Cestovanie a kinetóza

tilko
2. júl 2020

Maminky potrebujem rady a skúsenosti, čo a ako najlepšie spraviť, aby sme mohli cestovať. Také tie overené skúsenosti, pretože doteraz v našej rodine nebol nikto, komu by cestovanie vadilo. Moja čerstvo dvojročná dcéra teda pravdepodobne trpí kinetozou. Už keď som ju čakala, tak odkedy som cítila pohyby, v aute to bola iná boxovačka. Cestovanie v aute vo vajíčku od narodenia plač, plač a plač...teda nepatríme medzi tých rodičov, čo by dieťa uspali jazdou v aute 😀. Cesta v autosedačke v protismere úplná divočina....takže som rada, že má vek na pozeranie dopredu....Krátke vzdialenosti a jazda diaľnicou je v pohode...nechystáme sa nikde na ďaleké zahraničné cestovanie, ale keďže Slovnsko je krásna hornatá krajinka s množstvom ciest zákrutového typu s cestnými výmoľovými prekážkami...no rozpisovať nemusím....
Máme veľké bezpečné terénne auto, autosedačku Romerku Dualfix M i-SIZE. Čo som odpozorovala, tak je dcére vcelku príjemné voľné oblečenie, nič čo by hrialo (čiže aj s kúrením to v zime nepreháňame), pred cestou minimálne nič nejesť a predtým (pred tými 2mi hodinami) čo najľahšia strava, počas cesty hudba a spievať.... Býva jej zle hlavne cestou tam, cesta naspäť býva ľahšia, väčšinou sa na výlete unaví a zaspí...vláčim so sebou veci na prezlečenie (už aj pre mňa po nemilej skúsenosti 😀) auto vybavené vodou, sáčkami, vlhčenými utierkami....atď.
Bola by som rada aj za skúsenosť s COCCULINE (kinedrylu sa chcem vyhnúť). Ďakujem za vzácne rady.😉

deti95060810
2. júl 2020

Coculine je homeopatikum. V podstate to liek ani nie je. Mne vôbec nepomáha, dcére sem - tam. Aby mi nebolo zle v aute tak musím alebo šoférovať ja, alebo užiť kinedril...😉

guiseppinka
2. júl 2020

Nespravis s tym nic... Ja mam tiez zrejme kinetozu, nemozem byt v zakrutach ako spolujazdec, lebo prudsie brzdenie a rychlejsie vybratie zakrut je u mna sialenstvo... Citat v aute alebo autobuse nemozem. Napr. pre mna je certovica uplny zabijak, preto tamadial nechodim. Jedine, co mozete spravit je skusit pomalsie vyberat zakruty, nebrzdit na poslednu chvilu... Ale urcite ziadny tablet alebo nieco take, kde bude citat a kreslit... Nech pozera vonku, dopredu... Este teoreticky by ste ju mohli posadit dopredu...

pribinak
2. júl 2020

Kinedryl je super, načo ju chceš zbytočne trápiť?

evik159
2. júl 2020

a preco sa chces vyhnut kinedrylu, ak sa smiem spytat? ak mate take problematickejsie cesty len raz za cas, mozno by to nemusel byt az taky problem. inak tiez radim vymysliet si nejake hry, kde musi pozerat von oknom - hoci ano, 2 roky je este narocne obdobie v tomto smere... a mimochodom - vracia z nicoho nic alebo tomu predchadza plac? (ci ju nenadrapia zatecene hlieny)

pininka1
2. júl 2020

Áno, ja som mala hroznú ako dieťa, cesta 60km 8krat som vracala. Ale kinedril bol ok.

janka_266
2. júl 2020

Ja som to tiež tak mala, jediné riešenie bolo Kinedryl, stačila aj 1/4, postupne sa to ale u mna zlepšovalo a už bez neho môžem ísť aj na dlhšie trasy ako napr. Taliansko, ale niečo zákrutové, to mi je stále zle. Ešte pomáha to prespať, ale tak to asi u dvojročnej nerozkazete. A určite žiadne knihy, tablety, mobil. 🤷‍♀️

danusska
5. júl 2020

Môjmu synovi pomáha olej z 31 bylín z justu. Ponatieram zápästia a zatylok a cesta je bez problémov 😊