Časté čkanie u dojčiat

livevera
23. okt 2012

ahojte,mam osem mesacneho syna a v poslednej dobe casto ckava. neviem ci je to normalne.mate s tym niekto skusenosti?

atreyu
23. okt 2012

maly cka od kedy bol v bruchu 😉

zigzag
23. okt 2012

@livevera moj cka,ked ma plnu plienku, ta ho chladi, kedmu je zima, alebo,ked sa prilis smeje, alebo sa preje,, pomoze,ked mu dam napit, alebo cumel,ked je to koli prejedeniu , ale nie je to casto, ani nikdy nebolo 😉

livevera
autor
23. okt 2012

prave, nam sa to deje nie pravidelne ale ma dni kedy od rana ako vstane cka samozrejme s prestavkami. ani precikany ani prejedeny,neviem. akoby mal podrazdeny zaludok. nepomoze ani napit.. mozno to nic nie je len to nemaval tak preto som taka neista ale dkujem

mariannkkaa
23. okt 2012

nas maly ckal strasne casto skoro do roka. uz v brusku maval casto stikutku. vacsinou to vsak bolo po tom, co sa mu grclo, takze asi sa mu podrazdil hrtan a preto ckal. vzdy som mu skusila dat napit vodicky, obcas pomohlo, obcas nie. ale ked bol uplne malinky, maval to naozaj velmi casto a velmi silne a kedze bol predcasne narodeny bol slabucky a velmi ho to vycerpavalo, tak mi doktorka kazala zapchat mu na chvilku nostek aby sa zacal jedovat a plakat ze to prejde. dusit sa nedusil, lebo dychal ustockami, ale hneval sa na to a naozaj sa jedoval a casto to pomohlo... viem ze je to neprijemne, ale lepsie trosku si zakricat ako vycerpavat srdiecko...

slniecko41
23. okt 2012

čkanie je úplne normálne........je to prejav mimovoľných sťahov bránice........čkanie obyčajne súvisí s kojením alebo je spôsobené poklesom teploty dieťatka, ak je dieťatku zima, môže začať čkať....... 😉