Červené vyrážky v okolí pazúch

siuherry
10. jan 2015

Ahojte mamicky prosim Vas stretla sa uz niektora s takymto niecim: maly Sa pred 3dnami z nicho nic zobudil s teplotou 39,6 trvala cely den. Boli sme aj na pohotovosti kontrola vysla, ze ma zapalene hrdlo a tecu mu sopliky z nosa. Crp mal 8 cize Ok moc taktiez v poriadku.. 2den teplota 38,1.. 3den uz ziadna, kasel a sople cire.. Boli sme snim u obvodacky, ktora povedala, ze ma dychanie ciste.. No starosti mi robia cervene vyrazky pod pazuchami.. Nikde inde ich nema, len tam.. Googlila som uz tolko,ze mam strach ci to nemoze byt sarlach :((( doteraz bol velky nespac a teraz spi 2x za den po dobrych 2,5hod. Predpisali nam cipky paralen striedat so sirupom Nurofen(to uz nedavam kdeze nema teplotu) + fenistil kvapky na vecer 8kv.a hedelix na kasel.. Z coho mozu byt tie vyrazky? Dakujem za odpovede

ena70
10. jan 2015

@siuherry mozu to byt potnicky ako sa potil. sprchovala si ho?....to je dobre ze si pospi....chorobu treba vyspat...

katkasofi
10. jan 2015

@siuherry mna tiež napadol šarlach, môj malý ho mal minuly mesiac. Môžeš odfotiť? Jemu sa to ťahalo spod paží dole. Ale mal vyrážky aj na slabinách, nohách, rukách... Výsip nemá v hrdielku? Nerobili mu výter z hrdla na streptokoka náhodou?

siuherry
autor
10. jan 2015

Teraz mal opat teplotu 38,5. Vyrazky sa zatial nevyhadzuju inde. Cely den to hladam co to moze byt

siuherry
autor
10. jan 2015

@katkasofi je to tomu podobne? 😕

siuherry
autor
10. jan 2015

@ena70 hej hej sprchovala 😉 akO potnicky mi to nepride

ena70
10. jan 2015

@siuherry najlepsie zajst na pohotovost....teplota mu vyskocila...

siuherry
autor
10. jan 2015

@ena70 na pohotovosti to uz videli. Vraj sa to pri teplotach stava. Nic viac mi k tomu nepovedali

katkasofi
10. jan 2015

@siuherry zdá sa mi že v istom štádiu to aj takto mohlo vyzerať. Nemal ešte pod týmito vyrážkami taký jemnejší krupicový výsip? Pripájam foto ako vyzerali malého ručičky. Škoda že som si ho nefotila

ena70
10. jan 2015

@siuherry tak mne to furt pride ako dake potnicky...z teploty vies... aj maly mal takto obcas vyrazky okolo pazusiek...a aj na ritke...natrela som to imazolom a bolo... hlavne vela tekutin pri teplote...

siuherry
autor
10. jan 2015

@katkasofi zacalo to takymi cervenymi bodkami a teraz mam pocit, ze sa to zvacsilo do cervenych flakov 😔 ako rychlo sa rozsirovali vyrazky u Vas?

siuherry
autor
10. jan 2015

@ena70 tak aj takuto temu spm dnes citala. Plienkova dermatitida, ze nie vzdy sa musi vyhodit prave na ritke. A tym, ze sa teraz potil mi to mohlo vybehnut pod pazusky. Jooj koezby to tak bolo

jana_eyre
10. jan 2015

@siuherry ak by mal ale sarlach, tak by mu vyskocilo vyssie crp, nie? kedy mu CRP robili? hned prvy den, ked mal teplotu, alebo neskor? lebo je to bakterialne ochorenie.. tak ci tak - ak mas podozrenie na sarlach, mali by mu CRP zopakovat..

moj maly, tiez ked som bola tehotna s druhou mal take podobne vyrazky ale na hrudi - tam to zvycajne zacina.. dr mu zobrala hned ster a bol negativny.. inak moj maly uz mal vela krat take vseliake virusy, ze sa po teplotach vyhadzal.. napr. na rucickach mal pluzgiere raz..

katkasofi
10. jan 2015

@siuherry tiež behom pár dní. A hrdlo má zapálene dosť či len trosku? Bol v kolektíve?

siuherry
autor
10. jan 2015

@jana_eyre Crp mu robili hned v ten den ako mal tie vysoke teploty. Lekari to uzatvorili ako zapal hornych dychacich ciesta.. Na treti den ho kontrolovala obvodna, ktora tiez povedala, ze je v poriadku. Ale nejak zvlast sa mu nevenovala.. Som zmatena z tych vyrazok sa mi to nepozdava

siuherry
autor
10. jan 2015

@katkasofi pisane mal akutnu Faryngitidu. V kolektive iba dospelakov ziadny chory jedinec medzi nimi nebol. Este sme si mysleli,ze to ma zo zubkov. Lebo vacne ked mu ide/idu zubky tecie mu soplik. Asi ho nemal dobre dolieceny. Ale tie vyrazky? Nikdy nic taketo nemal. Ma len jeden rocik bubak maly

katkasofi
10. jan 2015

Laryngitidu. Crp treba zopakovať, behnite zajtra na pohotovosť, zvlášť keď sa mu vrátili teploty...

siuherry
autor
10. jan 2015

@katkasofi ee faryngitida tam bolo napisane

katkasofi
10. jan 2015

@siuherry aha..tak to je ešte bližšie k šarlachu.... Žiadala by som vytery z hrdla, crp a preventívne penicilín na 10 dni! Apeluj na nich tými teplotami a nemiznucim vysypom!!!

katkasofi
11. jan 2015

@siuherry ahoj. No ako malý? Má teplotu?

siuherry
autor
11. jan 2015

@katkasofi ahoj teplotu nema. Vcera dostal nuroden sirup a sa to zvacsilo tak ci to nebude reakcia na nieco v nom. Zajtra snim idem k obvodnej. Napisem co sme zistili 😉