Chcem veľa?

28. apr 2024

ahojte chcem pocut vas nazor ci je toto v poriadku…manzel vyrastal inde ako ja (cca 1,5 hod cesty), no este pred svadbou sme zili tam kde som vyrastala ja, vsetko bolo super krasny vztah, tvrdil ze jemu je jedno kde budeme zit ze jemu sa tam pacilo, no potom povedal ze ked jeho rodina ma dva domy, tak ze jemu jeho rodicia jeden dali a ze mozme byt docasne tam a ked sa mi nebude pacit ze pojdeme inde. tak som suhlasila s tym ze som to brala ako docasne riesenie. Nuz po svadbe som sa dozvedela ze muz dal do toho domu nemale peniaze a zrazu zmenil nazor ze on uz inde nepojde a vybavene. cize pravda je taka ze zijeme v dome svokry. Ja velmi tuzim ist prec aby sme sa sami postavili na nohy a vybudovali si vlastny domov kedze mame aj dieta, necitim sa tam doma. Lenze moj muz nechce o tom ani pocut on je spokojny a vybavene…este mi povie ze ja som ta nevdacna lebo sa mame ako prasata v zite. Strasne ma to trapi, lebo vzdy ked len nieco naznacim ze by sme si mohli vlstne byvanie take spolocne poriesit a zamakt na tom a planovat spolu do buducna tak ma uplne odbije a ze ci si myslim ze iny ludia maju vsetko svoje…som podla vas divna ked len chcem aby sme mali nieco vlastne a nie zit v dome svokry? chapem ze tam dal vela penazi ale mna vlastne oklamal lebo ja som o nicom nevedela. neviem ako dalej…

hipuska
28. apr 2024

A z akého dôvodu ti to vadí?

autor
28. apr 2024

@hipuska diktuju nam co mame robit, dalsia vec neviem si tam zvyknut a fungovat , zila som predtym dost aktivne, tu nic nie je zijeme na dedine

dominikac321
28. apr 2024

zijete v dome svokry alebo v dome so svokrou?

mamina7070
28. apr 2024

fuuuu toto je riadny podraz od neho

ten dom je samostatny mimo svokrinho a je aj oddeleny pozemok? ak ano preco homsvokrovci nenapisu na vas? alebo aspon na syna?

mamina7070
28. apr 2024

a financie mate ako ?

autor
28. apr 2024

@mamina7070 ano oni maju samostatny dom kde ziju cca 30km od nas….to neviem, muz tvrdi ze sak on to zdedi…lenze ja ten dom ani nechcem, proste vidim ze oni vsetci su na ten dom nejak moc emocionalne naviazani .ja len tuzim mat nieco vlastne ako nasa rodina ja muz a nase dieta a nie byt furt vlastne ako keby u svokry….a finance ved presne to je problem, ze keby nedal velke peniaze a este aj pozicku zobral bez mojho vedomia na ten dom, tak sme mohli mat uz vlastne byvanie, namiesto toho nemame vlstne nic a nase peniaze su v dome svokry

joesvk
28. apr 2024

Ale to sú zásadné veci. Teraz už vieš,že ste ich mali mať vyriešené pred svadbou. Ale to ti teraz nepomôže.
Si v stave, že si pôjdeš za svojím a budeš trvať na živote niekde v meste?Aj keď tvoj chlap je zjavne spokojný tam,kde je?
Kto vám v meste bude pomáhať s deťmi?Keď budú choré a podobne?
Ako ďaleko od nich teda plánujete byť?

Tu sa črtá množstvo problémov, ktoré asi budeš musieť riešiť. Ak ostaneš, asi budeš nespokojná .Ak donútiš chlapa odísť, neviem,či potom budeš spokojná.

