Časté bolesti hlavy a brucha 8 ročnej dcéry

gabinocka
9. máj 2012

ahojte, moja osem rocna dcera sa velmi casto stazuje na bolesti hlavy a brucha. Nosi okuliare, v skole problemy nema, na neurologii nam predpisali Peritol ale ten nezaberal tak sme ho viac nebrali, krvne testy su ok...ja som uz zufala..skoro kazdy den mi vola zo skoly ze musi ist domov lebo je jej zle...

anjelicek26
9. máj 2012

@gabinocka - boli ste na endoskopii kvoli celiakii? Tu cisto z krvi zistis malokedy. Isteze to moze byt aj psychickeho povodu, ale nemusi. Problemy nema je relativny pojem, vies ako, staci jedna blba spoluziacka a je problem na svete, ak vylucite organicku pricinu, skuste psychologicku.

januschka10
9. máj 2012

Ahoj, moj syn ma 4 roky a bolieva ho brusko takmer kazdy den, niekedy aj 2x. Robili mu ultrazvuk bruska a nic nezistili, chodi robit kako aj 5x za den a pani doktorka povedala,ze mu to tak rychlo prebehne. Ked ho zaboli brusko tak uz aj ide kako a ja si myslim,ze sa mu tym ulavi. Robili mu testy na potravinovu alergiu,kedze je alergik a zistili alergiu na vajicko 2. stupna. Vajicka som vylucila zo stravy,ale aj tak sa stazuje. Alergia, hlavne potravinova prip. intolerancia sa uplne zistit neda, treba skusat. My napr. vobec nejeme mliecne veci a lekarka aj homeopaticka nam radili mliecne uplne vylucit, vraj to robi viac skody ako uzitku. Tak skuste aj vy, v prvom rade by som vylucila tie mliecne. Potravinovu alergiu ma aj moj synovec a ten akonahle zje nejaky keksik tak do pol hodiny dostane krce do brucha.

gabinocka
autor
9. máj 2012

ahoj..k psychlogicke sme objednane /o mesiac/ a ak by mala celiakiu, mala by aj ine symptomy nie?...ak sa nenajde ziadny iny povod problemov, zbehneme aj na gastroenterologiu, ale ani si neviem predstavit ze by jej mali robit endoskopiu, ked ona len pri obycajnom odbere krvy vystraja ☹

januschka10
9. máj 2012

Ako pise anjelicek26 moze to byt aj psychickeho povodu. Davidka boli brusko niekedy aj zo skolky. Ale to je rozdiel v boleni zo skolky a v tom z jedla. Pretoze ked ho naozaj boli z jedla, tak to velmi place a trva to chvilku. Tiez ho bolieva brusko z jablka. Je alergicky na jablone, ale uz nemoze ani jablka. Celiakia sa da zistit z krvneho testu, mal by zle testy na tu transglutaminazu ci take daco. Az ked je ta pozitivna tak sa ide aj na ine gastro vysetrenia. Este by jej mohli vysetrit stolicu, na kvasinky, parazity atd. Davidkovi to tiez robili,vsetko mal negativne.

gabinocka
autor
9. máj 2012

januschka10....ahoj, vies ona ma uz osem a doteraz nemala ziadne problemy..tieto trvaju cca pol roka, cize alergia na potraviny by sa uz zrejme bola ukazala. brusko ju neboli kazdy den, skor ta hlava ju boli ale priserne...tak ja som uz v koncoch

xlucia
9. máj 2012

@januschka10 u vas to vyzera na celiakiu. ale uplne

januschka10
9. máj 2012

@xlucia testy mu robili, vsetko negativne, potvrdilo sa len to vajicko. chodime na slovensko pani dr. novakovej z medifery, ona je imunologicka-alergologicka. presne aj ona sa obavala celiakie,ale tam nema nic pozitivne.