Červené vyrážky u 16 mesačného dieťaťa

dada13288
22. mar 2022

Ahojte, prvom rade bola som u detskej ale ta nam nejak neporadila. Nestretla ste sa niektora s takymi to vyrazkami. Nie su hrbolate, koza je jemna ale vyzera to ako keby chrasticky mal. Ma to na licku a na ruckach. Z licka to aj jemne ustupila uz je to fliacik svetlo hnedej farby, na rukach su stale cervene. Bral atb, nepapal nic co by predtym nejedol ma uz 16 m. Nemenila som ani prasok. Doktorka povedala, ze urcite z jedla, ale kedze bol chory tak ani nejedol. Ja si myslim, ze je to reakcia na atb ale, ze vraj to nemoze byt. Pribalovom letaku je pisane, ze je to casty prejav vedlajsieho ucinku... Ku koznej nas neposlala. Nemam predsa ist na vlastnu past ku koznej ? Nesvrbi ho to len to skaredo vyzera.

mongi2010
22. mar 2022

su ako keby pod kožou? a ked stlacite zblednu alebo ostanu rovnake?

dada13288
autor
22. mar 2022

@mongi2010 po stlaceni nezblednu ale presne ako keby pod kozou.

mongi2010
22. mar 2022

@dada13288 skúste pozrieť petechie ci to nebude to?
Neudrel sa niekde?
Môj to mal napr po covide ale on toho mal veľa po celom telíčku a vždy keď je chorý tak mu nanovo vyjdú ale už nie v takom množstve.

danielahamar
22. mar 2022

Petechie? Nemal covid?

dada13288
autor
22. mar 2022

@danielahamar covid mal pred mesiacom a pol, bezpriznakovy. Teraz covid nemal, ma hlieny a bolest hrdla s teplotami len 38 stupnov. Mal atb, sinupret a kalcium. Chrci do teraz, atb nepomohli a este k tomu aj fliaciky si vyhodili. Tak snad to prejde.

mongi2010
22. mar 2022

@dada13288 presne aj náš to mal až po takej dobe po covide a trápili sme sa s tým dokonca cca 4-5 m. Uzavreli to ako postcovid vaskulitida potom.to samé zrazu prešlo.
Držím.prsty nech to prejde 🙂

danielahamar
22. mar 2022

@dada13288 tie petechie môžu byť aj podľa všetkého sú post covidove

nerika
26. mar 2022

@mongi2010 a čo mu pomohlo, dokedy trvali vyražky? Môj syn po 2 mesiasoch po covide má.

mongi2010
26. mar 2022

@nerika nakoniec nič len čas.. bola som z toho na prašky už ale cca 5 mesiacov mu to trvalo a niekedy aj teraz ked je chory sa mu objavia ale nie v takom množstve
Vy to mate ako? vela?

dada13288
autor
26. mar 2022

Ahojte u nas tie cervene zmizli za 2 dni. Neviem co to malo znamenat, ale hned na to sa mi normalne vyhadzal, ze cely. Vyrazky svetle ale taka krupica. Ked kupeme tak vtedy su vyrazne cervnene. Uz neviem ci je to piata ci siesta choroba lebo v novembri sme prekonali to iste. No ja neviem uz, doktorka mi viac nevie povedat ...