Červené okolie konečníka a pošvy u 8 mesačného dievčatka

1mia11
30. jún 2015

Mamicky poraďte, dcerka ma úplne cervene okolie konecnika aj posvy.
Dnes ked vykonala velku potrebu som jej isla umyt ritku a ked som sa dotkla asi 1-2 cm od.vchodu konecnika tak mi na prste ostali také miniatirne bodky krvicky.
Je to bez zapachu.
Davam.si strasne pozor uz.od jej narodenia a to tak ze Nepoužívam vlhke utierky umyvam jej genitálie cistou vodou po kazdej potrebe menim plienky tak.casto ako je to nevyhnutné a po uzivam podla nna tie naj plienky na.trhu pampera premium care
Napriek tomu sa nam toto stalo,co mam robit?
Očividne preto celu noc nespala a plakala aj zo sna.
Natieralla som jej to uz od.nedele.sudokremom tenka.vrstva

Zajtra ideme k pediatricke ale dovtedy ako jej mam ulavit?
Dokonca.si davam pozor.aj na to ze vela vetram ritku
Moze byt ze prechladla? Zacala sediet sama od seba od.soboty a vela je.na.zemi,ale.to bola.aj predtym stále na.brusku
Jest nejedla.nic co by ju zapieklo talze ani pri stolici netlacila.ze.by si poranila.otvor
Poraďte

gapre
30. jún 2015

skus natriet imazolom, ked mas doma a kludne aj kazde prebalovanie.Nejdu jej zuby? Vtedy je ta stolica taka agresivnejsia.

lila77
30. jún 2015

Ked to mal maly davam obycajne bavlnene plienky hned to prejde to potom len vyperes v pracke nie je s tym robota a od stiolice vyperies mydlom na pranie papierove su napustene chemikaliami a natriet pityolom robia to aj v nemocnici pityol

gapre
30. jún 2015

a este.skus ju nechat bez plienky uplne,na nejaku podlozku alebo deku.nech sa jej to vetra,vsak je teplo 🙂

charlie1980
30. jún 2015

Aj zubkami to moze byt, ako sa pise vyssie, stolica je agresivnejsia, aj z ovocia.

zuzich
30. jún 2015

My sme používali látkové plienky od narodenia, keď jej išli zuby, kakala snáď každú hodinu. Povedala som si, že to nwbudem stále prať a prešli sme na jednorazovky. Veľká chyba. Chuda dieťa, za hodinu bola totálne červená, tak sme sa k ním vrátili a a poctivo prali a už sme takýto problém nemali. A ak sa nejaké začervenanie vyskytlo, použila som sudokrem, ten pomohol vždy po prvom použití.

dahra
30. jún 2015

Ja pouzívam jednorazovky len na spanie, inak klasika stary system s bavlnenymi plienkami. Zacervenane miesta vzdy po sudocreme zmizli, takze takto zle sme to nemali. Tiez vlhcene utierky nepouzivam, cista chemia, len cistu vodu, zakazdym, čo sa pokakali. Inak pampersky boli tie najhoršie, čo sme kedy mali. Už ten smrad z nich nevesti nic dobre. My ficime na babylove. teraz idu teple dni, v tych umelinach sa zadok riadne spari a viac reaguju s pokozkou.

mirabelabo
30. jún 2015

Ja by som odporucala masticku pitiol,nam to velmi pomaha,ak mame zapareniny.

lilimoni
30. jún 2015

Skus ju do repika posadit do vane 🙂

ichbinich
30. jún 2015

Ked nepomaha Sudokrem, tak skus Bepanthene (plus). Alebo obycajny puder. Ten jediny zabral u syna. Nepomahal Pytiol, Imazol, namiesany krem, sudokrem, nic, az obycajny puder...
A tiez suhlasim s ostatnymi, co najviac vetrat. A casto prebalovat, ked prave plienku ma.
A aj je pravda, ze ak sa tlacia zuby, je stolica (a aj sliny) agresivnejsia.

