Červené svrbiace vyrážky. Čo je to?

ludka140281
24. mar 2013

dievčence poznáte to? v piatok boli 3 na hrudi(doktorka povedala že potničky) dnes v nedelu je ich neurekom,na tvaričke,nôžke,ruke,chrbátiku,,,proste všede.Nejedli sme citrusy,nemenili prací prášok ani aviváž,nekupili nové oblečenie.....dcerka malo spí,škriabe sa,je podráždená...,skôr je to červený fliačik,,,čo jej dat?...teraz dostala fenistil kvapky,konečne spi.... ist zas k lekárke?,,poradte..tak nejak to vyzerá,možno ste to už niekto mali

cerez
24. mar 2013

Ja som mala niečo podobné, ale na príčine bola kozmetika. Mala som podráždenú kožu a nasprejovala som sa. Hrozne to svrbelo až som šla z kože vyskočiť. Mala som veľké fľaky cca 1- 2 cm. Viem si ju chúďatko predstaviť. Neumývala sa v niečom novom, iné mydlo?

tinki
24. mar 2013

počkaj a uvidíš, či nepríde teplota..môže to za pár dní prejsť..v podstate, čo ti doktorka pomôže..?

simca06022011
24. mar 2013

alergia na nieco.. ja to mam z cistiacich a z kozmetiky... fenistil a vydrzat, ak neprejde a bude daco horsie tak k lekarke, skor skus sledovat z coho to moze mat ... :(

jessica2225
24. mar 2013

alergia na niečo ja myslím že to možu sposobit jahody

aristka
24. mar 2013

to vyzerá ako žihlavka-alergia

dafy
24. mar 2013

aj ja si myslím ze žihlavka aj ja som to mala nedávno 3mesiace som sa jej nevedela zbavit nepomohla ani kožiarka ...uz len dufam ze sa nevrati cca 3 týzdne mám pokoj...mne sa stale objavila z večera do rána doškriabana som bola jak ...

katy1979
25. mar 2013

alergia ale na co uz musite zistit vy. Mne sa takto maly vyhadzal presne pred rokom to mal 4,5 roka a podla krvnych testov mu vysla alergia na zltok a histaminova intolerancia. Pricom dovtedy sme nikdy ziadnu reakciu nemali

zuzulica
25. mar 2013

asi alergia,nezmenili ste prací prášok?Treba skúsiť používať sensitivprášok a prať bez aviváže.Ja keď som mala alergiu,tak mi kožná zakázala chvíľu jesť,dráždivé potraviny t.j.kyselé,pálivé,žuvačky,žiadne sladkosti,hlavne nie tyčinky a tie také kekse plnené(tatranky a podobné) A fenistilom natierať,to by mohlo zmierniť to svrbenie.

milacik10070
3. sep 2014

Ahojte moj 20 mesacny syncek tiez ma cervene svrbiace vyrážky ohadzal sa mi po mlieku z vranovskeho automatu aod vtedy sa ich nemozem zbavit teraz ma vsadena chrbte brusku laktach a nozkach a na hlavke ma červené fliaciky boli sme u lekára dala nam masť ale nezabera vôbec este viac sa nam spravili dali nam antibiotiká, chudacik mali nespi mi vobec svrbi ho velmi vcera mal 40 teploty