Často choré dieťa

14. dec 2022

Ahojte. Ani neviem co cakam od tejto diskusie. Asi len podporu, ze niesom v tom sama.
Dcera chodi do skolky skoro rok a pol a stale je chora. Kazdy mesiac OCR v praci. Prave mi prisla vyplata.. je mi do placu. Neviem zarobit viac. Uz som zufala z toho, ze nechodim normalne do prace. Stale som doma.. tak velmi by som chcela normalne chodit do prace, mala do skolky, financne by nam bolo lepsie. :( a este takto pred sviatkami. Uplne mi to pokazilo naladu.

scorpionflower1
14. dec 2022

Neviem, ci ti to pomoze, nie si sama, ja som rada, ze si zalozila tuto diskusiu, aj ked je tu takych uz niekolko. Ja som na home office, mala zacala chodit do skolky v septembri a dohromady tam stravila tak 20 dni. Pred mesiacom dostala koronu (to uz bola 3 choroba v poradi) do toho sme boli aj my s muzom chori non stop, este sme nedobrali prve ATB a uz sme mali covid) mala 10 dni teploty a teraz ako pozostatok po korone v noci chrape, takze ak to neprejde tak smer ORL.
Stale si hovorim, nestazuj sa, su mamky a deti, ktore su na tom ovela ovela horsie. No isla by som uz do prace, proste zopar tyzdnov taky klud...nehasit stale nejaky problem, robit pracu cez den, nie po veceroch a vikendoch...raz to snad pride.

autor
14. dec 2022

@scorpionflower1 som rada, ze si aj ty rada. Dakujem za mily komentar. Pekny dnik prajem 🙂)

amy2807
14. dec 2022

jaa mam tiez castejie malu chorú ona chodi do skolky teraz treti rok, a prave teraz akosi kazdy esiac od septembra mame nieco, no ale ja mam tu vyhodu ze robim z domu takze nie vzdy musim cerpat ocr :(

autor
14. dec 2022

@amy2807 ved toto. Uz 3ti rok? :( to ma mrzi.. ja nemam tuto moznost. Keby som vedela co ma caka tak asi ako bezdetna si hladam pracu aby som mohla robit aj home office. Mne nebyvala ako malicka skoro vobec chora, ziadne antibiotika. A ako nastupila do skolky stale..

scorpionflower1
14. dec 2022

Som to este dopisala, aby si vedela, ze nie si sama.

elisaelisaday
14. dec 2022

U nas to iste. Urcite nie si sama. Ani ja nemam moznost prace z domu, takze kazdy mesiac OCR. Deti rastu s chorobami...

bagre
14. dec 2022

Hlavu hore, pásku odlož a pozeraj na to, čo máš, určite by mohlo byť aj oveľa horšie. Isto nie si sama, ja som sa striedala s mužom keď som mala len jedno dieťa a presne tak to bolo. A mala som to pekne pripomínané šéfkou /ona to mala rovnako, až na to, že si mohla dovoliť dať polku platu opatrovateľke/.
Teraz mám menších doma viac a každú chvíľu je niekto doma,- ale prácu si zatiaľ ani nehľadám. A nerada odpovedám na otázky kde robím keďže najmenší je v škôlke, je to hneď druhá vec ktorá ľudí zaujíma :( Nie že by som nechcela robiť, a nezišli by sa peniaze, ale ťažko je to, keď nevieš čo prinesie ďalší deň a nemáš kde dať deti. A nie každý to chápe. U mnohých detí sa to zlepší len vekom, ostáva nám len prečkať to obdobie...

annm81
14. dec 2022

Toto má asi jediné riešenie. Tlačiť konečne zákonodarcov a zamestnávateľov k podpore čiastočných úväzkov, ako je to bežné v zahraničí.

autor
14. dec 2022

@scorpionflower1 dakujem 🙂) prepac nevedela som, ze si nedopisala. My sme mali casto zatvorenu skolku, tiez kvoli covidu. Potom mala dostala covid.. stale kasel, chrapot.
My ideme vo februari na alergologiu a tiez rozmyslam, ze si vypytam listok ma ORL. Tak velmi by som chcela nieco s tym spravit. Tiez to neni prijemne pre dieta ked ma stale plny nos a boli ju hrdielko.
Ano to si poviem aj ja. Su deticky horsie na tom.. no mrzi ma to. Nechcem aby zo mna estr aj citila ten stres co mam..:(

janett_332
14. dec 2022

teraz je to take rozsirene, ze normalne nepoznam mamicku, ktora by nezazivala to iste. z jednej choroby sa dieta vystrabi, na den-dva ide do skolky a prinesie opat nieco ine. takze ta uplne chapem. tiez uz som od nervov a zufalstva uplne mimo.

autor
14. dec 2022

@elisaelisaday mam to tak isto. No nastastie v praci som uz dlhe roky..

