Červené drsné fľaky na líčkach

mondulka
31. okt 2012

Moja malá má tieto flaky asi od 3 týždňa a flaky nie a nie zmiznúť.Kožná povedala že to je normálne. ☹ ☹ Dala nám advantan a imazol krém ale len to zbledlo prestala som ju s tým natierať a zase je to silné.Sem tam má pupáčiky aj za uškami lebo sa stále šúcha.Objavila som ich už aj na plecku a trošku na ručičke ale tie niesú vôbec draplavé ako na líčkach-tie má ako šmirgel.Gastrologička chce robiť pokus s mliekom,síce nemáme alergiu na kravskú bielkovinu.Popritom toto mliečko čo máme nám vyhovuje,malá je usmiata,žiedne bolesti,pekne kaká.Gastrologička predpísala mlieko Althera na mesiac a že ak flaky nezmiznú vrátime sa k tomu mliečku čo jej dávam teraz.Máte niekto podobný problém?Skúšali sme modrú indulonu a tá to ešte skôr zhoršila. ☹

liz_lemon
31. okt 2012

@mondulka aj moj maly ma take flaky na lickach a take vriedky biele, kozna mu na to dala tekuty puder s ichtyolom, ale ked mu to natrem, tak si to stale chyta a rucky dava do ust, cize si to spapa...a ani velmi nevidim vysledok, ze by to pomahalo

skoricaxx
31. okt 2012

ahoj
no mi sa tiež borime s niečim podobným, myslím si že to máme od zimy ako si kúše bundu slintá potom má mokrú bun du a je to...........neviete poradiť čím to natierať
teraz skušame niveu krem ochrany krem proti chladu
mali sme to aj minulý rok v zime...ale teraz mam pocit že zima len začala a je to omnoho horšie...........v lete ani tuk

cackler
31. okt 2012

kočky, vyskúšajte Holtov krém. Predávajú ho normálne v lekárni. Moja malá to mala tiež a pomohlo.

mondulka
autor
31. okt 2012

@cackler a nemenila si mliečko?Ja neviem prečo to chce gastrologička skúšať na mojej malej že to vyskúšame vymeniť na mesiac a že keď flaky nezmiznú tak že vráti mliečko naspäť. 😠 Popritom nám mliečko vyhovuje nemáme žiadne problémy ani alergiu na kravské mlieko lebo nám už došli výsledky a ja ssom moc neni za tú výmenu mlieka

cackler
31. okt 2012

mliečko som nemenila, u nás to mliečkom nebolo. Malá sa niekde o niečo pootierala. Možno o môj make-up, možno jej nesadol môj krém, možno o môj či manželov pot (v lete)... Jednoducho po kúpaní som jej to rozotrela po líčkach a asi po 2 - 3 razoch bol pokoj. Inak ten Holtov krém nemá príjemnú vôňu, ale moja maličká sa blažene usmievala. Asi jej dobre robila tá "masáž" 🙂

kisasonka83
31. okt 2012

ahoj vyskusajte INFADOLAN kde kupit v lekarni,toto presne ma aj moj najladsi syn a ked mu to natriem s infadolanom za 2dni je to prec,stoji to cca 1,60e ale je vyborny

mondulka
autor
31. okt 2012

@cackler Ani mi nemáme problém s mliečkom to chce doktorka vyskúšať že či to nemôže byť mliečkom že na mesiac vymeniť a že keďd bude mať stále vyrážky tak že to mliekom nebude ☹

bamb27
31. okt 2012

@mondulka ta zmena mliecka neni od veci, nahodou super gastroenterologicka, sla by som do toho, alergia na bkm sa nemusi prejavit v krvi, u malych deticiek su vysledky skreslene, nemusi mat ani zjavny problem s bruskom, no moze jej takto reagovat pokozka, a inak ako vysadenim mliecka to nezistis,, cim skor tym lepsie,, co by som ja za to dala keby som nadabila na takuto fajn dr. hned,,, radsej to skus teraz nez sa jej stihne vyvinut taky velky ekzem ze si s nim uz nebudes dat vediet rady,,, a advantan do kosa ..aspon pre tvoje spokojne svedomie,, fakt to neni somarina, mesiac ubehne ako voda a ak je to mliecnou bielkovinou tak vysledok uvidis hned

natty07
31. okt 2012

nam super pomohla kozmetika z konope, naozaj je super

cackler
31. okt 2012

@mondulka skúšať mliečko nie je dobrý nápad. Ak jej nesadne môžeš jej pokaziť trávenie a ani to pôvodné jej už potom nemusí chutiť. Takéto testovanie neodporúčajú ani pediatri. Teda neviem, koľko má Tvoje bábo mesiačkov...