Chápem ťa. Ale keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.

dominikac321
28. apr 2024

a za co chces vlastne byvanie, za obrovsku hypoteku s este vacsim urokom a mesacnymi splatkami?

autor
28. apr 2024

@dominikac321 ale ja to nepotrebujem hned a viem ze je to teraz nerealne ale stacilo by mi kebyze vidim unho aspon rovnaku tuzbu si vybudovat nieco ako rodina a snahu aspon keby povedal ze do buducna mozme ale on ani to nie…

autor
28. apr 2024

@joesvk casto chodim tam kde som vyrastala prave koli tomu ze tam mam aspon rodinu priatelov co mi pomahaju, tu nemam nikoho len muza

luccija
28. apr 2024

Je zvláštne, že si nevedela z akých peňazí sa dom prerába to si sa nepýtala?veď to nemohlo byť hotové za mesiac.Mate vlastne išli tam vaše, mužove peniaze postaral sa najlepšie ako vedel asi nechcel žiť v byte...musela si vedieť, že keď sa dom prerába nič nebude dočasne.Neviem mne to príde, že si tam nevieš zvyknúť a tým pádom je všetko zle.Svokra nežije vedľa vás...pochybujem, že muž bude chcieť ísť preč.A ty, keď nemáš na vlastné bývanie budeš musieť zostať či máš iný nápad?tvoj muž je jedináčik?ja len nerozumiem ty si si myslela, že prerábku platí svokra?veď žijem s mužom prerába sa niekde dom s z akých peňazí kto to mal na starosti určite ste museli chodiť za majstrami atď ..vyberať neviem obkladačky, parkety...

autor
28. apr 2024

@luccija ale ja som sa to dozvedela az potom ako hotovu vec, a kedze mi tvrdil ze sak oni nam ten dom dali tak som si myslela ze ok tak ked budeme chciet ist prec sa to preda, lenze az casom vyslo najavo ze dom nas neni a ze mi vlastne klamal

mamina7070
28. apr 2024

a ma muz surodencov? ako pozri za mna by som muzovi uz neverila ale zasa to je plus ze nezijete so svokrou

ak ty nepracujes tak asi toho velmi neurobis ale teda cims kor by som sla do prace a zacala si bokom setrit

autor
28. apr 2024

@mamina7070 nie nema…ano to uz som aj zacala robit

dominikac321
28. apr 2024

@mamina7070 setrit fajn, ale na dom? 300 tisic neusetri aj keby neviem co bolo. mozno to bolo s muzom trochu inak ako napisala a cele by to davalo iny zmysel, na druhej strane sa postaral a zabezpecil...

mamina7070
28. apr 2024

@dominikac321 a preco hned na dom ???? to je nejaka povinnost dnes mat hned dom, setrit preto lebo jej tam nic nepatri a ak nahodou dojde niekedy knrozvodu tak pojde s igelitkou

autor
28. apr 2024

@dominikac321 nepotrebujem dom, stacil by mi aj 1 izbovy byt ale mat nieco svoje a klud, a nebyt viazany na svokru, o nic viac mi nejde

tykat
28. apr 2024

Cize dom mu nedali, investoval do domu rodicov, ty nemas nic a ani mat nebudes a on sa cuduje ze si nespokojna ze sa nemas ako prasa v zite? Wau
Dala by som podmienku, a mozno by som aj bola svina, dom prepisu na vas, polovicu na muza a polovicu na teba. Ak nie tak odchadzas. Takto sa budes len roky trapit co ked ta muz vyhodi alebo vas svokra vyhodi obidvoch aj s deckom ked sa zle vyspi.

rejka7
28. apr 2024

Zo strany manžela sa jedná o nepoctivé, zavádzajúce, klamlivé konanie. Klamal, nerešpektoval tvoje predstavy o budúcnosti, zariadil si veci tak, aby vyhovovali jemu. Si nespokojná so životom na mieste, ktoré si si nevybrala, ktoré ti bola klamlivo vnutene. Vo vzťahu k manželovi bola narušená dôvera+ nespokojnosť s miestom na život. Čo ďalej? Závisí na tebe. Muž neodíde, je spokojný a tvoja spokojnosť nie je jeho priorita. Takže buď odídeš bez neho, alebo neodídeš.

cacianka
28. apr 2024

@mamina7070 ja by som robila rovnako.

