Časté zahlienenie

matta1
2. mar 2013

Ahojte maminky ma niekto skusenosti z castim zahlienenim? Moje obydve dievcence nikdy nesu chore ani ziadne teploty len zahlienene dakujem za rady ako ste to riesili alebo co mate odakusane a pomaha

saska.t
2. mar 2013

jedine co nam na to zabera je sinupret....

soldi
2. mar 2013

@matta1 nepiju vela mlieka?

karmelka77
2. mar 2013

my sme tak ale velakrat s chorobami...boli sme na imuno a mame alergiu na roztoce, ze z toho to moze byt...:(( ja mam tuto alergiu tiez a je to tak urcite, lebo tiez mam s tym problem...ale treba tie hlieny rozpustat urcite, naozaj ten sinupret alebo solmucol su dobre...

matta1
autor
2. mar 2013

@soldi ta starsia ani nie a ta mladsia ano vecer pred spanim a ked je doma nieje v skvolke tak aj poobee pred spanim

matta1
autor
2. mar 2013

@karmelka77 oki dakujem skusim ten solmukol lebo sinupret uz nezabera :(

matta1
autor
2. mar 2013

@saska.t nam uz ani ten nezabera :(

josenka
2. mar 2013

@matta1 Kamarátka mala rovnaký problém so synom, pobehala všetky možné vyšetrenia a nikdy nič. Potom si na internete našla informácie o diagnostickom pobyte v Tatrách, bola tam s ním pred dvomi rokmi a zistili mu reflux, dosť prekvapivá diagnóza. Odvtedy dodržiavajú predpísanú diétu a je v poriadku.

josenka
2. mar 2013

@matta1 Ešte som zabudla napísať, že bol vtedy už predškolák.

matta1
autor
2. mar 2013

@josenka ta starsia to ma a dodrziavame ju tiez a stale je zahlienena :(

josenka
2. mar 2013

@matta1 A nemohlo by tam byť ešte aj niečo iné? Ja teda o tom moc neviem, akurát toľko, že táto moja kamarátka si tie Tatry pochvaľovala, že ich vyšetrili v každom smere. Veď skús pogoogliť. Možno aj nejaká alergia, ale to fakt len tipujem. Môjmu synovi zistili po pol roku príšerného nočného kašľa alergiu na perie - vyhodili sme periny, dali ovčie a je pokoj.

josenka
2. mar 2013

@matta1 Aj keď ti pozerám do profilu - ťažko by sa ti behalo s bábätkom po vyšetreniach v Tatrách.

matta1
autor
2. mar 2013

ved toto a teraz sme s tym malickym v nemocnici zapal priedusiek :(

sedem
2. mar 2013

@matta1 skus zacat vyterom z nosteka, zistit, ci tam nie je nejaka bakteria, ktoru treba poriadne preliecit, objednat sa na imuno-alergo, urobit testy, ci nahodou nie je za tym alergia, skocit na orl, nechat si skontrolovat mandle, niekedy za castym zahlienenim byvaju zvacsene mandle, skusit posilnit trosku imunitu, obmedzit mlieko a pod., precistovat nostek morskou vodou a na upchate dutiny u nas vyborne zabera Nasivin Sinus - je to na bylinkovej baze 😉

matta1
autor
2. mar 2013

@sedem daujem som teraz v nemocnici ale ked pridem hned to zacnem riesit s doktorkou dakujem za radu

sedem
2. mar 2013

@josenka nevies nahodou viac o tom, co maju zakazane a co dovolene papat s tym refluxom? Moja dcerka mala reflux do roka a teraz tiez bojujeme stale so soplikmi, odkedy je v skolke, je v jednom kuse chora ☹ Tak mozno by som vyskusala, tato spojitost ma nenapadla...

sedem
2. mar 2013

@matta1 neni za co, riesim to iste s mojimi kockami, tak nam drzim obom place, nech co najskor prideme na pravu pricinu a zbavime sa nekonecnych soplikov 😝 😉

saska.t
2. mar 2013

@matta1 ak vam nezabera hladala by som problem z vnutra,utekaj k Dr.a ziadaj kompletne vysetrenia, krv,vsetky vyteri,mozu to byt cely rad kokov atd.ale na to ti naozaj pomozu len rozbory a obmedzit mliecne vyrobky, drzim palce 😉

josenka
2. mar 2013

@sedem Určite viem, že mliečne výrobky mu zo začiatku nedávala, teraz obmedzene, syr len tvrdý 20 percent tuku (Boryna, Kleopatra), sladkosti mu nedáva. Ja sa jej opýtam a dám ti vedieť.

