dávam vitamíny, inhaluju doma. Snažím sa doma preliečiť alebo zavolám lekárovi, keďže tam bývalo veľa ľudí, aby nechytili niečo horšie. Ak sa mi zdá, že sa majú horšie ideme k lekárovi samozrejme

pribinak
13. jan 2022

@misickahus333 naša doktorka by ti povedala že s vodovym soplom nemáš chodiť. To je na liečbu doma s bežne dostupnými liekmi
A ani s 3 dňovým kašľom.

patka06
13. jan 2022

K doktorke len ak teplota trvala dlhšie ako tri dni.
Bežný sopeľ a kašeľ nie je dôvod na návštevu doktorky , ak máš dieťa menšie ako rok možno by som sa telefonicky poradila s doktorkou.

nikpa
13. jan 2022

@misickahus333 zápalene hrdlo, sopel a kašeľ treba skúsiť najprv liečiť doma. Pokiaľ nemá neustupujucu teplotu niekoľko dní, zbytočne dieťa ťahať k lekárovi, skôr tam niečo chytí. Podľa mňa trošku preháňas, chodiť s dieťaťom k lekárovi lebo sa bojíš či ho nebolí zápalné hrdlo?? Bohužiaľ asi bolí ale lekár ti nepomôže na počkanie, v lekárni si vieš kúpiť dostupné lieky na hrdlo a aspoň to skúsiť doma vyliečiť.

vanda323
13. jan 2022

@misickahus333 Ja chodím. Za každým. Môj MUDr. Povie že radšej prísť ako niečo zanedbať.

alenka7777
13. jan 2022

@misickahus333 nechodim. len ak dieta potrebuje atb, ostatne sa snazim liecit prirodnou cestou

mima172
13. jan 2022

@misickahus333 Nie, samozrejme, že nie. Nedávno som s dcérou bola prvý krát u Dr kvôli "chorobe" a to len kvôli tomu, že kašeľ trval už týždeň a chcela som si byť istá, že to neprešlo do zápalu priedušiek. Všetko bolo v poriadku, Dr pochválila moju liečbu a šli sme domov. Niektoré maminy idú s dietatom k Dr len čo si kychne a už idú pýtať atb, pre mňa je to absolútne nepochopiteľné 🧐 Nemyslím tým Vás, len konštatujem. Bola som dokonca svedkom toho ako sa mamina v čakárni rozčulovala, že Dr nechcela predpísať atb cez telefón a musí sa s malým TREPAŤ až k nej, lebo veď ona vie, že atb treba. Podotýkam, že malý vyzeral úplne fit, lietal po čakárni, akurát mal priesvitnú sviečku z nosa.

zuzanaete
13. jan 2022

S detmi chodim len na preventivky. Zatial sme kazdu chorobu zvladli doma. Raz som isla so starsim s kaslom, ked mal cca rok a doktorka mi povedala, ze sa casom naucim rozlisovat, kedy chodit a kedy nie. 🙂 Velmi rychlo som pochopila, ze az s pretrvavajucim tazkym stavom mam chodit.

jaroe
13. jan 2022
denysa2021
14. jan 2022

@misickahus333 ked je prechladnutý bez teplot .čekám dva tři dny .Když se to zhoršuje tak jdu .většinou už poznám jestli mu něco je už i řekne sam

petuska1989
14. jan 2022

@misickahus333 mala ma 3 a pol roka a ku dr. ideme zakazdym, nie preto, ze by som bola precitlivena, soplik viem vylieciet aj sama, ale kvoli peciatke, prip. OCRke..

mirka438
14. jan 2022

Nechodim pri kasli a sopli. A ked maju teplotu tak zrazame doma 3 dni a ked neprechadza tak na 4ty den ideme k doktorke..a to je malokedy

petko81
14. jan 2022

@misickahus333 nie
Ked ma viac ako 3 dni teploty nad 38 az vtedy idem

basska_b
14. jan 2022

Ja nechodim nikdy, deti sa spravidla do par dni zo vsetkeho dostanu. Idem len vtedy, ked si doma uz "neviem rady", napriklad horucky, ktore 3 dni neklesaju, kojenec, ktory cely den preplace, lebo je neskutocne zahlieneny, hnacka, ktora trva uz treti den, alebo kasel, ktory trva tyzden...

hopeja
14. jan 2022

Ja som zo začiatku chodila častejšie, teraz už len fakt keď musím a vidím, ze bez atb to neprejde (veľmi škaredý dlhodobý kašeľ alebo dlhotrvajúce horucky). Vzdy mi dr povie,ze dobre ze som prišla, naposledy spomenula ze 3/4 deti, co tam v ten deň boli ani nemuseli chodiť, ze to nebolo na dr .. Teraz v tejto covid dobe sa cakarnam vyhýbam, keď sa da.

euka210
14. jan 2022

@misickahus333 so soplikom nechodim...idem k dr ked maju horucku nad 38C a aj ine priznaky, alebo ked strasne kasle ze by to mohli byt priedusky. Ale na 95% atb netreba.

1gabriela13
14. jan 2022

@misickahus333 nie nechodím. Až keď má teplotu,ktorá trvá viac než 2 dni.