mawka
30. jún 2015

mojim detom pampersky robili neuveritelne alergie. a uz na mokvave, podrazdene je lepsi imazol, sudocrem to napriklad malej este zhorsil. a skus traz oplachovat ritku a pisulku prevarenou vodou. ono ju to asi svrbi a stipe dokopy, nic prijemne. skore uzdravenie prajem.

lorela
30. jún 2015

Z prechladnutia to nebude takmer určite. Tipujem skôr na niečo v príkrmoch - nezaradila si dieťatku niečo nové?
Pityol, aj keď požívajú mamičky oveľa skôr, odporúča sa až od jedného roka. Rozhodnutie by som nechala na lekára.

marianka0101
30. jún 2015

@1mia11 nevidím tu svoj príspevok, tak ešte raz. Mám takýto problém s dcérkou, boli sme u obvodnej, u kožnej a má agresívnejší moč. Mám umývať mydlom, potom poriadne opláchnuť a natieram bepantenom. Do 12 max 24 hodín to má v poriadku. Dcérka bude mať 3 roky a stále to mávame. Samozrejme nepoužívať vlhčené utierky, často umývať pod tečúcou vodou. čím skôr sa plienok zbavíte, tým lepšie, aj keď viem, že je ešte skoro. Moja je už dlhooo bez plienok a stále to máme, no podstatne menej

1mia11
autor
30. jún 2015

PoUzivala som bepanthen z.toho sa.vyhadzala
Sudocrem občas zaberie ale teraz nevidím ziadne zlepsenie
Vetram veľmi casto,obcas.dokonca ocvrkne aj Podložku gauc.postielku atd davam si ma.to vetranie pozor lebo led mala asi mesiac.strasne sa vyhadzala
Zubky momentalne nejdu teda nemam tem pocit, vychádzali styri naraz, teraz ma.slecna.uz.8 zubov hore styri dole.styri ale uz asi dva tyzdne takže asi zuby nie
Nezaradila.som ziadnu novu potravinu uz tri týždne nakolko pred dvomi týždňami bola.strasne.vyhadzana na.tvaricke tak som si davala velmi velky Pozor
Bavlene plienky sme skusili ale nič proti používaniu ale mne sa to zda nehygienicke.nakolko si myslim ze bavlneme plienky az tak nevsiaknu moc.a.tym padom ostava na pokozke dlhsie a drazdi viac
Doteraz sme.s pamperskami problém nemali skor.ked.som sa.snažila prejst na inu znacku hned boli vyrazky a akonáhle som sa vratila k pampers tak.bol klud
Ale.taketo červené to teda nemala.nikdy a hlavne ma.trapi ze to je aj na vonkajsich pyskoch a okoli, vzdy ked.cika tak mrnci
Musi ju to strasne stipat

1mia11
autor
30. jún 2015

@lilimoni mam repikovu vnat doma mozem dat to? A ako to mam dat do Kúpeľa?

lilimoni
30. jún 2015

@1mia11 200g vnate zalej cca 3 litrami vody a nechaj 15 minut luhovat. Potom to vlej do kupela 🙂

ivet1371
30. jún 2015

@1mia11 Umyvaj repikom a imazol krém-pasta davaj

sunday1
30. jún 2015

@1mia11 Ja tiež odporúčam Imazol, zaberá takmer okamžite. Môžu to byť aj kvasinky, nemala redšiu stolicu?

zabina27
30. jún 2015

@1mia11 bud do kupela, ked sedka vo vani, ja som ale aj mala repik uvareny v salke a pri kazdom prebaleni som natierala ritku namocenym vatovym tamponom, kludne tak na mokro, nechat preschnut a znova, ked bol maly rozbaleny, cize nie raz pocas kupania, ale viackrat denne. nas maly mal zapareninu len raz, najskor nam ten repik pomohol, ale rychlo sa to vratilo, zabral az imazol krem pasta, tu som sa docitala, ze nie len obycajny imazol, ale prave ta krempasta, dr mi ju predpisala, ale asi sa da aj kupit, vyskusaj
inak natieram natenko sudokremom stale pri prebalovani a zatial dobre, len raz bola zaparenina. natieras pre ochranu stale? nam to dr poradila, ze tenku vrstvu je dobre, aby pokozka bola chranena

zzuzulinka
30. jún 2015

nemoze mat zapal v moci? nas maly to mal a vtedy mal cerveny pipik a stipalo to a tiez plakal

