Chodíte na kúpalisko s deťmi, ktoré majú ekzém?

noemi155
28. máj 2023

Ahoj,chodíte s deťmi na kúpaliska ,ak majú problémy s pokožkou sucha skrablava alebo ekzemova?
Myslím bežne kúpaliska a aquaparky ako Bešeňová a podobne
Aj take detičky do roka
Ďakujem

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panda21
28. máj 2023

My sme skúšali, ale vždy som ho dávala potom týždeň dokopi a bolo mi to iba ľúto 😒 tak teraz keď sa chceme ísť kúpať, vyhľadávam slanú vodu.

pribinak
28. máj 2023

More alebo jazero.

mullerova46
28. máj 2023

@noemi155 ja som ekzematicka a ako deti sme nechodili na kúpaliská. Keď len jazerá a po každom kúpaní som sa sprchovala a kremovala tak isto aj pri mori.

noemi155
autor
28. máj 2023

Joj očakávala som tieto odpovede
Ako nechcela som pokúšať ,že by sme sa šli kúpať ale či náhodou ozaj niekto nechodí a aké sú vlastne potom výsledky pokožky
Ale myslela som,že je to neprospesne
Tak ďakujem vám
@mullerova46
@pribinak
@panda21
@sella38

amonet
28. máj 2023

@noemi155 chlor zhoršuje ekzem

muchotrafka298
28. máj 2023

Ja mam atopicky ekzem a pokial mam vysyp, tak na kupalisko alebo plavaren nechodim. Inac uplne v pohode, ked mam kludnu pokozku, tak idem uplne v pohode do bazena. Mne je to neprijemne aj preto, ze ak mam skutocne velky vysyp, tak ludia viac pozeraju. Nie je to nakazlive ani nic, ale predsa len. Chlor sam o sebe vysusuje, takze potom treba dobre hydratovat.

liusa82
28. máj 2023

no nechápem to ako tam môže niekto isť s exémom či dospelák alebo dieťa. Proste s kožnou chorobou a nebrať hlavne na ostatných kúpajucich ohlad.Ved je to nechutné ak sa má niekto iný v tom potom kúpať.Ja som už na kupku videlo všeličo, aj u dospelých a preto tam odmietam chodiť.Najlepší je len svoj bazén doma a mám pokoj.Alebo ešte tak pri mori mi to nevadí lebo tam ak chcem a vidím tam niekoho no chrastavého s prepáčením idem preč,dalej a je pokoj. Ale bazén sa mi zdá velmi malá plocha.Je to proste nechutné v tomto sa máčať a za tým si stojim...človek s normálnym rozumom tam vtedy ani nejde ak je vyhádzaný

domiklik
28. máj 2023

@noemi155 nie je ekzém ako ekzém, a ekzém ma tiež rôzne fázy, štádia... Nám v lete vždy ustúpi, pokožka je drsnejšia ale nemám to srdce deťom odoprieť kúpalisko pokiaľ nemajú viditeľné prejavy... Samozrejme vyhľadávame bazény so zníženým obsahom chlóru, biokupaliska, pripadne jazerá...

rebeka7501
28. máj 2023

@liusa82 už ti niekto prezradil, že ekzém a psoriáza nie sú prenosné?
Tí, čo trpia takýmto problémom by sa mali dľa tvojej teórie zdržiavať našťastie len mimo tvojho dohľadu....

simona20201309
28. máj 2023

@noemi155 s dieťaťom do minimálne 2,5r by som na verejné kúpalisko nešla ani keby nemalo ekzém.

liusa82
28. máj 2023

@rebeka7501 Nie mimo dohladu ale bazena.Ja si za tým stojim a bodka.Ved tam idem vtedy ked som neni vysypaná.A potom sa čudujete ze ludia zazeraju..no prečo asi? už pri vstupe by sa toto malo nejako kontrolovať ak je to na teda viditelnom mieste a takých ludí tam ani nevpustiť z hygienických dôvodov

simona20201309
28. máj 2023

@liusa82 toto sú len viditeľné kožné neprenosne ochorenia. Keby si vedela s čím všetkým chodia ľudia do bazénov, nikdy v živote by si do verejného bazena nevliezla. Len tie najhoršie sú väčšinou neviditeľné.