Som stará kofola, prežila som už všeličo, ale toto je podraz od manžela, aj ako píše @rejka7 .
Mne apriori nevadí dedina, vyrastala som v nej, ale autorka má kvôli malým deťom iné očakávania pre rozvoj detí , než je nejaká malá " zaprdena" dedina.
Ale vadil by mi podraz a klamlivé a zavádzajúce konanie. Robila by som všetko pre to, aby som čím skôr mohla zdvihnúť kotvy a odísť. Už by som mužovi neverila, nerobila s sceny, ale potichu a v rýchlosti ako sa dá by som si odkladala €, šetrila, a síce s ťažkým srdcom aj "kradla " ( nemyslím len že z peňaženky, ale nakupovala deťom do zásoby veci čo sa dajú, zásoby drobného zariadenia do bytu, všetko schovávala u dôveryhodnej osoby/ osôb, robila si kópie zo všetkých dokumentov čo domácnosť má, mužove pracovné zmluvy, platové dekréty, výpisy z banky, faktúry, doklady z nákupov, všetko sa môže zísť keď by som odišla od muža. Lebo by som naozaj zvažovala odchod, skôr či neskôr, lebo s podrazakom by som žiť nemohla a nevedela. Ani v neistote v cudzom dome.
Vydržala by som iba dočasne, iba kvôli detom, okolnostiam , napr podľa mojej profesie a platu)

mk1111111111
28. apr 2024

Pises, ze by si isla spat, kde si vyrastala, lebo tam mas priatelov, on chce byt mozno tam, kde on vyrastal, tam ma rodicov. To ste si mali vyriesit hned v zaciatkoch. Nie je pekne, ze Ta oklamal, zial, teraz bude problem, lebo pozicka. Ale, zasa nezijete so svokrou v jednom dome, je od vas 30 km. Tak, pre pokoj v rodine dohodnite prepis domu na vas a budete mat svoje, ani nie so svokrovcami a ani nie tam, kde si vyrastala ty. Kazdy musi v niecom ustupit

sissy27
28. apr 2024

Nuz, zo spolocnych penazi (v manzelstve) nalial prachy do niecoho, co bude iba jeho, kedze dedicstvo a dary do bsm nepatria… pekny vychcanec 🤨 a aj by som mu to takto na rovinu povedala a kludne aj pri nedelnom obede u svokrovcov. Bud sa k tomu postavia ferovo a bude na lv aj tvoje meno, alebo pride argument “ty si bola na rodicaku bez prijmu a ja som ta zivil, investoval som len svoje”… asi vies, ktora odpoved bude spravna 🤷‍♀️
Ja by som s nim po tomto zit nevedela, postavil ta do pozicie, v ktorej bud budes drzat hubu a krok alebo odides s holym zadkom. A to este bohvie, ci nenabral na prerabky pozicky, ktore v pripade rozvodu budu aj tvoje dlhy… lebo bohuzial, na spotrebak do urcitej sumy tvoj suhlas nepotrebuje a moze si ich zobrat vo viacerych bankach subezne.

rorino
28. apr 2024

A na čo by to robil,dostal ťa kam chcel,on je spokojný a ty?Asi mu na Tom až tak nezáleží,hádam si zvykneš,keďže nemáš na výber.No pekne ťa oklamal(expresivnejsi výraz by som radšej napísala),zahnal ťa do kúta bez možnosti úniku.

eliska13
28. apr 2024

Ten dom je predpísaný ako dar na tvojho muža?Keď nemá súrodencov tak ho ani nemali potrebu písať naňho raz všetko zdedí, ak by boli súrodenci tak by to dostal ako dar.
@sissy27 nebolo to zo spoločných, ale pred svadbou.Autorka pochybila a ja na mieste svokry ani muža nič na ňu neprepisem prečo?Za 10 r sa rozvedu a ona dostane polku domu len preto, že tam prišla bývať a on splácal hypo?Veď buďte aj spravodlivé tak mala dať peniaze, zobrať si ona úver a v tom prípade tam mohla mať podiel
Má nárok na polovicu splátok z úveru a môže ísť bývať kde jej srdce piští.
Pozerala si si na katastri či je naozaj svokra majiteľka či muž?Ja si neviem predstaviť, že dám synovi dom a on polovicu prepise na ženu.Ona mala vymyslené, že dom zveladia, predaju a kúpia inde, ale na takú dohodu treba dvoch u nich troch

gribka1
28. apr 2024

Takého klamára by som tam nechala a odišla. Ak niekto podrazí, a je to jedno, že je to manžel, by cezo mňa neprešlo.

