Červené fľaky s bodkami u 5 mesačnej dcéry

ppippi
26. jún 2014

ahojte,
moja mala ma cerstvo 5 mesiacov a posledne 3 dni sa jej na tele objavuju mensie cervene flaky s bielymi bodkami, raz je to na ruke, raz na nohe, obcas na brusku alebo na krku a ja netusim z coho.. vzdy jej po nejake dobe zmiznu a objavia sa na chvilu zase inde.. nemenila som praci prostriedok ani som nic nove nejedla (je plne kojena). ono to vyzera ako stipance, ale nevsimla som si, ze by po nej nieco liezlo.. nemate s tym nejake skusenosti? o dva dni ideme na dovolenku, tak dost zacinam stresovat.. vdaka za rady

stefka33
26. jún 2014

@ppippi Skús to odfotiť, takto ťažko povedať.

ppippi
autor
26. jún 2014
kikuleenka
26. jún 2014

@ppippi http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/17/29555?star... a este aj toto vyzera podobne ako to vase (posledny prispevok od autorky na 2. strane pise, ze islo o vos...)

ppippi
autor
26. jún 2014

@kikuleenka vdaka, pozriem to

demo
26. jún 2014

@ppippi skús na pár dní vylúčiť zo svojej stravy všetko mliečne. Ja takéto mávam po mlieku a mliečnych výrobkoch. Naskoči mi to a po pár hodinách zmizne. Keď jej to zmizne, bude to mliekom. Nazad diétu, probiotika a hylak forte.

demo
26. jún 2014

@ppippi určite je to reakcia na stravu. Ak to nebude mliekom, bude to inou zložkou tvojej potravy. Skús to vysledovat. A opatrná a vsimava buď aj pri prikrmoch, na dovolenke s nimi nezacinajte.

mata128
26. jún 2014

U nas sa takto prejavovala alergia na slnko....

tina2213
26. jún 2014

@ppippi ahoj.pravdepodobne to je alergicka reakcia.my sme to mali nie davno. Minulý týždeň to mala znova a to už som zistila že z pomaranča. Ale vy určite este nepapate pomaranče tak skús postupne vyradovat z jedalnicka.inak super malej pomohol na to krém cicaderma.kupis ho volne v lekarni.večer som ju natrela a ráno znova a po flakoch a bodkach ani stopy. Ale pre istotu zájdite k lekárovi

veriiii
26. jún 2014

vyzera to ako stipance od komara, a nasledna reakcia na to alebo reakcia na poskriabanie si vyrazok,ale ked hovoris,ze to migruje tak myslim si,ze to moze byt zihlavka=urticaria=druh alergie..☹ zbehnite radsej k dr aby to potvrdila-vyvratila..ak by to bolo mini vyrazticky s bielymi bodkami,to moze byt aj potnicky?ale zopar je ich tam velkych..

mazula
26. jún 2014

Je to koprivka moje obe deti to maju starsiemu to vymizlo a teraz po 4rojoch sa to vratilo.uzivame fenistil. Urcite chod na imunologiu urobia Vam testy.drzim palce

meega
12. júl 2014

@ppippi Ahoj, zistila si, co to je? Ja mam 9-mesacnu dcerku a asi tri dni sa jej objavuju na brusku a hrudi velmi podobne fliaciky, objavia sa, o chvilu zmiznu, potom sa objavia na inom mieste, ale len na brusku a hrudi, ine casti tela nie. Nemam pocit, zeby ju to svrbelo, nie je z toho nervozna...nema teplotu, ani ine priznaky. Neskusali sme ziadne nove potraviny, ani kozmetiku. Stale je aj dojcena, ale myslim, ze ani ja som nejedla nic zvlastne, co by jej mohlo sposobit alergiu. Vobec netusim, z coho by to mohlo byt... Ak to neprejde do pondelka, asi sa pojdeme ukazat lekarke.

ppippi
autor
12. júl 2014

@meega ahoj, nezistila som co to je.. doktorka mala dovolenku a potom sme isli my na dovolenku a tam jej to same zmizlo..

meega
14. júl 2014

@ppippi dnes sme boli u lekarky a nie sme o nic mudrejsi... ani ona nevie, co to moze byt, najskor nejaka alergia, ale fakt netusim, na co. len mame brat fenistil kvapky a potierat tekutym pudrom. je to zahada... 😉

ludmilabb
25. júl 2014

@ppippi ako by si moju dcerku nafotila, u nej sa to objavi, zmizne atd...a vsimla som si ze po kupani sa jej chrbat vyhadze akoze nechapem na co vsetko reaguje ☹