Červený konečník u bábätka

18. sep 2024

Ahojte prosím vás o radu, moje bábo je kojené a často kaká, skoro v každej plienke je trošku a posledné dni ma stále viac červený konečník, akoby až “popraskaný” no vyzerá to boľavo, čistím len vlhčenými utierkami ktoré majú 99,9% vody a dávam nechtíkový weleda krém, čím by som to mohla zlepšiť? Má necelý mesiac a bojím sa že ju to bolí 🥹

any3108
18. sep 2024

Nepoužívať vlhčené utierky, ale normálne umyť v umyvadle pod tecucou vodou, ideálne po každom kakani, alebo aspoň pár krát do dňa (ak kaká často)
A skúsiť pastu s rybim olejom
Môjmu synovi weleda napr nerobila dobre

autor
18. sep 2024

@any3108 ďakujem za radu, tu pastu natrieť čisto len na konečník po každom čistení? Ešte uvažujem či nerobim chybu v tom že “moc tlačím” pri utierani keďže sa snažím byť dôsledná 🥲

eternity24
18. sep 2024

Vlhčené utierky sú pre prípad núdze, rozumej si v meste alebo niekam cestujes autom. Babatku sa dupka umýva pod tečúcou vodou. Potom môžeš natrieť. To je všetko. Ja keď sa z času na čas utriem vlhcenym toaletakom, keď nemám možnosť sa umyť, tak ma stipe hned zadok, že dovidenia…

monvitka
18. sep 2024

Preboha ved to je všeobecne zname ze vlhcene su pre pripad nudze.99,9 % vody? To je len reklama, ssma chemia. Ak ho nechces stale nosit do umyvadla, kup si vatove tampony, take stvorce napr v DM a namoc do vody a tym utieraj

any3108
18. sep 2024

Normálne môžeš natrieť klasicky všade kde zvyknes, ak má začervenanie na slabinách, tak aj tam🙂 mne to odporučila pediatricka, vždy keď mali synovia zapareninu, tak nás táto masť zachránila

lucia13022023
18. sep 2024

Na zapareniny nám vždy pomohla imazol Pasta. Ale nie na bežné dní alebo ako prevencia. Dala som až keď boli zapareniny alebo mal červený, vystipany zadok keď išli zuby napr.

anjelicek26
18. sep 2024

Pouzivame utierky na baze vody a ritku nemal cervenu jediny raz... hladaj inu pricinu... A po kakani oplachni pod tecucou vodou, to je najrychlejsie a aj tak najefektivnejsie...

janinah
18. sep 2024

Podstatné je natrieť celú oblasť mastickou nahrubšie.ked sa pokaka tak nech to hov...ko pôsobí na masť nie na kožu.ktm ho prebalis.
Ja som používala obyčajný Aviril masť z drogérie a bol super.

andrea_82
18. sep 2024

Po kakani bezne kazdy den utieram vlhcenymi, aj starsiemu synovi a zapareniny nemavali. Preventivne natieram sudokremom alebo hipp kremom.

saxana000
18. sep 2024

Skus na tyzden VOBEC nepoizivat vlhcene.babo oplachni pod vodou poriadne usus natri ritku bielym pudrovym kremom penaten sudokrem alebo bepanthenom..uvidis zmenu

drianaa
18. sep 2024

Niekedy to mal aj môj syn, hlavne naozaj keď často kakal, a to som ho umyvala vodou, vlhčenkami som občas, ale po kakaní stále voda. Nedám dopustiť na bepanthen. Weleda je pasta, môže niekedy pokožku vysušiť až priveľmi. Netvrdím, že je zlá, ale ak je koža už popraskaná skús ten bepanthen, je to masť, takže nebude tak vysušovať, a ten panthenol v tom tomu môžu krasne pomôcť zahojiť.

dagas
18. sep 2024

Nám vždy pomohla obyčajná modrá indulóna

minesasubu
18. sep 2024

Umývaj vodou , vlhčene len ked si vonku , weleda je super v tom pokračuj nič lepšie sa mi neosvedčilo
náš ma červeny zadok už dlho ale weleda mu vždy ulaví

hanaxxx
18. sep 2024

Nam pomohol jedine pytiol. Ked uz to bolo fakt velmi zle, tak doktorka predpisala antibioticku masticku. Ale na bezne zapareniny pytiol. Ziadne imazoly nepomohli. A skus si kupit perlan (pre mna to bola uzasna vec). Namocis do vody a pouzivas namiesto vlhcenych utierok. Ale len ked dieta ma zadocek v poriadku. Ked cerveny, tak vzdy umyt mydlom a vodou.

lilope
18. sep 2024

Vlhčené utierky som zo začiatku používala stále, pretože som nevedela dobre manipulovať s bábätkom a bála som sa, že ho na jednej ruke neudržím, takže ti rozumiem. Ako ti radia, najlepšie je používať vodu, osušiť a natrieť. Mne sa osvedčil sudocrem aj preventívne, aj keď sa objavilo začervenanie. Ak nepomôžu rady predtým, skús ten.

bobaas
18. sep 2024

Na zadoček sme skúšali všetko možné, keď bolo najhoršie, na začervenanie obyčajný detský púder z DM. Vždy zabral. Lepšie ako drahé krémy z lekárne. Treba vyskúšať, čo babu sadne

gaia14
18. sep 2024

My pouzivame perlan namoceny v cistej vode s kvapkou oleja. Ale ked je riadne okakana, ide pod vodu. Krem na ritke nemala od porodnice ziadny a ma ju krasnu

ina2405
Včera o 18:33

Nepoužívať utierky, len výnimočne pri cestovaní. Aj tie drahé s 99% vody deťom nesedia. Ja som našla teraz pri synovi super hojacu mastičku z Dr.Max, harmančeková za cca 3e. Zabrala hneď, odvtedy umývam vždy len vodou a šetrným mydlom a nemá zaparenú ani začervenanú kožu.

autor
Včera o 20:19

Ďakujem ženy ale nemyslím že to bude zaparenina keďže pokožku ma krásnu, problém je čisto len konečník 🥹