patricia2511
28. máj 2023

@liusa82 ale atopicky ekzem a psoriaza sú VRODENÉ a nie su prenosné, lebo je to GENETICKÁ vada - treba si o tom prečítať .. keby ste možno vedeli s čím ľudia chodia do bazénov tak nejaký atopicky ekzem by vás trápil najmenej 😊
@noemi155 aj ja som atopik aj syn 4roky a chodíme v lete na kupka a aj do termálnych kúpalísk cez zimu ..áno treba viac potom hydratovat a chodíme len keď nemáme ekzem zhoršený, alebo ze nieje akurát vo vzplanutí pretože vtedy je ekzem náchylnejší na také tie prenosné infekcie 🙂 ..inak je to fajn netreba sa báť toho

rebekamarcusko
28. máj 2023

Bože chudaici co majú psoriazu ,ekzémy atď. Ani na kúpalisko nemôžu ísť,lebo ľudia nepoznajú slovo tolerancia.

liusa82
28. máj 2023

@simona20201309 šak tam ani nechodím.Mám svoj na záhrade

rebekamarcusko
28. máj 2023

@liusa82 potom na co sa k tomuto celému vyjadrujes? Keď nemáš ani ekzémy a ani nechodíš na kúpaliska? 🤷‍♀️

liusa82
28. máj 2023

@rebekamarcusko lebo toto je verejné forum a vyjadriť sa môže každý k čomu chce

rebeka7501
28. máj 2023

@simona20201309 presne. A medzi také patrí i ľudská hlúposť.

hipuska
28. máj 2023

@liusa82 no ty si dobra. Ekzém ti vadí ale nacikane nie😀

mikadooo
28. máj 2023

@noemi155 áno, chodíme. Malý má atopický ekzém od malička. Jednoducho potom dobre premastíme. Nemienim ho kvôli ekzému celé detstvo ukracovať o bazény a kúpaliská.

hipuska
28. máj 2023

My tiez chodíme.

lucia147852
28. máj 2023

My sme boli ale v stave kľudu. Bohužiaľ tak sa jej ekzem zhoršil, že to riešim ešte dnes z minulého leta. S malým do roka by som nešla vobec. Keď tak more, alebo nejaká prírodná čistá vodná plocha

jana_eyre_2
28. máj 2023

@liusa82 ľudia zazeraju, lebo sú obmedzeni..

liusa82
28. máj 2023

@hipuska aj to mi vadí😀 volakedy nás ako decká strašili,že ked sa niekto vyciká do bazena tak sa to okolo neho sfarbí😀no tak to určite.Neviem o tom že by to bolo dakde pošefováne takto.Ale dobrý nápad by to veru bol.Tak ale obhajujú to tu ženy ale už vidim keby pridu na kupko a niekto tam taký je tak ako prvé by z deky potichu fujkali a nadávali.Plno ludom toto vadí bohužial a sú na to nahnevaní že tam chodia aj ludia so všelijakými kožnými chorobami ale tak jasné že nikoho na kupku na to neupozornia.Tak len zazerajú

tramtada31
28. máj 2023

Bratrancovi pomáhalo len more

nikpa
28. máj 2023

@noemi155 ak je ekzém aktívny a svrbí tak nie, treba počkať kým sa koža vyhoji, tak nám povedala kožná. Syn mal naposledy minulý rok v lete a sedeli sme kvôli tomu doma 🤷

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikha2809
28. máj 2023

@liusa82 ja mám psoriázu a od 15 rokov sa ešte nestalo že by som nemala na tele ani jeden fľak.A je mi úplne u riti čo si o Tom taká trúbka ako ty myslí, normálne chodím s deckami sa kúpať.A predstav si doteraz po mne ani nikto nezazeral.Mimochodom, ako tu už bolo spomenuté absolútne to nieje prenosné.Zaujimave že napr.toto sa ti hnusi a tvrdis že by to mali kontrolovať, ale plesnivé nechty na nohách nie?Tie ti nevadia?

katkine_terapie
28. máj 2023

Zalezi aky bazen a kde. Napriklad v Podhajskej v pohode, pripadne inych bazenoch s liecivou vodou. Alebo kupele su fajn.