1mia11
autor
1. júl 2015

Tak lekarka mala.dovolenku sestrička zastupujuca bola.neprijemna.ze mame cakat milion deti tak sme nemali cas lebo kamarat musel ist do prace tak lekarnicka poradila tiez ten imazol
Uz.rano to ale mala.omnohi lepsie vecee som ju posadila.do toho repika
Tam skusim natierat imazolom rano a vecer pomedzi to vetrat umyvat po kazdom ciknuti vodou a uvidime ak to bude este zle tak zajtra pojdeme.znova mhd len odtialto sa tam dostat je hrozne

1mia11
autor
1. júl 2015

Ale vsimla.som si rano ze jej ide dalsi zub preto je podrazdena ani jest mi moc.nechce a slinta.ako buldocek
Takže to moze byt aj z.toho

seahorse27
1. júl 2015

Moj rovnako stary syncek mal tento problem asi pred 2 tyzdnami, ked dobral ATB, neuveritelne zaparena ritka aj zahyby na slabinach. nepomohol Imazol ani Sudocrem, ktory bezne pouzivame. Pomohlo umyvanie v repikovom odvare a Pityol - za 2 dni bolo po probleme. Inak pouzivame rovnake plienky ako vy. Moze to byt kludne aj zo zubov, moj ma vzdy vtedy viac zaparenu ritku ako inokedy...

1mia11
autor
1. júl 2015

@seahorse27 krasne sa to hoji, akurát tu sedi s.holou prdelkou a hra sa s paplonikom,takže je.to na dobrej ceste.chvalabohu. Lenteda prezit dalsi zubok

lilimoni
1. júl 2015

@1mia11 takze lepsie? Supeeer 🙂 treba umyvat a vetrat prdelku 🙂

1mia11
autor
1. júl 2015

Tak tak ale nechapwm ze napriek tomu ze.dodrzujem stale vetranie, vodičku,natietam uz.druhykrwt sa nam.to stalo a tentokrat brutalne

seahorse27
1. júl 2015

@1mia11 ked idu zuby, tak moc aj stolica su akesi agresivnejsie k pokozke 😒

lorela
1. júl 2015

@1mia11 Pozor na intímne partie, práveže prílišnou hygienou - neustálym sprškovaním môžeš spôsobiť problémy. Po každom cikaní sa neodporúča ani u bábätiek. Netvrdím, teraz, keď je problém... Ale do budúcna to určite zváž.

1mia11
autor
1. júl 2015

Tak Samozrejme ked.sme mimo domu kde nie je vodicka tak len tamponikom ususim a prezleciem plienku
Ano teraz ked je.problém tak musim umyvat ale.neboj@lorela@ dam.si pozor

1mia11
autor
2. júl 2015

Maminky ďakujem za kazdu jednu radu,vazim si to a len informatívne je to na.dobrej ceste👏👌💪

zuzka_puska
2. júl 2015

ahojte, aj nam sa toto občas stane. Teda nášmu dievčatku 🙂 hocikedy začne plakať, že dupka bolí a keď ju rozbalím zistím že má dupu červenú až bordovu.... Pritom papá stále rovnaké jedlá, nič exotické a zatiaľ ani citrusy. Občas mandarínku, ale s tou problém nemá. Tiež si myslím, že je to zo zúbkov. Lebo to trvá 2-3 dni potom sa to zahojí a zas máme dlho pokoj. Ako píšu baby vyššie, len vetrať, natierať, občas sprchnúť ale nie často, aby ste nepoškodili PH pokožky 🙂