Časté grganie u 3mesačného bábätka sprevádzané plačom

matka98765
29. dec 2023

Ahojte, mám 3 mesačnú dcérku. Už asi mesiac sa trápime s gragnim. Cez deň napr. od rána od 6.00 hod. do večera do 20.00 hod. je to OK. Napapa sa každé tri hodiny UM, dáme odtrhnúť, grgne si asi 5 krát. Potom príde ta "slávna " hodina cca od 20.00 hod. napapa sa a dávame ju odtrhnúť. Odgrgne si možno až 10 krát, ale je to sprevádzané neustálym plačom až do 01.00 hod. rána. Neviete mi, prosím, poradiť, čo to môže byť alebo co robíme zle. Zmenili sme uz aj mlieko z Beba sensitive na Nutrilon AR, na odporucanie pediatricky. Dávame jej kvapky pred každým papanim (espimisan, coliprev, baby calm, [biogaja 1x do dňa]). Cvičíme každým deň s nozkami, natierame aj pupikom, kaka každý deň, bruško nemá tvrdé. Už sme zúfalí. Je to každý jeden deň. Budem vďačná za každú jednu radu.

katkaseiner
29. dec 2023

mne to znie ako reflux...

matka98765
autor
29. dec 2023

@katkaseiner davame aj gastrotuss sirupcek. Je to divné, že cez deň vôbec nič a len večer až do skorého rána plače, hlavne po jedle.

katkaseiner
29. dec 2023

@matka98765 moje deti maju obe reflux a prave kvoli tomu od 17tej hodiny nemaju jest a pit nic sladke alebo mliecne. Mozno tym ze spi a nezatvara sa jej poriadne v hrdle, tak ju páli. Mne dcera dokonca od refluxu kaslala dlhodobo a v skole mavala obcas nutkanie na vracanie. A to maju uz 11 a 8 a este stale alergo odporuca obnedzit sladke mliecne po 17tej

matka98765
autor
29. dec 2023

@katkaseiner papa len UM má 3 mesiace

ada12345
29. dec 2023

Skusali ste pocas toho vecerneho placu pouzit rektalnu rurku?

nikpa
30. dec 2023

@matka98765 ma reflux, ja som to pri nom mala s tým grganim rovnaké a to som dospelá. Prečo práve večer neviem, možno jej vtedy ešte horšie trávi ako zvyšok dna. Poradím ti dávať ju odgrgnut počas jedla, prerušiť, vytiahnuť fľašu a dat odgrgnut, nenechať všetko až po jedle. Dalej ju treba dat spávať na vyvýšené, nie na rovné, to je dôležite. No a obmedziť jedenie pred večerou ahoj keď jej začínajú tieto stavy, viem ze to je ťažko s takýmto bábätkom ale malo by to pomôcť. Časom to prejde, treba len vydržat a co najviac jej to uľahčiť.
@ada12345 ak je ten plač spojený s grgnim tak to nebude kvôli kakaniu, skúsiť môžu ale nemyslím si, že to pomôže.

matka98765
autor
30. dec 2023

@ada12345 áno, skúšali a ani sa nevykakala a ani to nezmiernilo plač.

matka98765
autor
30. dec 2023

@nikpa ďakujem veľmi pekne za radu 🙏 prestávky počas jedla na odgrganie sme ešte neskúsili, tak dnes to vyskúšame, aj keď to nebude jednoduché, lebo keď jej vezmeme fľašu počas kŕmenia, tak je to ako keby sme ju rezali, taky plač.

evickuska
30. dec 2023

@matka98765 nieco zmenit, my sme zmenili polohu a 2x nam pomohlo zmenit miestnost kde spal... alebo ma len bolesti tzv. koliky a to naozaj len vydrzat 🥺

matka98765
autor
31. dec 2023

@nikpa nepomohli ani prestávky :( ja už vôbec tomu nechápem... čo to môže byť

nikpa
31. dec 2023

@matka98765 to neznamená, že jej to hneď prejde, určite je to reflux. Tak treba len vydržať a dodržiavať tie opatrenia co treba pri refluxe aby si jej to čo naviac uľahčia. Náš malý to mal do cca 4-5 mesiacov a tiež mu nič nepomohlo, musel z toho len vyrásť. Ja ako dospelá s tým bojujem stále...