zuzkaa1991
14. dec 2022

Ja sa kvôli tomu nemôžem zamestnať kde budu akceptovať ze vecer resp rano napisem ze nepridem do roboty? Moja tento rok je treti zatial drzi sa týždeň v skolke dva doma....aj ked je to lepsie minulý rok bol brutal 3 dni v skolke mesiac doma.....skuste si poziadat o rodicak ci vám náhodou neschvalia....mam brigádu kde chodí mala so mnou ak nie je skolke...na hodinku...cakala.som ze rok bude taky ze bude často chora nie tri roky a to uz ma 4.5r naschval som ju dala ako 2.5r nech nachyta bacile ale stale dookola...vsetky mozne produkty som vyskúšala vidim na poslednom produkte co som vyskúšala od septembra ze chora je max 5dni lahky priebeh .....nic sa neda robiť všetky mamky mame to v osude nie jedina ani ja ;) hlavne v tomto období......a hlavne moja ma imunitu top podľa. Krvi aj tak kasel.soplik.ma ;) .....našťastie musim poklopat ziadne zapaly anginy nemame 🙏

h2o2
14. dec 2022

Ja som na RD dcéra je týždeň v škôlke a 2 týždne doma...navyše nas vsetkych nakazi a takto to je dookola. Musime vydržať čo jedine nám ostava. Teraz som im objednala hlivu ustricovu snáď pomôže. O rok idem do práce ale len na 1/2 úväzku hlavne kvôli tomu že budeme casto chorý lebo zase malý pôjde do škôlky.

autor
14. dec 2022

@bagre dakujem. Si velmi mila. To chapem, ze nechces povedat. Ludia nevedia preco je to tak a hned zacnu sudit.
Ja keby som nemala pracu tak si ju podla mna ani nenajdem. Kde? Aby som stihala skolku, praca na 1 smenu.. podla mna dost nerealne. A aby som odrobila este 3 mesiace. Ved to by sa musel stat zazrak aby bola zdrava.
Ja som uz pozerala, ze najdem opatrovatelku ale ved to by sa mi vobec neoplatilo. Viac by som jej dala ako zarobim 😂

autor
14. dec 2022

@janett_332 no ja som ju dala zdravu.. a za 3 dni pocujem ze jej 4 kamosky kaslali, sopliky mali. Takze som to cakala ze ochorie tiez.

autor
14. dec 2022

@zuzkaa1991 dakujem nemyslim si, ze by mi ho schvalili.a ked ano tak budem doma zadarmo.. nema potvrdenu alergiu, nic take. Len bezne skolkarske kasle, zatekanie hlienov.. ja som ju dala ked mala 2 roky a 10 mesiacov. Tiez som si hovorila, ze cim skor tak lepsie.. a aky produkt? Ak smiem vediet🙂)

viestta
14. dec 2022

My sme si podobnym presli, nebol mesiac aby nebol chory. Ale my sme sa na OCR striedali s muzom. Na peniazoch sme to pocitili tiez, ale dieta je prednejsia ako vsetko ostane. Na stravu, byvanie a nutne veci mame vzdy, ostatne co nie je nutne, tak sa odklada.

autor
14. dec 2022

@zuzkaa1991 a co sa tyka tohto. Ja to inak ani neriesim.. mala kasle. Pisem veducej poobede alebo aj rano. Zajtra zial nepridem mala ochorela. Su super.. akceptuju to. Podla mna kazdy co mal dieta a toto zazil musi to pochopit..

scorpionflower1
14. dec 2022

Ako dlho po covide ste tak chrapcali? Malej cez den nic nie je, ale ked zaspi, tak pocujem, ze nosom nedycha stopercentne. Neviem uz, co s nou. Trochu sa to zlepsilo od minuleho tyzdna, ale ona sa z tych priznakov dostava velmi dlho. Dva tyzdne bola pozitivna.

autor
14. dec 2022

@viestta ano chapem. Ale co teraz? Ved ako je vsetko drahe.. plus mame hypoteku. Velmi som to pocitila aj v obchode. Niekedy neverim a pozeram na ten blok ci naozaj toto tolko stalo 😂

autor
14. dec 2022

@scorpionflower1 ona chrapala aj pred covidom. Ked chrci viem ze nieco na nu lezie.. bud je z toho kasel alebo jej to prejde. Aj ked len sedi pocujem take chrapcanie.
Vecer chrape niekedy aj ked je zdrava..

autor
14. dec 2022

@scorpionflower1 moja mala mala len teplotu zvysenu. Den len lezala. A potom akoby jej nic nebolo. Hrala sa, blaznila..

viestta
14. dec 2022

Ano, je to tazke pre kazdeho, nie to este pre ludi s malymi detmi. Ale dieta vyrastie, aj so skolkarskych chorob vyrastie a bude lepsie. Treba vydrzat, je to len obdobie. To raz skonci a bude lepsie. Nie dobre, to iste nie, ale lepsie. Bud rada, ze mas pracu aku mas, je to aspon nejaky prijem.

