Červené fľaky na nohách vyzerajúce ako popáleniny

pele
11. apr 2017

Dievcata neviete mi poradit, co by toto mohlo byt? Synovi sa to vyhodilo dnes poobede vpredu na stehnach, inak mu nic nie je. Urcite sa nepopalil, mne to pripomina popaleninu. K dr. sa dostanem az zajtra. Mozno ste nieco podobne uz videli a poradite mi. Nesvrbi ho to, neboli (aspon nevyzera), mal to teple na dotyk. Budem vdacna za rady.

kimi203
11. apr 2017

Mala to aj moja dcérka cez leto a aj jej rovnako stara sesternica / dva roky/. Tá s tým bola u lekára a povedali ze kontaktná dermatitída... Našťastie to po pár hodinách zmizlo....a potom sa objavilo zas... Trvalo to asi 2 týždne to objavovanie a mihnutia a odvtedy nič....mala to také horúce, stvrdnute....

kimi203
11. apr 2017

@pele ja som vždy umyla detským mydlom /máme weledu/ a studensou vodou a zmizlo to vždy... Niekedy po pár desiatkach minút, niekedy do pár hodín.

janickadr
11. apr 2017

@pele Vyzera to ako nieco na alergickom podklade. Nemas novy praci prasok ci avivaz? Ak mas doma Fenistil, ci uz gel na pouzitie lokalne, alebo kvapky na pouzitie celkovo, mozes to podat...

pele
autor
11. apr 2017

Dakujem baby, nemam nic nove na pranie. Rozmyslam, ci mohol nieco zjest, co by mu zaskodilo, ale to by sa vyhadzal po celom tele, nie?

kimi203
11. apr 2017

Moja keď mala alergiu na jedlo, tak hrudník a chrbát sa vyhadzal....ak ho to nesvrbi a nemá s tým problémy, tak ho iba osprchuj nejakým jemným mydlom nealergennym a uvidíš do zajtra, či mu to zmizne alebo sa rozšíri.... A sleduj v noci, či nemá aj iné potiaze, horúčka, dýchacie....

janickadr
11. apr 2017

@pele Nemusi byt vyhadzany na celom tele, v medicine je mozne vsetko, aj ze bude vyhadzany len na niektorych miestach...

adriana33
11. apr 2017

@pele Nie... mala som podobné fľaky, keď som zjedla orechy.. nebola som vyhádzaná všade.. vyzerá to na alergiu.. zajtra pre istotu choď k lekárke.. 😉

7angel7
11. apr 2017

@pele nesvrbí ho to? Pred 2 rokmi som taketo mala zo slnka. Ale postupne kazdym dnom sa to zlepsovalo. A minuleho roku som to mala tiez ,ale to Uz bolo z niecoho ineho a kym som sla k dr to zmizlo , urcite nejaka alergia na nieco.

sabina77
12. apr 2017

No nam vyslo s takym flakom parvoviroza b19 tri dni na infuzkach v nemocnici

jaja1979
12. apr 2017

Je to virus, moje decka to mali, najprv jeden a o tyzden druhy. Nie je to nic tragicke, davala som fenistil a sprchovala vo vlaznej vode, preslo po dvoch dnoch. A o rok to chytili zase, takze uz som aspon vedela, o co ide.

kaja73
12. apr 2017

@pele to moze byt 5 choroba..pri nej nemusi byt horucka ani nic ine..len vysyp podobny tomuto..moji obaja synovia to mali..tyzden pred vysypom mal jeden mierne zvysenu teplotu,druhy ani to..jeden mal vysyp par hodin,druhy 3 tyzdne..mizol a objavoval sa stale inde na tele a po kupeli to bolo vzdy cervensie..nic na to netreba davat,len zvysit prisun C vitaminu a preckat to.

david93
12. apr 2017

vyzerá to ako kontaktná alergia - čiže kozmetika, prací prášok, aviváž...

veronika_e
12. apr 2017

vyzera to veru strasne ale nemusi to byt az tak tragicke ako sa zda na prvy pohlad ak ho to teda neboli vyzera to ako keby sa z niecoho vysypal no presnu diagnozu ti povie len doktorka tak treba len vydrzt do zajtra no pre istotu by som mu to osprchovala vlaznou vodou a natrela niecim takym ako je fenistil😕

srdiecko9
12. apr 2017

@pele podla foto to vyzerá na urtiku, čiže zihlavku..Treba dat fenistil alebo ine antihistaminikum.

pele
autor
12. apr 2017

Dakujem baby je to piata choroba. Aspon som pochopila, ze preco mali jeho sestry nedavno teplotu. Zrejme sa to u kazdeho prejavi inak. Moj uz nema tie flaky na nohach, ale ma na hrudi, inak je len unavenejsi. Ziadny 'motyl' na tvari, tak som si predstavovala piatu chorobu doteraz🙂 a nemusi byt.

evina313
12. apr 2017

my sme si tý m prešli min. rok, ale on mal klasického motýľa na tvári...sice aj telo mal vyhádzané, ale ten motýľ bol prítomný

evina34
12. apr 2017

...my sme to mali tiez, po ditiadene to celkom zmizlo.../bolo to z jedla/

kaja73
12. apr 2017

@pele to sa mu mozno bude este dlho presuvat po tele..ako pisem mojmu vysyp trval az 3 tyzdne..kazdu hodinu vyzeral inak a on mal aj motyla na tvari,ale st.syn nemal a jemu vyrazka ustupila velmi rychlo.