Časté gastro problémy u 14 ročného syna

iva330
22. máj 2021

zdravím mám 14r.synčeka,ktorý je už tretíkrát od narodenia hospitalizovaný v nemocnici s gastro problémami hnačky a slabé zvracanie. Bol v troch,piatich rokoch a teraz. Chorý nebýva na antibiotikách ale tieto gastro problémy ho akosi často chytia. Aké probiotiká sa vám osvedčili? v nemocnici ma dnes šokovali so správou,že má zle pečeňové testy ,že skontrolujú mu ich opätovne,či to súvisí s virózou, ak by bolo treba urobia i sono pečene. Zostala som nešťastná, v piatok mal hnačky a zvracal od večera piatku je hospitalizovaný dnes vraj nezvracal ani nehnačkoval. Máte niekto skúsenosti s probiotikami ktoré skutočne účinkujú?Ďakujem za rady

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
22. máj 2021

@iva330 vieš, môžem ťa trošku ukľudniť. moja má 11 a v nemocnici bola kvôli takýmto virózam v minulosti tuším už 5 či 6x... to isté. zvracanie, hnačky... vždy tam skončila pre totálnu dehydratáciu, pretože zvracala a kadila tak, že nestihla prijímať tekutiny :( ale už sa drží chvalabohu tuším viac ako 3 roky tam nebola. že buď to chytí slabšiu formu alebo teda pije... takže to, že chalan má 14 rokov a je tam tretíkrát, nie je žiadna tragédia. skôr tá pečeň, snáď zistia, že je to "len" prechodná záležitosť, držím palce...

jajo1
22. máj 2021

tiež mám 16-ročného syna, ktorý má takéto problémy - hnačky, zelená stolica, ... - tak cca 4x ročne - vraj má citlivejší žalúdok. Akonáhle vypije teplé mlieko, vodu z vodovodu, alebo zle umytú zeleninu alebo ovocie, tak si to poriadne odtrpí. Probiotiká striedame značky, nevšimla som si medzi nimi nejaký závažný rozdiel, musí si dávať poriadny pozor na stravu a aj pitie. Pečeňové testy mu tiež vychádzali zlé a nakoniec to uzavreli ako chronickú mononukleózu, hoci nikdy nemal klasické príznaky mononukleózy ako napr. zdúrené uzliny. Takže určite porobiť vyšetrenia. Ale zas žiadna panika, takých ľudí je evidentne viac ...

alexas56
22. máj 2021

Ahoj aj ja mám také problémy, ale ja to mám tak silné, že keď začnem vracať tak až odpadnem, veľa x si pamatam len to, že som sa v noci zobudila išla som na wc a potom sa zobudím v nemocnici...nevedia stále prísť načo to mi je, už som bola na rôznych vyšetreniach a stále nič..niekedy je 2 mesiace dobre a niekedy mi je tak 2 x do mesiaca..synčekovi prajem skore uzdravenie

janinah
22. máj 2021

Na vašom mieste sa sústredím na stravu.nie školskú ak sa dá.vygooglite si pecenovu diétu a ostropestrec mariánsky.z probiotík arko Defenses pre dospelych