kristinka92
28. apr 2024

@eliska13 áno ti je ideálny scenár že muž ten dom zdedí. a čo ak nie? čo ak svokre vekom prepne a dom prepise na niekoho iného? a syn tam už investoval svoje peniaze na prerábky z ktorých by nebolo nič.
autorka ale píše že chcela aby si oni dvaja vybudovali niečo spoločne. v tomto ju úplne chápem. on si zmyslel že budú byvat tam a jej sa nikto nepýtal. nabral pôžičky jej sa nespýtal. náhodou svokra začne robiť zle a budú musieť byt ticho a nechat si skakat po hlave. ja by som veru tiež nechcela žiť cely život v pozícii že niekomu prepne, či svokre či mužovi a odídem s holým zadkom, nevedno kam, lebo jej na tom dome nebude patriť ani kachlička na stene. nehovoriac že hypoteku ti banka dá len do určite veku, čo potom keď ju muž odkopne v 40-50tke? kam pôjde?

syslik81
28. apr 2024

muz ti vedome klamal..od zaciatku vedel,ze tam bude byvat a ziadne docasne riesenie to nieje ..plus ti klamal o financiach ... osobne by som sa zbalila a isla k mame ak mas tu moznost .. a bude sa vzmuzi a pojde za rodinou alebo si ostane pri mame ... ty ten dom aj tak nikdy mat nebudes kedze to defdi muz .. a jedneho dna sa s tebou rozvedie a ty zostanes sama bez nicoho

autor
28. apr 2024

@eliska13 ale kto tu pise ze ja chcem ten dom?? ja ho absolutne nechcem a zastavam nazor ze dvaja novomanzelia maju pracovat natom aby si vybudovali nieco sami a s tym som aj pocital ze to tak casom bude lenze zial som sa dala oklamat a to sa proste niekedy v zivote moze stat kazdemu

autor
28. apr 2024

@eliska13 ale peniaze co sli na dom boli nase spolocne takze to uz je fer? investovat do cudzieho? nemyslim si…

heleninamama
28. apr 2024

Autorka, ty máš v rodnom meste nejakú nehnuteľnosť, alebo rodičia majú voľný byt, dom, ktorý Ti prenechajú na užívanie? Máš financie na kúpu niečoho vlastného? Máš také dobré vzdelanie a prácu, aby si si mohla v dohľadnej dobe kúpiť niečo vlastné - hoci aj na hypotéku? Ak áno a stojí ti ti zato, obetovať manželstvo a zničiť dieťaťu rodinu, tak odíď a zabezpeč si niečo vlastné.
Ja jeho rodičov chápem. Mali dva domy a majú jediné dieťa, tak mu jeden darovali. On dal do jeho prerábky svoje úspory a zárobky a určite to pre neho bolo výhodnejšie ako kupovať nový dom na hypotéku. Ale formálne ho na neho zatiaľ neprepíšu preto, aby z neho neprofitoval cudzí človek - ty, v prípade rozvodu. Aj tak ho raz zdedí. Len chcú ochrániť svoj a synov majetok.
Ty si do toho domu niečo investovala? Myslím vlastné zarobené peniaze?
Mimochodom, ja svojím synom poradím presne toto isté, ak si nájdu nemajetnú partnerku. Ak bude aj ona zarábať, môžu si kúpiť niečo spoločné, ale splácať to budú spoločne. Žiadne také, že žena príde s igelitkou, začne rodiť, bude roky doma a syn medzitým splatí dom a potom jej pri rozvode polovicu daruje, lebo veď jeho peniaze boli spoločné. Dnešné vzťahy sú totiž na dobu určitú a ženy sú vychcané.