Červená škvrna nad zadočkom

michi29
3. aug 2023

Zdravím maminky, prosím Vás o radu, malému (4 🌙), odkedy sa začal sám pretáčať, z bruška na chrbátik a naopak, tak sa mu nad zadočkom urobila taká červená škvrna, podotýkam, že viac sa točí do pravej strany a aj na tej strane má ten fliačik.
Bola som u lekárky a povedala, že to môže byť tým, že ako dvíha nožičky a stále sa vrtí, že si to vyšúchal o plienku, dala nám mastičku imazol a vraj by to malo byť ok. Stretli ste sa s tým už niektorá, prosím Vás, ja už som si namyslela, že či to nieje preležanina alebo čo, tak už ho viac nosím, nenechávam ho veľmi sedieť a ruky už riadne bolia. Lekárka mi nato povedala, že potom by každé bábätko malo preležaniny, keď stále leží, ale ja už mám svoje scenáre v hlave a stresujem.
Prosím Vás o názor. Ďakujem 🙏

pribinak
3. aug 2023

@michi29 prosím tá, daj si do Google ako vyzerajú preležaniny

Veď toto je len vysuchana pokožka, nič viac

sovica
3. aug 2023

@michi29 Preležanina to určite nie je. Kľudne to môže byť vyšúchané aj od tej plienky. Keď bude opäť teplejšie, nechaj ho na nepremokavej podložke bez plienky, aby to mal voľné. Ešte sa vyjadrím k tomu "...nenechávam ho veľmi sedieť ...". Dúfam, že to si sa len pomýlila, keď si to písala a 4 mesačné dieťa nedávaš sedieť vôbec😒

michi29
autor
3. aug 2023

@sovica
@sovica nie čoste, myslela som to tak, že ho viac nosím, nechám ho samozrejme aj na podložke polezat, ale to v momente na brušku je,ale viac ho nosím, odkedy má toto na zadku...
Zľakla som sa, lebo pri prvom som také nikdy nemala...

anavixy
3. aug 2023

Prelezaniny sa tvoria ked sa clovek nehybe (nie len ze nechodi a nesada si), u cloveka ktory sa hybe (aj ked len na lozku) a je dobre vyzivovany sa nespravia a tiez sa nespravia na “polke”. Za mna aj teoria “vysuchal si to o plienku” je zvlastne lebo kde o plienku? Je tam nieco kde si to mohol vysuchat, nejaky zhyb, “volanik” alebo co? Ale teda myslim si ze je to len povrchovo podrazdene, urcite by som to nechala co najviac na vzduchu, davala ochranny krem (ten imazol je ok, hoci klotrimazol podla mna sem potrebny vobec nie je) a skusila vymenit plienky.

beata_k
3. aug 2023

@michi29 Vysuchane od plienky 😉

michi29
autor
3. aug 2023

@anavixy my tie plienky používame od narodenia, nič som nemenila, a doposiaľ bolo všetko v poriadku, tak neviem ach čo robiť...ale ďakujem určite za názor 🙏

michi29
autor
3. aug 2023

@pribinak ja som sa len pekne spýtala, nemusela si komentovať, keď si nechcela.

pribinak
3. aug 2023

@michi29 veď som sa tá slušne opýtala či si na Google nevidela preležaniny. Pretože to vyzerá uolne inak
Nemusíš sa hneď urážať