Červené nesvrbivé vyrážky po telíčku a zdúrené uzliny

wewe81
22. okt 2011

Maminky, nemáte prosím niektorá skúsenosť s výsevom drobulinkých červených nesvrbivých vyrážok po celom telíčku vrátane tváričky a súčasným zdúrením uzliniek na krku/hlave?
Malá sa mi včera vysypala, do dnešného rána to prešlo, ale dnes poobede sa to opäť objavilo a aj dosť zhoršilo. Zároveň som si všimla, že má zdúrené uzlinky vzadu na krku (hlave). Nejedla nič nové, skôr by som povedala, že je na "diéte", lebo mala teraz 2-3 dni hnačku, takže v podstate včera, keď sa vysypala jedla len suché pečivo, piškóty, banán, varenú mrkvu a zemiak, takže zo stravy by to predpokladám nemalo byť. Čítala som si tu niečo o šiestej chorobe, ale nie som si istá, teplotku nemala... Budem vďačná za akúkoľvek Vašu reakciu. Ďakujem 🙂

sisaha
22. okt 2011

@wewe81 a co jedla den predtym ako sa vysypala? ono tazko povedat, z coho to je. My sme tiez tak mali, ze zvysena teplota, nic ine a po 3 dnoch vysypane brucho, chrbat. Skus jej dat fenistil kvapky a uvidis. Ak by sa to objavovalo znova aj po zmiznutí, navstivila by som pediatricku

wewe81
autor
22. okt 2011

Praveze posledne dni len to, co som pisla viac menej, lebo mala tie hnacky... Co preslo, nemalo to ani ziadny tazsi priebeh, hnacka bola, ale mala mi aj dobre jedla aj pila, s cim mame inokedy problem... Jedine co mi napadlo, ci to nemoze byt z fenikloveho cajika, kedze fenikel je alrgen, no len ma uz 16 mesiacov a cajik pije od malicka, tak neviem... No uvidime ako to bude prebiehat dalej a ked tak v pondelok zajdem k dr. A velmi pekne dakujem za reakciu 🙂

ikke
22. okt 2011

@wewe81 so zdurenymi uzlinami by som povedala, ze to alergia nebude. skor nejaka infekcia.

citam v knihe Zdrave dieta,ze zdurene uzliny vzadu na krku(siji) a "vysev" mozu znamenat rubeolu, ale vysev je popisovany skor ako skvrny, nie vyrazky, tak snad to nebude ono...

evina34
22. okt 2011

Dobry vecer, kedy ste boli ockovany Priorixom? Tam je mozna reakcia na 8-10 den, niekedy aj po 6-8 tyzdnoch. {Na detskom ihrisku som pred mesiacom stretla babku s vnucikom, ktory mal velmi skaredu reakciu po tomto ockovani {potvrdene aj lekarom -pediatrom, ze to bola reakcia na ockovanie}, este aj na tom detskom ihrisku bol vysypany}

wewe81
autor
22. okt 2011

Malá bola očkovaná pred 3 tt ... Takže by to asi mohlo byť aj ono... Ďakujem.

wewe81
autor
22. okt 2011

@ikke Tiež som si čítala o rubeole, len tam nie je výsev na tvári a na tváričke to má malá dosť zlé ☹ Ach jaj ... Ďakujem 🙂

wewe81
autor
22. okt 2011

@evina34 A neviete, robí sa s tým niečo alebo sa to stratí postupne samo? Ďakujem.

anicka1981
22. okt 2011

@wewe81 ked su tam tie uzlinky zdurene a boli ste ockovany,, tak to bud urcite z toho,,,, skus napisat na nick manof a popis mu presne co a ako, ti povie, ci to moze byt z toho..... alebo pozri temu https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ 😉

evina34
22. okt 2011

@wewe81... citala som velmi vela o tomto ockovani a o reakciach nan...tento vysyp patri medzi najtypickejsie /telo reaguje na virus osypok, ktory je sucastou tejto vakciny .../...vlastne mala ako keby prekonavala tuto chorobu {tzv. virusove osypky, je to uvedene aj v pribalovom letaku}...Hlavne kludovy rezim, vela vitaminu C , tekutin...vraj by to malo po 3-5 dnoch same odzniet /tak potom sa ozvite ako ste dopadli/...ten chlapcek na detskom ihrisku to mal velmi zle, babka mi vyplakavala, ze dva tyzdne behaju po pohotovostiach , 40 teploty, vysyp nenormalny, krik v noci zo spanku .../moc nechapem, co na tom ihrisku hladali, lebo dieta po tomto ockovani by sa malo vyhybat kolektivu, kedze ma oslabenu imunitu a moze pochytat aj kadeco ine.../ Viac som ich nestretla, tak su snad v poriadku

wewe81
autor
24. okt 2011

@evina34 Ďakujem veľmi pekne za reakciu, našťastie, už to dosť ustúpilo, už má len takú akoby krupičku pod kožou a je to stále lepšie 🙂 Tak to naozaj bola asi "len" tá reakcia na očkovanie. Malá nemala ani teplotu, len ten výsyp. Veľmi sa teším, že je to viac menej preč, lebo som vždy z toho úplne nanič, keď jej niečo je... nervózna som... Uzlinky sú ešte stále trochu zdúrené, ale tiež už je to lepšie. Chúďa moje malé, nieto, že jej idú 4 stoličky naraz, že sme mali minulý týždeň nejaký črevný vírus, ešte aj toto, tak som z toho už bola nešťastná.... ĎAKUJEM!

wewe81
autor
24. okt 2011

@anicka1981 Ďakujem veľmi pekne, popozerám, aj keď teda už je to oveľa lepšie, z čoho sa veľmi teším 🙂

anicka1981
24. okt 2011

@wewe81 jaj, tak je dobre,,,, dryim palceky 😉

gaga1
24. okt 2011
wewe81
autor
27. okt 2011

Ach jaj... Už je to preč, tak som rada, nikdy som sa o očkovania veľmi nestarala, jednoducho nám lekárka povedala, že máme očkovanie, prišli sme, ona pichla, malá nemala nikdy žiadnu negatívnu reakciu, ani horúčky, ani opuch ani nič iné... Ale toto ma fakt zaskočilo a vyľakalo, vyzerala hrozne!!! Chúďatko moje malé... Ďakujeme za všetky príspevky a podporu 🙂