Červené fľaky po tele

sarah27
5. dec 2015

Prosim o radu.Mam 16-mes syna a 2 dni po sebe sa mu vyhodili po tele skarede cervene flaky - akoby to mal poprhlene a do hodiny zmizli.kto vie co by to mohlo byt? Dakujem

safranca15
5. dec 2015

Moze to mat z jedla ale ak to mava isto tu hodinu tak by som isla k doktorovi pre istotu hned vtedy ked sa to vyhodi

majuska538
5. dec 2015

Mala som presne to iste, ked moja mama zmenila avivaz, bola to v mojom pripade alergia na farbiva v nich, nakolko nezmenila znacku, len kupila taku cervenu namiesto obycajnej bielej, nezmenila si nahodou praci prasok, pripadne nieco take? mne mama oprala v tom vankus a vzdy ked som si lahla, tak na tej polovici tvare som mala presne toto a tak do hodiny to samo zmizlo 😒

sarah27
autor
6. dec 2015

@majuska538 @safranca15 Dakujem za rady - avivaz ani prach som nemenila ale napadlo ma ze to ma z paralenu capikov..v stredu sme mali teploty a mal 2 capiky za den a tieto flaky sa vyhodili za 2 dni.Kazdopadne idem s nim k doktorke v pondelok.Dakujem dievcence

twinki
6. dec 2015

Presne takéto malá naša malá cca pred 3 mesiacmi. Tiež, ked sa ráno zobudila mala to na nožičke. myslela som, že ju niečo doštípalo. tak som jej to ponatierala fenistilom,ale nepomohlo, stále ju to veľmi svrbelo. a po hodine pozrem a tam nič, ani len stopa. potom sa malá znovu začala škrabať a povyzliekala som ju. a znovu to malá ale už aj na druhej nožičke aj na brušku. tak som sa zlakla, čo to. išli sme na pohotovosť a pokiaľ sme tam prišli, už tam zas nič nebolo. ani len stopa po niečom. tam sa nás tiež pýtali,či sme nezmenili prach, aviváž (nič sme nemenili), čo jedla atd. kazali nám len fenistil kvapky dávať a že potom alergologovi. mala to potom ešte druhý deň a uplne to prestalo. a tak sme rozmýšľali, čo jedla deň predtým. a muž jej dal malinký kusok nektarinky a mne odpila z čaju kde bol med a citron. takže pravdepodobne to bolo z toho.aj ked v malom množstve,urobilo to takúto reakciu. lebo mala to potom už len dva dni-pokiaľ sa to nedostalo z tela a odvtedy nič...tak sme nešli ani alergologovi.
Tak porozmýšľaj či náhodou si nedala nejaké jedlo, čo môže spôsobiť alergiu (oriešky, soju, može byť aj čokoláda, citrus.ovocie, med, skús vygoogliť, čo môže spôsobiť deťom alergiu a možo ťa napadne, čo si mohla dať malému)
Snáď som ti trochu pomohla 🙂

sarah27
autor
6. dec 2015

@twinki Dakujem velmi pekne za Vas nazor - dala som mu liznut z nektarinky, ktore nema rad...Nezjedol ani 1/4 z mesiacika mandarinkoveho...aj z toho by to mohlo byt.Dakujem

twinki
6. dec 2015

@sarah27 veru môže. aj mm dal len kuštek z nektarinky a isto to bolo z toho... viac to nemala a zmizlo ta same...

marianka0101
6. dec 2015

@sarah27 mojmu synovi sa takéto začalo objavovať, keď sa hral v izbe na koberci, jedného dňa to začalo z ničoho nič, vymenili sme koberec a bolo dobre