Časté žmurkanie dvojročného dieťaťa

dadka26
9. okt 2014

Ahojte, malý už asi tri dni často žmurká- nikdy to nerobil pred tym. Doobeda este menej a poobede castejsie. Ocka nema cervene, mozno trosinku ruzove v kutikoch-vonkajsich- vytok z ocka nema. Volala som aj s ocnou, nakazala mi davat ocuflash a ked to neprejde, v pondelok mam volat. Chcem sa ale spytat- cim to moze byt? mate niekto podobnu skusenost? som z toho nestastna:(

katarinamarkova
9. okt 2014

@dadka26 kolko ma? 🙂 mne to prvi dvaja nerobili, ale najmladsia mala obdobie okolo roka cca ked zmurkala ostosest, tiez som myslela ze ma nieco s ockami......ale nic ine jej nebolo len zmurkala 🙂 tak som si ju riadne odsledovala a prisla som na to, ze ma len jednoducho riadnu srandu z toho, ze ked ma oci otvorene vidi, ked ich zavrie nevidi 🙂)) uz ju to nebavi, po par tyzdnoch prisla na to, ze je lepsie oci zakryvat rucickami, alebo si na hlavu dat tricko, ze aha nevidim, potom kuk aha vidim 🙂
prajem nech to nie je nic ine ako detska zvedavost, nech je zdravucka.

jana_eyre
9. okt 2014

nebud nestastna, to sa urcite upravi kvapkami.. 😉 moja neter takto zmurkala, plus ju trocha boleli oci.. u ocnej vysvitlo, ze ma suche oci kvoli tomu, ze spi s nedostatocne zavretymi ocami.. niektore deti tak spavaju a potom ich oci su suchsie ako ine.. aj moj syn tak spi, ale iba ked je moc unaveny.. potom to aj vidno na ociach - ma ich cervene a slzia mu..

alla6701
9. okt 2014

Moze sa jednat aj o urcitu formu alergie.

dadka26
autor
9. okt 2014

@jana_eyre
@alla6701
@katarinamarkova dakujem, baby...verim, ze to bude ok...len sato tymi kvapkami nelepsi, tak som chytila depku...ma dva roky, caro zmurkania uz objavil davnejsie, tak netusim, ci to je nejaka jeho hra...rada by som sa vyhla tej ocnej, no ale uvidime...vdaka baby za podporu!

mb
4. nov 2014

@dadka26 ahoj ako je na tom tvoj maly so zmurkanim?Preslo to?Boli ste u lekarky?
moj syn takisto zacal zmurkat ..v lete mal dva roky

dadka26
autor
5. nov 2014

@mb ahoooj, zatial sme neboli u ocnej-lebo to vraj nie je akutne, pokial nema hnis, zapal atd. mame termin o tri tyzdne, tak uvidime. zmurkat prestal asi po tyzdni a pol, teraz len sem tam- ale to je asi normal, takze netusim, cim to bolo...uvidime, co povie ocna na vysetreni...

dadka26
autor
5. nov 2014

@mb inac moze to byt aj alergia, po prekonani precchladnutia, cokolvek....sleduj to, ci nema cervene ocka, kedy zmurka...drzim palce

mb
5. nov 2014

@dadka26 nejako to preslo po troch dnoch 🙂 on to robil vacsinou pri telke.Niezeby bol vkuse na telke,to nie...
dnes nezmurkal vobec,tak dufam,ze to tak ostane. 🙂

david1991
26. apr 2016

@dadka26 ahoj, ako je na tom? zmurka este? Dakujem prosim odpis.. Moja zacala zmurka ttiez

yukaya
15. dec 2016

@mb ahoj, prosim ta, ako ste na tom s tym zmurkanim? maly mi teraz tiez zacal zmurkat, mam dost strach. Boli ste na ocnom?

lily14
4. jan 2017

@yukaya ahoj ako ešte zmurkate??moja 3rocna uz 5 den,dnes som už bola na očnom vraj Ok neviem čo to môže byt!