Červená hrčka na hlavičke po odobratí krvi. Čo s tým?

janka1224
8. jan 2011

Ahojte,

máte podobnú skúsenosť? Mojej malej po narodení odoberali z hlavičky krv, sestrička jej nemohla zobrať krv na prvý krát tak skúšala viac krát. Po príchode domov sa jej na hlavičke objavila červená hrčka, nebolestivá. Na poradni mi doktorka hovorila, že sa hrčka vstrebe do jedného roka a uistila ma, že je to po tom vpichu ... Malá ma už 9 mesiacov a nič, teda trošku sa jej to vstrebalo ale nie veľmi ☹ Tak teraz neviem či sa mám pýtať na kožné alebo kde vlastne?
Máte niekto podobný problém ?

mkr
8. jan 2011

malá měla po narození na hlavě kanylu, ale nic se jí tam neobjevilo, pokud ano, asi by mě to znepokojovalo, už dřív, nevydržela bych čekat celý rok, rozhodně bych radši s malou někam skočila, jistota je jistota, na kožní ne, možná neurologie, udělal by UTZ hlavy, jestli to něčemu nevadí

kutcher
8. jan 2011

To se stává, je to tam prostě sražené... až budeš na pravidelné kontrole u pediatra, tak se zeptej, proč to trvá tak dlouho, ale já bych to nechala zatím být, vše má svůj čas a když to nedělá potíže...

strapco13
8. jan 2011

@janka1224 ahoj moze ist o hemangiom /kukla som fotecky 😉 /..ten sa moze a nemusi vstrebat..ide o vyrastok z cievy, nejedna sa o rakovinu, takze neboj 😉 ...skocila by som na kozne, ci nie je na to nieco...do buducna to moze adit pri cesani vlaskov, aby to nekrvacalo, takze mozno to bude treba vybrat

janka1224
autor
8. jan 2011

Na každej poradni je hlavičku skontrolovala a povedalami, že pokiaľ sa to nezväčšuje je to v poriadku, ale ja neviem. Neverím, že keď sa jej to doteraz nevstrebalo, že sa to zrazu stratí. Bojím sa a nechcem niečo zanedbať :(

kaja73
8. jan 2011

@janka1224 Aj mne to pride ako hemangiom.Mojmu malemu narastol pri očku,ked mal 6 mesiacov -jemu rastol velmi rychle v priebehu 3t z nuly na 3-4mm a on si ho opakovane odškrabol.to krvacania bolo fakt silne.Nakoniec mu ho museli vyoperovat,pretože v priebehu 3 dni krvacal v podstate stale-s malymi prestavkami.On to mal ako zrnko z maliny-take vypukle.

janka1224
autor
8. jan 2011

Anetka to má po narodení stále rovnaké, trošičku sa jej to vstrebalo a nič viac. O tom že to môže byť hemangiom počujem prvý krát ☹ doktorka nič také nespomínala. Tento týždeň pôjdem k doktorke a budem sa pýtať na nejaké vyšetrenie..
kaja 73 - po operácii bol Ok? už sa mu potom nič také neobjavilo?
ďakujem

kaja73
8. jan 2011

@janka1224 Ano,potom už bol Ok.Zatial mu nič nove nevyrastlo,ma tam malu jazvičku,to je všetko.Inak ak je to ono,tak sa toho nemusiš bat,nie je to nebezpečne a fakt sa to zvykne časom same vstrebat.U nas bol problem to umiestnie-ako si šuchal očka,vždy to zoškrabol.Zvykne sa to odstranovat aj laserom,bez anestezy,ale pri očku to je problem.takže ho operovali v celkovej narkoze.

viz_cz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viz_cz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viz_cz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
01emi11
27. sep 2012

@kaja73 ahoj kaja...viem že tvoj prispevok je stary ale ja mam teraz 3mesacnu dcerku a taktiež ma na hlavicke ten hemangiom..lekarku som na to upozornila tak jej to slleduje a teraz nas poslali na kožné,očné pozadie a neurologovi...bojím sa toho ze by jej to operovali...dufam ze sa to pomaly stratí a ak nie smiem vediet kde vam to operovali???diky moc