jadeka
31. okt 2012

...tiež nám pomohol Holtov krem

mondulka
autor
31. okt 2012

@bamb27 skúsim to teda vyskúšať aj keď sa bojím ako bude na to mliečko reagovať,maly sme už od narodenia problém s mliečkom,skončili sme v nemocnici,teraz nám vyhovuje toto mliečko vo všetkých smeroch len sa nevieme zbaviť tých hnusných drsných flakov a pupáčikov

mondulka
autor
31. okt 2012

@cackler malá má 3 mesiačiky a pár dní

natty07
31. okt 2012

@mondulka my sme sa taktiez asi od troch mesiacov trapili s ekzemom, zacalo to na hlavicke, potom tvaricka, krk a potom uz vsade, chodili sme na kozne, tam nam stale predpisovali kortikoidy, ktore som davala ked bolo najhorsie, kedze kojim drzala som diety, nepila som mlieko ani nejedla mliecne vyrobky, nejedla ziadne alergeny a nic nepomahalo. Az som kupila krem http://www.cannaderm.sk/obchod/ekzemy/robátko-u... a neviem ci to bola nahoda, ale po dvoch tyzdnoch sme mali po probleme.

bamb27
31. okt 2012

@mondulka to ze ste mali predtym take tazkosti s mlieckami moze tiez suvisiet s tym ze jej proste ta kravska bielkovina vadi, v althere je plne nastiepena, mliecko by malo byt lahsie stravitelne,,, chapem ze mas obavy, ked ste uz presli kadecim, ale je dost mozne ze prave toto mlieko bude riesenim ...ono tie flaky na lickach su nie iba kozmeticky problem, je to reakcia organizmu na nieco co prijima zvnutra,, moze jej to dost rozhodit imunitny system,,, fakt inak ako zmenou mliecka sa to ale zistit neda, vola sa to eliminacno-expozicny test (kukni v temach na MK), kedze je to aj na odporucania lekara, nemas sa coho bat, ak je to alergia na bkm, zistis to veelmi rychlo, i ked po par dnoch sa fliaciky mozu prechodne na 1-2dni zhorsit, co je normalna reakcia, potom by malo byt uz dobre,,,

euka210
31. okt 2012

a vo vlaskoch nema supiny? LEbo aj my sme od 3t chodili ku koznej ako na klavir a bola to seboroicka derm (licka, za uskami, vlasy).

natty07
31. okt 2012

@euka210 a preslo vam to uz? aj nam urcili takuto diagnozu

mondulka
autor
31. okt 2012

@euka210 vo vláskoch má len mliečnu chrastu nič iné,vzadu na hlavičke ako jej končí krk tam mala sem tam pupáčik ale najviac má na líčkach,tie má ako šmirgel ☹

magic08
31. okt 2012

@mondulka ahoj, moja mala mala tiez taketo flaky na lickach... vyhodili sa jej okolo 8. mesiaca a dost dlho sme sa ich nevedeli zbavit... no vyzeralo to hrozne... pritom mala bola kojena a ziadne UM som jej nedavala... takze nemyslim, ze aj u vas bude problem prave mliecko... no mala taketo flaky aj po tele, len zopar, lae mala...
dodnes som enprisla na to co to bolo a z coho to bolo... no raz som zavolala jedneho uja bylinkara, ktory sa specializoval na atopicky ekzem u deti a ten mi odporucal, nech jej skusim postihnute miesta umyvat odvarom zo Slezu lesneho... kupis to riadne v lekarni za par supov... a toto nam pomohlo... robila som jej aj odvar a ten som liala do kupela, vysadila som vsetky sprchove gely a sampony... umyvala som len cistou vodu a tiez som po kupeli vynechala mlieka telove, len som jej este raz potrela tie flaky odvarom...
za 2 tyzdne sa jej tvaricka upravila a nema ziadne jazvy, znaky, nic... takze stalo by to za pokus, skor ako skusat kadejake masticky od koznej, ktora aj tak len skusa a skusa, co zaberie...

mondulka
autor
31. okt 2012

@magic08 a keď jej to prešlo teraz ju aj niečím natieraš,nejaký krémik na telíčko alebo také niečo?Fakt neviem čo mám robiť.

magic08
31. okt 2012

@mondulka nie, nepouzivame nic, ziadne telove mlieka.... no dcerak ma uz 2,5 roka... mala to ako 8 mesacna a drzalo nas to par mesiacov, kym som skusila ten Slez... vypocula som si kadeco, ze som nieco musela ja pojest a ma to z toho (pritom na stravu som si davala pozor), ze to ma alergiu na zimu(mozno to tak bolo) malu to nesvrbelo, nestibalo, akoby to ani nemala, ale bolo to fakt hrozne... drsne licka, velke flaky, niesta take suche... na telicku toho mala menej, nebolo to take velke a drsne ale bolo... urcite vyskusaj ten slez... sa mi vidi, ze som jej to este natierala kremom urcenym pre atopikov... no nespomeniem si na nazov toho kremu hoc ma zabijes... kupis to tiez v lekarni, maju toho vsetko mozno, do kupela, krem, mlieko, vsetko mozne.. idem skusim najst na nete, mozno si spomeniem...

mondulka
autor
31. okt 2012

@magic08 skús si spomenúť a ja behnem dnes do lekárne.

natty07
31. okt 2012

@mondulk my sme tiez navstivili bylinkara, ten nam zasa odporucil fliaciky natierat kvapkami Vigantol, aj to pomahalo.

