Chaos s pozitívnym testom 6 ročného dieťaťa

cernusik
29. nov 2021

Baby, poraďte prosím..v sobotu nám doma vyšiel pozitívny test..dieťa 6r., Dala som vedieť učiteľke, zavreli triedu. Dnes som dala vedieť lekárovi, predpísal lieky..no zabudla som sa opýtať, dokedy máme karanténu. Zo školy nám prišlo,že v karanténe do 6.12. Sestrička,že či idem mať ocr..povedala som,že nie.. chcela som čerpať dovolenku..mám dosť..no rada by som to zmenila..a teda ešte neviem, ako vyjde mne pcr..mám ísť zajtra na test, som 2x ockovana. A otazka..Čo je mojou povinnosťou ešte, čo kde mám nahlásiť. Na tu ocr stačí formulár vypísať do sociálnej poisťovne? Vďaka

lilly2303
29. nov 2021

@cernusik už nikde nič, oni ťa budú v priebehu pár dní kontaktovať a tam sa budú pýtať od kedy a kto je pozitívny, s kým žiješ v domácnosti, každého dátum narodenia odo mňa chceli a telefónne čísla

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cernusik
autor
29. nov 2021

@viestta
Píšeš,že všetci ste sa prihlásili na pcr testy..a na základe výsledku detská lekárka ukončila synovi karanténu. Tu karanténu vám nariadila ona na základe toho,že ste jej oznámili,že ste boli v kontakte s pozitívnym? Či odkiaľ vedela, že ste v karanténe?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cernusik
autor
29. nov 2021

@viestta veď to..že tiež ste dali vedieť lekárke..no ja som sa neopýtala, dokedy má karanténu..🤦 ďakujem

lenka188
29. nov 2021

@cernusik ja by som na tvojom mieste prihlasila dieta na pcr test. Aspon bude mat covid pass ako doklad o prekonani. Moja 6 rocna a neskor aj 2 rocna mali teraz Covid. Karantena bola 10 dni od pozitivneho vysledku testu (s tym, ze 3 dni pred planovanym ukoncenim karanteny uz museli byt bez priznakov). My ako rodinny kontakt sme isli na pcr test na 10ty den. Pediatricka mi hovorila, ze rodinne kontakty testovat az takto neskor. Nie hned na 5ty-6ty den. A mala pravdu. Mladsia 2 rocna dcerka bola na 6ty den este negativna, na 11ty uz pozitivna. Ak by som ju netestovala aj na 11ty den, tak roznasa Covid kade tade, kedze bola uplne bezpriznakova.

cernusik
autor
29. nov 2021

@lenka188 ok, no jemu vyšiel pozitívny test vdoma v sobotu. Ja idem na pcr zajtra. Ak by som ho vzala so sebou..pretestuju ho? Či. Bez prihlásenia asi nie, však

lenka188
29. nov 2021

@cernusik bez prihlasenia asi nie. A ty mas test este velmi skoro 😔 to su iba 4 dni po jeho poz. teste. Si sa mohla kludne nakazit vcera a to nema este sancu ukazat. Ak sa vobec ako ockovana nakazis. My sme sa s muzom nenakazili. A to obe decka mali Covid a boli sme s nimi 24/7..

andrejka1974
29. nov 2021

@cernusik karantena je vzdy 10 dni a musi ist na pcr na 5 den od kontaktu

andrejka1974
29. nov 2021

@cernusik bez prihlasenia ta to bude stat 70 eur

cernusik
autor
30. nov 2021

@andrejka1974 aj taký malý? A na 10 dní od kontaktu...ja neviem kedy bol v kontakte s pozitívnym..len že mal príznaky a vyšiel mu pozitívny antigenovy. Ale na pcr som ho už včera objednala..no keďže sa ja cítim dosť nafigu, nechce sa mi tam trepať, ak nemusí ísť.

sense
30. nov 2021

Mojej dcére vyšiel v sobotu pozitívny PCR test (dali sme robiť len ten) v karantene je do 6.12