autor
14. dec 2022

@viestta to mas pravdu. Dakujem 🙂) moja praca je vyhra.. nechcem o nu prist. Mam ju rada.. stale verim, ze to najhorsie mam za sebou.. a bude lepsie. Vsetko prejde..

scorpionflower1
14. dec 2022

Moja skakala tiez ako srna. ale 10 dni jej vystupila teplota kazdych 12 hodin na 39. Na 10 den to preslo. Zostali zatekajuce sople a to stazene dychanie nosom v spanku. Teraz na nu skusam taku kuru, odporucila ju jedna detska lekarka z NUDCH, je to probioticky sprej Rhinogermina a sprej Virostop + preplach nosa bud kanvickou alebo Physiomarom (Sterimarom...)

sissik
14. dec 2022

Nie si v tom sama. Z vlastnej skusenosti poviem, ze ani home office ani skrateny uvazok neprinesie ulavu co sa tyka unavy. Snad iba to, ze ked zatnes zuby a cez den budes behat okolo dietata a pracovat po nociach, tak aspon neplaces pri pohlade na vyplatnu pasku. Vacsie deti tiez byvaju chore, konkretne nase do 10r kazdy mesaic, druha je teraz chora 4x od zaciatku sk.roku. Aj ked som na home office, tak ju musim ist skontrolovat, navarit jej, podat lieky a dozriet, aby ich zjedla. Takze vacsie deti prinesu ulavu v tom, ze im nerobis program cely cas, kym su hore a ty s nimi doma. Ak dokazes zatat zuby, mozes skusit nejaku formu predajov vyrobkov (myslim oriflame, avon, tuppoerware, sladkosti,.....a podobne).

ivanabat
14. dec 2022

Nie si sama, mne dcéra chodí do škôlky už takmer tretí rok a tentokrát je to kúsok lepšie ako posledné roky, ale tiež žiadna sláva. Po covide mi obe deti mali takú slabú imunitu, že chytili fakt všetko. Ja som sama s deťmi, takže očr riešim len ja. Výplata je vtedy smutné kino, preto sa snažím vopred odkladať pre tieto prípady. Syn je už školák, na neho sa tie choroby tak nelepia. Zas pri dcére je problém, že niektorí rodičia dávajú do škôlky choré deti a to už môžem robiť, čo chcem, ochorie mi aj ona. Raz z toho snáď vyrastie, len treba vydržať. Inak to ORL nie je vôbec zlý nápad, dcére tak zistili zväčšenú nosnú mandľu, ktorá jej robí problémy.

evinqua
14. dec 2022

Som na tom podobne - môj chodi do skolky tretí rok, prvý rok mal raz nadchu ja ze aký super je odolný, no minulý a tento školský rok ide z choroby do choroby, za rok 2022 som mala 9 ocr, nemáme tu babky, opatrovateľka sa neoplatí, v najhoršom/co uňho byva aj 10 dni kým je uz ako tak ôk som s nim ja a potom je s mužom ktorý pracuje prevažne doma. Ma ale alergie a poruchu imunity uz zistenu, takze môžem počítať s tým, že bude asi dlhšie takýto chorlavy, hoci do 4 rokov som nepotrebovala žiadnu ocr. V práci boli kolegyne viaceré ba tom podobne ako ja, aj častejšie ocr ešte a všetky deti z toho vyrástli, niektoré v 6,niektoré v 10rokoch a takže vyrastie aj tvoje dieťa🙂.

nique
14. dec 2022

Mozno nemas naladu citat odporucania, ale len cakat, kym dieta vyrastie, tiez nie je idealne. Ja mam deti zdrave. Obaja chodia do skolky. Mladsia este nevynechala ani 1 den, starsi bol 2 dni doma. Mam len 1 recept, a to stale vonku, za kazdeho pocasia. Ak nemaju teplotu, von. Pridu zo skolky o 5, trochu si oddychneme a o 6-7 sme von. Inak nic specialne nerobim. Vonku nechodime len ked maju teplotu. To sa stava tak 1x za dva roky. A ver mi, velakrat sa im nechce. Ale motivujeme ich, vymyslame hry. Vracia sa nam to na zdravi. Drzte sa!

scorpionflower1
14. dec 2022

@ivanabat moja chodi do sukromnej skolky, mame s ostatnymi rodicmi spolocnu skupinu na WhatsAppe a ostatne decka su tiez chore kazdy tyzden. Stale dookola. Naj kamoska mojej dcery ochorela, ked aj moja dostala covid (polka novembra) a odvtedy uz dvakrat zas chybala, co bola chora. Ostatni jej spoluziaci to iste. Ja som ju na december odhlasila, teraz nechodi, robim po veceroch. Ale ja zas mam pracu, ktora je velmi flexibilna a zijem s partnerom, samozivitelky maju moj obdiv.