janinah
2. mar 2013

okrem toho,čo píše@ sedem výter atď tak ešte alergologické vyš. alergia sa môže prejaviť zahlienením,všimni si kedy sú najviac zahlienené,nie náhodou ráno po zobudení?...nám sa takto+ suché pokašliavanie prejavila alergia na roztoče/sú v perinách a matraci/.. súvis mlieka a hlienov nie je lekarsky dokázaný

mandragora22
2. mar 2013

@matta1 aj u mojej to bolo, ale trvalo to len do cca 1,5-2 rokov. stale bola ufufnana, nos upchaty, ale hlieny nesli von! len bola stale upchata. ked som si vsimla tuto diskusiu, uvedomila som si, ze uz mame mozno aj rok s tym pokoj, takze netusim, co to moze u vas byt. hlavne ak teda hlieny odchadzaju. u nas to bola mozno len nejaka detska alergia, ktora sa pominula. teda dufam

sedem
3. mar 2013

@josenka dakujem, to by si bola zlata 😉

josenka
7. mar 2013

@sedem Tak som sa jej pýtala a zhruba mi povedala, že nemôžu strukoviny, ovocie zbavovať šupky, čerstvé pečivo, svetlé pečivo, kysnuté, rajčiny, papriku, pretlak, kečup ,paradajkovú omáčku a polievku,pomarančový džús, menej,kakao, čokoládu a vlastne všetko, čo dráždi žalúdok. Postupne, keď sa mu stav zlepšuje, tak mu samozrejme aj povolí z toho, čo nemôže, predsa len, je to dieťa. A ešte som našla aj diskusiu tu na MK https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/ . Tak hádam ti to trošku pomôže a dcérke sa polepší. 🙂

misskah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrn
10. máj 2013

@misskah my mame podobny problem, zahlienene, kasel, bez teploty. Naposledy v aprili to trvalo 3 tyzdne. Starsia dcera bola v skolke tyzden a je to naspat, zasa sopel a kasel obidve. Uz je inhalator na ceste, nejako to prezijeme cez vikend a snad sa s nim dame do poriadku, lebo uz ma to nebavi! Od jesene ked nastupila do skolky sa to s nami taha stale. Sinupret, Solmucol uz moc nezaberaju, dostali minule Triffed a teraz starsia berie Aerius co dostala na ORL (pomaha jej vysmrkat, predtym cez zvacsene mandle jej to neslo). Uz som bola v koncoch, nadej vidim v tom inhalatore.....

gapre
23. okt 2016

@vrn ahoj chcela som sa opytat,ako ste dopadli? Mame taky isty problem ako vy starsia v skolke a mladsia vsetko od nej chyta.Neustale zahlienene obe.Uz je dlhsia doba,pomohol vam inhalator?Alebo prerostli?

nell77
23. okt 2016

Na ohlienenie najlepsie NAC volny predaj deti 2X200ml a dospeli 2x600 ,v hlienoch hronadia bakterie treba to vzdy odhlienit ano ATB nezaberu ked zaroven neodhlienis

gapre
23. okt 2016

@nell77 Ahoj neviem najst ,pre deti je od kolko rokov.Nikde som nenasla.Len tabletky ale to pre dvoj mesacne nie.A druha bude mat 3 roky.

tajomna21
23. okt 2016

@gapre pre dvojmesacne dieta by som ti odporucila colostrum tekute 100%, je to jednak na imunitu, a jednak sa da aj do nosteka kvapkat ... ak by si mala zaujem, dam blizsie info cez spravu

svetielocko
23. okt 2016

Ja by som to riesila s imunologickou, ci to nie je alergia alebo napr. Histaminova intolenrancia (hit), ta sa zvykne aj takto prejavovat. Ja som mala taketo prejavy a prave si v skupine HIT pisem s mamickou, ktorej dcere tiez na zaklade chronickych soplikov zistili alergiu na miecnu bielkovinu a hit.
Myslim, ze chronicke sopliky su prejavom, ze nieco v telw nefunguje, ako ma. Len prist na to, co to je...

andrejqqqa
23. okt 2016

Moja 3 mesačná detto :( od narodenia stále zahlienena