Časté bolesti brucha u 7-ročného syna

lara1128
22. júl 2023

Ahojte, 7 ročný syn má časté bolesti bruška. Je to rôznorodé ťažko mi je vylúčiť napr. Potravinu z ktorej by to mohlo byt. Mal robene odbery, utz, všetko ôk a bolesti ma stále. Nemali ste niekto podobný problém? Ďakujem

emss
22. júl 2023

@lara1128 ja som mala toto ako dieťa, vždy všetko v poriadku a až po veľa rokoch som prišla na to,že to bolo psychického pôvodu, neprežíva syn nejaké zmeny? Možno doma, v škole a v okolí? Môže to byť niečo, čo je pre Vás na prvý pohľad hlúposť,no on to vníma inak, skúste na to spoločne prísť. Ja som si to ťahala dlhé roky a priviedlo mi to veľmi veľa zdravotných problémov a keď som si to konečne uvedomila sama a zmenila zmýšľanie, nehovorím že som sa vyliečila, to sa už asi nedá,ale nesmierne sa mi polepšilo.Nikdy by som tomu neverila,že to je možné, no dnes už verím a začalo mi to presne v tomto veku. Držím Vám palce🙏

dzulli1980
22. júl 2023

Tak OK to nie je, keď bolesti pretrvávajú ... ja by som s ním išla na gastro, alergológiu, vylúčiť alergiu na mlieko, lepok ... moja dcéra bývala stále zahlienená ... všetky výsledky mala OK ... ja som skúšala postupne čosi v jedálničku znížiť, vylúčiť ... nakoniec som prišla na to, že to spôsobuje tvaroch, tvrdý syr ... u alergologičky jej nevyšla alergia/intolerancia na nič ... a ďalšia vec, môže byť viac citlivý, aj vtedy deti zvykne bolievať bruško ... s mužom ste OK? Nesťahovali ste sa, nemenil školu? Nemá problém s nejakým spolužiakom/spolužiačkou? ... tých možností je veľa, treba pátrať.

lara1128
autor
22. júl 2023

@dzulli1980 lepok mu robili to je ôk. Laktózu nie lebo to si vraj musím uhradiť sama. V pondelok ho idem teda objednať na tu laktózu uvidíme. Na gastro sme boli dala mu biogayu. Psychické neviem. Nie je nič také co by som určila za psychiku

dzulli1980
22. júl 2023

@lara1128 Čo sa týka Biogaie, mojej dcére vôbec nepomáhala, skôr horšie je po nej bolo ... u nás, čo sa týka probiotík - Laktobacilky od Dr. Swiss alebo Enterina.

lara1128
autor
22. júl 2023

@dzulli1980 tak u nás biogaia bez zmeny. Skôr mi ide ze po čom ďalej patrat

smajliica
23. júl 2023

Môže to byť hit alebo ibs

smajliica
23. júl 2023

A laktózu si môžete normálne odsledovať. Môže vylúčiť na týždeň - dva a uvidí či je to lepšie. Ak budete skúšať ibs tak ju aj tak bude vylučovať z jedálnička.

pininka1
23. júl 2023

@lara1128 náš to mal často, nakoniec bola hraničná laktóza a ma funkčnú dispepsiu. Chyba mu nejaký enzým, ktorý trávi potravu a preto ho často bili brucho. A ešte ma aj reflux hraničný, takže aj z toho mu je ťažko.

ciernysokol
23. júl 2023

@lara1128 skus sa ho vzdy spytat,nech ukaze,kde boli.ci ukazuje stale na jednu oblast,ci na zaludok,creva,na pravu,lavu stranu.ak zaludok,moze byt psychicke,ale aj histamin.intolerancia alebo helikobakter.s crevami by mali pomoct probiotka pravidelne davat.teda ak to nie su alergie,intolerancie.ale aj tak.

nikha2809
23. júl 2023

My sme sa takto veľmi dlho s dcérou trápili, aj v nemocni sme boli a tam bez akéhokoľvek vyšetrenia že lakt.intolerancia.Problemy pretrvávali, do toho hnačky, nikde inde na gastre nás nechceli zobrať, všade mi povedali, že máme ísť tam kde patríme podľa obvodu.Az nakoniec som sa dovolala jednému dr.ten nás znova hneď hospitalizoval v nemocnici kde on pôsobí, spravil jej všetky ale naozaj všetky vyšetrenia, laktozova sa ani nepotvrdila, ale dcéra mala pozitívny kalprotektin.Na to, aby určil diagnózu musel mať presne výsledky, trvá to 2-3t akurát v utorok ideme po výsledky a ja som ako na ihlach.Urcite sa nenechaj odbiť, trvaj na Tom aby ho poriadne vyšetrili, aj moje dieťa malo výsledky aj u dr.aj na gastre v poriadku a ešte zo mňa robili hystérku že si vymýšľam

lara1128
autor
23. júl 2023

@nikha2809 odkiaľ je ten Dr?

nikha2809
23. júl 2023