Cesta na dovolenku - lieky na upokojenie

jajus28
7. sep 2013

Mile maminky,
moj syncek nevydrzi obsedet v aute ani 12 km do mesta to uz v polovici cesty ide rozkopad prednu sedacku. Pred letnou dovolenkou som sa nasej pediatricky pytala, ci nie je nejaky liek co mu mozem dat na ukludnenie napr kynedril. Vysmiala ma a povedala, ze kynedril je len pre deti, ktorym byva zle, a ze ho mam zaujat hrackami atd. Vyskusala som, nakupila den pred letnou dovolenkou nezname hracky, nabrala knizky,jeho hracky, oblubeneho mojkaca,chrumky,atd. Celou cestou ho zabavala, no poslednu polhodinu cesty rucaaal no hrozne, a to sme cestovali len 2 a pol hodiny. Prestavky sme tiez skusali spravit no potom som ho nemohla zlomit naspat do sedacky. Takze prosiiiim existuje nieco na ukludnenie, nejake tabletky, homeopatika alebo mu mozem dat aj ten kynedril ? Nechcem uz zase zacat dovolenku totalnym stresom. Dakujem maminky za rady.

ninan2
7. sep 2013

@jajus28 mali sme podobny problem, nam pomohol iba tablet s rozpravkami... Ziadne lieky na ukludnenie pre take male dieta nezozenies. Na homeo neverim, ved ale vyskusaj a uvidis.

ninan2
7. sep 2013

@jajus28 aha a este, na dlhsie cesty chodime iba v case je unavena a ide spat... Tak mozeme ist aj 2-3 hod v kuse.

jajus28
autor
7. sep 2013

@ninan2 dakujem za radu ropravky v tablete nazabrali a to som mu uz aj aplikaciu s autickami pre batolata stiahla co pozeral cca 20 min. No mas pravdu najlepsie sa cestuje keby spal, no ta cesta nam bude trvat cca 5-6 h no musime tam dojst v urcenom case tak sa to moc naplanovat neda, aby spinkal. Isto si zdriemne na hodinku az dve, ale aj tak stale malo. No ved ani ja som moc neni zastancom takychto tabletiek, lebo sa aj bojim, preto sa aj pytam, no zase neni ani dobre ked bude robit jak odtrhnuty a jedovat sa a plakat hodiny. 🙄

terezka1947
7. sep 2013

@jajus28 mam podobne velkeho syneka a uz sme pobehali kadeco,samozrejme s nim,lebo sme ho nemali pri kom nechat.....aaaa,akoby som citala o svojom malom 😀 😀 😀
to iste 😉
ale mam pocit,ze sa to lespi,jednoducho si musel zvuknut,lebo ine vychodisko nemame...jedine,ze s nim budeme stale doma 😒
nam pomahalo iba zabavanie hrackami,papanie tyciniek,skusali sme na cesty vyrazit v case spanku,ale on vzdy strasne ozije...taaaakze aj to neslo,nakoniec sme skusali unavit ho trosku pred cestou....nooo,bol pokojnejsi...ale tiez ziadna slava(a to este nevravim,ze sa zvykol pozvracat)
teraz mu pustim jeho oblubenu rozpravku....a ide to lepsie....akurat,ze mam skor pocit,ze je to castejsim cestovanim v aute,ze si uz skratka zvykol...pocitame auta,stromy,ludi.....a rozpravam a rozpravam....a aj po hodine cesty mam pocit,ze rubem cely den drevo...uuuuplne K.O. 😀
neviem,ja som sa zo zaciatku aj bala cestovat s nim a toho vsetkeho,co ma s nim v aute caka.......ALE,neviem(opat moj pocit),ze on asi aj citil moju nervozitu a napatie.....a ked som si potom povedala,ze to musime prekonat,cestovanie som uz brala ako normalnu vec,nevadilo mi trpnut,ci sa pozvracia,ci nie....nevadilo mi rozpravat a spievat a vymyslat somariny a zabavat ho....a uz jeto naozaj lepsie,uz si zacina zvykat a dokazeme precestovat 4-5 hodin 🙂

ninan2
7. sep 2013

@jajus28 a nemozete si tu cestu rozdelit na 2 dni? My sme boli pred 2 tyzdnami na dovolenke v IT, cesta trvala cez 6 hodin, namiesto v sobotu sme isli uz v piatok cez obed a prespali v Rakusku blizko talianskych hranic, zhruba v polke cesty. Na dalsi den cez obed sme pokracovali v ceste, takmer vsetku teda dcerka prespala. Do letoviska sme dosli tak akurat, pretoze aj tak sa dalo ubytovat az po 16tej. Naspat sme uz sli v kuse, opat cez obed z IT, potom ked bola dcerka hore tak jedna kratka prestavka v Rakusku a jedna dlha (3-hodinova), pokracovali sme dalej uz v kuse domov az ked dcerka isla zas spat, na nocny spanok... Cestu sme teda vsetci prezili uplne super a hlavne bez psychickej ujmy...

terezka1947
7. sep 2013

@jajus28 este ma napadlo...nikdy nemal rad Spievankovo....a tak sme ho pocuvali spolocne a santili pri tom....aaaaa,teraz mu pustime s manzelom zopar pesniciek....a uz usmev od ucha k uchu a "spieva si".....v sedacke 😉
poskusaj,ver,ze to spolu zvladnete....aj ked ta chapem,vobec to nie je sranda a clovek je fakt zufaly 😒

jajus28
autor
7. sep 2013

@terezka1947
@ninan2
Baby dakujem za rady a hlavne povzbudenia, takze si musim nachystat hlasivky a kooopec pesniciek, rozpravok, hraciek a mnamiek, vyskusam ho pred tym aj nejak unavit, a isto aj nejaku prestavku dat, najhorsie je, ze on s auta nevidi von kedze mame sedan. A hlavne pozitivne naladit, seba. A velmi ste ma potesili, ze to casom prejde, lebo mi tiez dost casto chodime kade tade po vyletoch a nie je to veru bohvie co.

alami
7. sep 2013

@jajus28 ja by som mu kinedryl dala. A čo, keby mu bývalo zle, tak mu ho dáš a neriešiš. Aký je rozdiel v tom či je alebo nie je dieťaťu zle? Ja som napr bola presvedčená o tom, že môjmu dieťaťu v aute nebýva zle a tak sa dovracal, že až 😅 A už je na cestách na kinedryle. Len pekne daj. Len pozor na dávkovanie, u najmenších je to len 1/4 tabletky.

bubelko
7. sep 2013

@jajus28 a neda sa vam ist na noc? alebo skratka vyrazat po polnoci tak, aby ste rano dosli?

kimmie
7. sep 2013

My ked cestujeme na dlhsiu vzdialenost (8 az 12 hodin), vyrazame rano o 5:00. Dospelym taky spanok staci a deti dospavaju v aute. Pripadne ho daj spat tu noc pred cestou neskor, mozno bude rano unaveny a zvladnete minimalne 2 hodiny. Potom si mozete naplanovat niekolko hodinovu prestavku a pokracovat zasa pocas obedneho spanku.
@jajus28

denkaa22
15. nov 2022

Kinedryl