Chodí sa so soplíkmi k lekárke?

kvietok2021
23. sep 2013

Maly ma 7 tyzdnov ...ma soplík....skusala som mu to odsat tou balonikovou odsavackou ale stale chrci chvilkami....teplota bola 37,1 po odratani 0,5....a teraz neviem ist ci neist k lekarke....je pondelok a buden tam plno chorich aby tam nechytil este nieco ine.

liuba84
23. sep 2013

ak má soplíky číre netreba ísť k dr., treba odsávať (lepšie odsaje tá na vysávač) a kvapkať libenar a dávať sinupret aby sa sopliky neusádzali, ak sú zelené treba ísť k dr.

cerez
23. sep 2013

@kvietok2021 Takéto malé dieťatko nevie dýchať ústočkami a je nervózne. Treba riadne odsávať, najlepšie odsávačkou na vysávač, je to rýchle a účinné. ak budú soplíky žltozelené, je zápal a treba ísť k dr.

egyptanka
23. sep 2013

Ak dojcis tak vytierat nos materskym mliekom.

skvele
23. sep 2013

Pokial su sopliky biele tak nie, ked su zelene tak urcite ano. Bohuzial je viac pravdep. ze mu to zide na priedusky. Treba sledovat, ci mu nechrci na hrudi. Potom to uz bez liekov nepojde. Moj si bohuzial takto vela vytrpel. :'(

linda20111
23. sep 2013

@kvietok2021 Balonikova odsavacka je dobra iba ked niekam cestujes, pripadne do nemocnice kde nemozes mat svoj vysavac 🙂 Neboj sa odsavacky na vysavac, naozaj je to najlepsie co existuje, vytiahne aj sopliky ktore su hlbsie a potom uvidis kolko toho v nosteku naozaj ma.. Ak sa bojis ci u lekara nieje vela ludi, tak si tam zavolaj, pripadne sa opytaj ci ta zoberu poobede vtedy zvykne byt menej ludi alebo maju lekari administrativu.

hargasova
23. sep 2013

urcite si kup odsavacku na vysavac! najlepsia vec na svete 😀 - ocenis aj neskor, pokial sa dietatko nenauci smrkat. Nic nevyberie soplik tak dobre ako tato vecicka. Sinupret a nasivin .. k lekarke nemusis pokial nie je soplik zeleny. + vela dojcit 🙂 - materske mlieko je vseliek! vsetko dobre

katrinka8
23. sep 2013

S takym malym babatkom - najma ak ma teplotu, urcite k lekarovi 😉 Skus si tam zavolat a dohodnut sa, ze by si prisla pred koncom ordinacnych hodin, vtedy byva casto menej ludi.

aristka
23. sep 2013

takže kúp si odsávačku do vysavača ,ak má plný noštek ,postup pri odsávaní je takýto ,do každej dierky kvapneš kvapku slaného roztoku ,chvíľočku malinkú počkaj a potom odsaj jednu dierku rýchlo pričom druhú zapchaj ,je to taký rýchly proces a opakuj aj na druhej to isté a potom môžeš noštek vytrieť s nejakými kvapkami do nošteka na tento vek ak je treba ,malinké v postieľke ulož tak ,že matrac bude v hlavovej časti vyššie ,takže matrac zošikmiť ,nad postieľku prehodiť dobre vyžmýchanú plachtu alebo plienku ,samozrejme nie opláchnutú v aviváži a vetrať a vetrať,radšej malinké obliecť ,ale luft nech je čerstvý ,len nech nie je pod oknom drobček ...a ak sa začnú soplíky zelenať alebo začne kašlík ,treba ísť k dr....

kvietok2021
autor
23. sep 2013

Dakujem pekne za rady....soplik bol uz trochu zeleny tak sme nakoniec sli k lekarke.....kupili sme odsavacku na vysavac tak odsavame 🙂