Chcem, aby 9-ročná dcérka pribrala

pazdura
19. júl 2022

Dievčence potrebovala by som poradiť,dcérka má 9-rokov a strašne málo váži chcela by som aby pribrala ale keďže je hyperaktivna máme s tým problém je tiež pravda že v jej veku som bola aj ja také tintinko aj jej bio-otec, ale predsa aspoň nie aké to kilko neviete niečo na prírodnej báze? Recept starých mám?

pribinak
19. júl 2022

@pazdura koľko váži? Aká je vysoká? Tvoja váha a výška? Otec?

lesana25
19. júl 2022

A otec je baník?

pazdura
autor
19. júl 2022
lesana25
19. júl 2022

@pazdura keď pýtaš banskú radu 😀

pazdura
autor
19. júl 2022

@lesana25 jaaaj 😂

galganka
19. júl 2022

Koľko je strašne málo? Máme tu jedno 9- ročné tintítko. Je po nás, papá dosť, u dr. všetko v poriadku.

anjelicek26
19. júl 2022

Ked mate v genetike stihlu postavu, moc s tym nevymyslis...to nema ani nic s hyperaktivitou/hypermobilitou, ale s tym, ako sa ukladaju svaly a tuky v tele... syn je tiez takyto "diagnoza", sportuje profi 8-9h do tyzdna a svalov ma do aleluja...prepchavanim ci nejakymi nutri drinkami (ak nema vyslovene silnu podvyzivu) jej len znechutis a pokazis dozivotne pristup k zdravemu stravovaniu...

marianarem
19. júl 2022

@pazdura Neriesila by som, ak nema ziadne zrravotne ani psychicke problemy, ak vladze, ma dost zivin a je takto spokojna. Nevidela by som dovod na zvysovanie hmotnosti.

elizita
19. júl 2022

@pazdura čomu má prospiet násilne priberanie?

maickamf
19. júl 2022

@pazdura vyska, vaha? Tiez mam skoro 9rocnu, je stihla a vyssia, ale co sa ona nabeha.....

maribell
19. júl 2022

Aj mňa zaujíma výška a váha.. tiež mám 9 ročného a sem tam mu poviem špageta 😅

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
19. júl 2022

@pazdura neviem ci s tym nieco urobis, ked je to raz geneticky dane. Poznam deti, otec, mama, alebo obaja rodicia chuducki...dieta spagetka, chuducke nohy, ruky...co narobis? Ked vladze vystrajat, normalne sa stravuje, tak je vsetko ok

majamat
19. júl 2022

vaha sa musi hodnotit vzdy len vzhladom k vyske. cize neikedy sa zda, ze dieta ma nizku vahu na svoj vek,a le ak aj vyskovo je nizske, potom ani vaha nemoze byt vysoka.

daj vysku a vahu a pozriem ti tento pomer v grafe.

pazdura
autor
20. júl 2022

@majamat
@euka210
@elizita
@pribinak 22kg vyska 129 cm 🙄 doktorka vravela že je to geneticky dané ale trolinku keby pribrala nie na silu ju nenútim ona práve že veľa poje

pazdura
autor
20. júl 2022

@marianarem ďakujem pekne

galganka
20. júl 2022

@pazdura toľko isto váži aj naša. A je zdravá, vládze az priliš. Aktuálne je na dennom tábore so samými chalanmi a bojujú nerfkami a v laser aréne. 💪 Výšku presne neviem, ale asi bude o pár cm vyššia. Takže, ak nemá ziadne problémy okrem špagetkového vizuálu nerobila by som "paniku" 😄

pazdura
autor
20. júl 2022

@anjelicek26 dakujem 🙂

pazdura
autor
20. júl 2022

@galganka ďakujem pekne 😉

anjelicek26
20. júl 2022

@pazdura to ziadna drama podla mna zasa nie je, moja je mladsia pri 118cm ma 18 kil, co uz s nou... pri vasej vyske budem rada, ked bude mat tolko

pazdura
autor
20. júl 2022

@anjelicek26 ďakujem pekne 🙂

tina5959
20. júl 2022

@pazdura Moj syn ma 135cm a važi 29kg. Dcera bola tiež take tintitko, prišiel vek 12 rokov a chladnička sa ani nestihla zatvoriť. A ja v kuse varim. Skus jej variť alebo kupovať jedlo,ktoré má teraz rada. Aj chute sa časom zmenia. Nemala rada napr. špenat,teraz sa ho nevie dojesť. Z vitaminov skús b- komplex.

majamat
20. júl 2022

@pazdura no je to veru menej.
v grafemi ukazuje, ze pomer medzi vahou a vyskou je na 6%. norma je medzi 25-75%. pod tym je pasmo 10-25%, co uz je pod normu a pod tym 3-10% a tam sa nachadza tvoja dcerka.
niektore deti su stihlejsie, tu na MK sa stretavams takymito detickami, ale nenaslo sa nic, koli comu by mohli mat taku hmotnost, cize javia sa ako zdrave. ak tvoja dcerka problem nema, tak potom to bude ok.
a vyskovo je na 14%, co je tiez trosku pod normu,a le nic tragicke. aj v tomto pasme bezne deti rastu.

majamat
20. júl 2022

@galganka ze spagetovy vizual 😀

martul
20. júl 2022

@pazdura moji synovia boli s takou váhou ešte o 10cm vyšší.
Jednoducho mali rýchly metabolizmus, výsledky u doktorky ukážkové. No tak boli a aj sú chudi...a?
Aby si tým svojím ,,chcem" nenarobila naopak problémy. Keď bude hladná dá si aj sama, nenutit, neriešiť.

pazdura
autor
20. júl 2022

@majamat ďakujem

siska53
20. júl 2022

@pazdura genetiku nezmenis, nasa ma 144 cm a asi tak 29 kg.. ma 10.. postavu ma taku uz dost dlho.. cize tintitko.. na rozdiel od brata.. mame v rodine aj silnych, aj chudych.. podala sa do tej chudsej casti.