beruska141
31. okt 2012

nam tiez pomohol Holtov krem. zacali sa jej pri uskach robit take flaky cervene, skrabala si to, tak som davala ten holtov krem, za par dni to bolo prec. takze velka spokojnost. a mam ho doteraz, ked jej rastu zuby a sliny tecu v kuse, sem-tam sa zjavi maly fliacik, ale rychlo potriem a na dalsi den je prec. 😎

magic08
31. okt 2012

@mondulka volala som manzela... EXCIPIAL krem... tymto som jej to natierala...
najskor som jej to vatovym tamponom poumyvala tym odvarom so Slezu lesneho, nechala vyschnut na vzduchu a potom som jej to ponatierala Excipialom... tato kombinacia nam zabrala a pomohla...
tiez som predtym vyskusla vsetky mozne kremiky pre deti, indulonu, niveu...a nic...
Excipial ma niekolko inych vyrobkov, kremy, mlieka telove, sampony, vsetko mozne, je to urcene pre atopikov... velmi dobre to zvlhcuje, nie je to taky husty krem ako napr. nivea...

euka210
31. okt 2012

@mondulka
@natty07 posielam clanok http://www.zzz.sk/?clanok=10666
co tak pozeram fotky, tak v 3m to este mal a v 4m uz len sem-tam cervena bodka na licku. Ale vo vlaskoch mal dost dlho, za uskami ma stale, lebo ja to zabudnem natriet pred kupanim olejom a spomeniem si az ked ho kupem 🙂
Seboroicka a mliecka chrasta je to iste, len mliecna chrasta je ludovy nazov a licka s tym suviasia. Skus este Holtovu mast ako tu radili (moj maly mal viac kremov ako ja 🙂 )
Este som pouzivala PO Zink z Biodermy....stoji sice 13e 100ml, ale premastuje a aj chrani pokozku, takze teraz v zime zase zacnem pouzivat. To nam odporucala kozna a myslim, ze to pomahalo.

gocrazy
31. okt 2012

@mondulka urcite by som skusila zmenit to mliecko, hovorim z vlastnej skusenosti, nic za to nedas presne ako jedna maminka pisala eliminacny test, my sme si tym tiez presli, testy na mlieko nam vysli negativne, hoci sme nemali nikdy ekzem,skor bolesti bruska a vecne uplakane a nespokojne babatko...pili sme a teda aj pijeme neocate a ked som po urcitej dobe skusila dat mliecnu bielkovinu, tak opat plac a riedka stolica...aj starsi syn mal alergiu na mliecnu bielkovinu, ten mal vsak tiez ako tvoj drobcek ekzem a taketo flaciky, vo vyssom stadiu mu dokonca rozpukali tie cervene fliaciky...tiez sme presli vsetkymi moznymi kremikmi aj z kozneho, aj z lekarne volnopredajne produkty...bioderma ma cely rad pre atopikov, ekzematikov atoderm...cena vyssia...no ak mozem odporucit skus vyskusat krem physiogel DMS je to taka mala tuba, nepamatam presne kolko stoji...nam tento krem sice neodstranil ekzem, ale dokonale nam hydratoval pokozku a nebola uz taka extremne sucha...ekzem ti kremy neodstrania, ani kortikoidne, ktore tak radi na koznom predpisuju...ak je to ekzem, treba prist na pricinu co ten ekzem sposobuje...u nas to bol banan, co by nikto nebol povedal, ked sme tiez opat eliminacnou dietou vyskusali vsetko mozne a ako posledny banan, ekzem zmizol a odvtedy sa nevratil...kedze banan nepapa doteraz....

mondulka
autor
31. okt 2012

@gocrazy moju malú nebolí ani bruško ani nemá riedku stolicu z klasického mliečka,testy nám vyšli negatívne,to len doktorka chce vyskúšať že či by to nepomohlo.

gocrazy
31. okt 2012

@mondulka ja ta chapem, ja som len tym chcela povedat, ze aj nasej vysli testy negativne, a mala ine priznaky ako tvoja...syn nemal okrem ekzemu ine priznaky, tiez bol spokojne a usmiate babatko..a napriek tomu mu vysli testy pozitivne aj na ten banan, aj na mlieko...a na dalsie ine veci....

kristiii
31. okt 2012

nám dala kožná kopu drahých mastičiek-už ani neviem ako sa volali, ale nechala som v lekárni cez 20 eur a miesto zlepšenia bol od nich malý červený ešte viac. tak nám detská povedala že menej je niekedy viac, tak nech skúsime 2krát denne sudokrem a ak bude z toho pokožka velmi suchá /čo aj bola 😝 / tak pretrieť obyčajnou modrou indulonou /deti na nu vraj najlepšie reagujú-lepšie než na detskú indulonu/. za dva týždne sme mali krásne líčka. inak ešte používame emolient do kúpela-malý má velmi citlivú kožu a robí mu to velmi dobre. dá sa kúpiť v lekárni ale je dosť drahý, na predpis stojí pár centov
@mondulka