Čaj pre dojčiace matky a kolika

amelie123
18. dec 2013

Moze caj pre dojciace matky vyvolat koliku? vcera som si dala prvykrat a mala sa isla zblaznit.skoncili sme na pohotovosti.Ma niekto taku skusenost?

ichbinich
18. dec 2013

@amelie123: Velmi citlivym detom moze. Zvycajne caj obsahuje fenykel, aniz a rascu alebo niektore z tohto. Co ma podporit travenie a tvorbu mlieka, moze citlivym detom to travenie "nakopnut" az prilis...
Je aj zname, ze niektore deti neznesu fenyklovy caj, ktory sa dava v domienke, ze im pomoze na brusko. Praveze im moze pohorsit...
Takze ano, mozne to je.
Ale takisto je mozne, ze za tym placom bolo nieco uplne ine... Ak mas na to este nervym daj si ho este ratz a uvidis. Ak nie, vyluc ho uplne, daruj kamaratke, a hotovo.

mirka0703
18. dec 2013

aj ja som mala podobny problem...ani ja som nic take nemohla pit a ani malemu som nemohla davat detske caje kde bol fenikel..... inak vyvadzal ako divy...a bolelo ho brusko

skvelemanzelstvo
18. dec 2013

@amelie123 to som ešte nepočula. Že čaj a kolika. Veď to nejde dokopy. Žiadny čaj a kolika, to hej.

skvelemanzelstvo
18. dec 2013

@ichbinich nesúhlasím s tebou. to si napísala iba to čo si myslíš, že? Nie vždy čo si myslíme je pravda.

ichbinich
18. dec 2013

@skvelemanzelstvo:
Nie, nenapisala som to co si myslim iba ja. Napisala som, ze to mozne JE. Citala som o tom, ze niektore deti mozu reagovat prilis. A aj skusenost @mirka0703 je taka...

mirka0703
18. dec 2013

@skvelemanzelstvo ja som tomu tiez neverila ze caj to moze sposobit a schvalne som mu tyzden nedala nic take a potom som dala a bolo to zas, plac a nepokoj..... takze je to len moja skusenost....a ked som sa zbavila cajov s feniklom nebol problem...

lulo231
18. dec 2013

@amelie123 Suhlasim, ze fenykel obsiahnuty v tomto caji moze sposobit tazkosti pri traveni, co je v rozpore s tym, co si mysleli nase mamy. Ja som pocas dojcenia tento caj nemohla pit vobec koli kolike mojej dcery. Skus si to vsak vypozorovat sama. Su deti, ktore su viac alebo menej citlive na stravu matky. Prajem vela stastia 😉

skvelemanzelstvo
18. dec 2013

@amelie123 Neriadiť sa podľa týchto príspevkov, ale podľa odborných zistení lekárov. V odbornom článku som na i-nete našla, že feniklový čaj lieči koliku. Tak nepleťte zbytočne mamičky.

masinka
18. dec 2013

@amelie123 podla mna koliku vyvolat moze. Ved feniklovy caj sa dava aj po sekcii aby sa rozhybali creva - stale sa nas sestricky chodili vypytovat, ci uz konecne mame vetry ....
Kym som pila caj pre kojace maminky, tak aj mna naduvalo a moje dieta prdkalo jedna radost. Ked som ho prestala pit, dcera prestala prdkat. Koliku nemala ani predtym, ano potom, ale ked je dieta haklivejsie, tak z toho vzduchu v brusku logicky moze byt nervozne, alebo mat koliku.
No a celkove ten feniklovy caj co sa dava babatkam je podla mna len jedna z "rozpravok starych materi" - volakedy sa hovorilo ze " kto grga a prdi, zdravie sebe tvrdi " a podobne ludove mudrosti, tak to pchali do deti, lebo ved ked prdeli, tak boli zdrave..... (zase zastavene vetry tiez nie su ziadna vyhra, tak v tom pripade to mozno ako liek bolo vhodne).
Inac ked som sa opytala nasej pediatricky, ze naco je dobre pit ten feniklovy caj pri kojeni, tak len sucho skonstatovala, ze dajte si za hrniec fazulovice a vysledok bude rovnaky....

veva123
26. dec 2013

@amelie123 presne to iste aj u nas... na radu starsich som dala malemu doobeda cca tri-styri lyzicky fenikloveho caju plus ja som zacala pit caj pre dojciace matky.... predtym nemal nikdy koliky, bolesti bruska, pekne kakal takmer po kazdom kojeni... od podania cajiku uz nekakal a v ten isty vecer strasne plakal ako nikdy predtym, nedal sa utisit, vykakal sa az ked sme mu dali teplomer do ritky, ze ci nema teplotu... na druhy den sme museli pouzit aj rektalnu trubicku... Caje som vysmarila do kosa a odvtedy bol znova pokoj.
Patrala som na internete a nasla som vyjadrenie lekara, ze fenikel, aníz, rasca a pod. mozu mat na niektore deti aj uplne opacny efekt...

zuzi0110
26. dec 2013

@amelie123 z môjho okolia mali 3 deti problém s kolikami pokiaľ mamičky neprestali z čajom na kojenie. V pražskej porodnici už upozorňujú ženy na to aby ich nepili lebo citlivým deťom robia v bruchu rozbušku....