Bývate chorí, keď su choré vaše deti?

stradivariuska
28. jún 2015

My mame 16 mesacneho , chorý bol tri krat z toho tri krat sme boli spolu s ním chorí aj my. Predtým som ja aj muž chorá bývala zriedka a teraz zakaždým s našim malým. Trápite sa aj vy takto alebo sme výnimka? Vžda sa jedna o kasel sopel poprípade horúčky .

lilimoni
28. jún 2015

My sa striedame 😠 ked je mala konecne zdrava, tak to chyti mna a potom manzel 😠 a u nas chory muz, horsie ako to dietko 🙄 ulahne so soplom na smrtelnu postel 🙄 😀

janickacrazy
28. jún 2015

Ja chorá nebývam s deťmi, u nás je to vačšinou tak, že sú choré bud jedno alebo obidve deti, prípadne aj manžel dačo od nich chytí a ja stále nič, ja sa im len smejem, že aký mám doma lazaret. No ja sa snažím zdravo stravovať, dlhšie spať, ked sa dá, nepijem sladké nápoje vobec a snažím sa pracovať aj na svojom pozitívnom duševnom stave. Moj mažel takéto veci veľmi nerieši, spí málo, lebo chce stihnúť 300 vecí naraz, potom je nervozny, nevyspatý a ľahšie dačo chytí. treba popracovať na vašej imunite, možeš si kúpiť nejaké probiotiká, prípadne sa zdravšie začnite stravovať, veľa ovocia a zeleniny, chudé maso, atd.

jaannuusskkaa
28. jún 2015

Nas drobec sice nieje casto chori ale ked bol ja som to tiez schytala a na vsetko som bola sama kedze mangel na tyzdnovkach...teraz mal drobec anginu ja som v deviatom mesiaci tak som sa poistila a nosila som rusko na tvari a v pohode drobec vylieceny a mna to pekne obyslo 😉

xevulax
28. jún 2015

Mam 3 deti (ziadna rste ani do skolky nechodi) a vzdy sme chori vsetci (ja teda vzdy s nimi na totalku, manzela zo niekedy iba lizne). Je to normalne. A to keze su 3 su chore kazdu chvilu. Aj teraz su chore vyse mediaca maju tretie antibiotika a ja uz som pri nich chora druhy krat behom tohto obdobia. Co uz

disala
28. jún 2015

Ja mám dve,syn je starši,a vždy nejaký ten bacil prinesie zo školy,mala chytí a potom aj ja.Ešte sa nestalo že by ma to obišlo.

snopkulka
28. jún 2015

Túto zimu to u nás bolo ako na kolotoči - starší syn niečo priniesol zo škôlky, v miernej forme to chytil menší, potom manžel a vždy keď som si myslela, že už do toho spadnem aj ja, nejako ma to obišlo 😀 a takto sa to točilo celú zimu 😖

siska53
28. jún 2015

Tak my sme chori aj mimo chorob deti... Ony mavaju na 95%len sopel,vynimocne daco ine,casto ked maju teplotu,tak len 1den.. Az od skolky je to trosku horsie, no my dospeli vzdy dopadneme najhorsie. Dakedy obaja naraz s nimi alebo sa vystriedame. No vzdy to ma horsi priebeh u nas ako u deti..

Jedine teraz maly po bvybere nosnej mandle schytal daku hroznu virozu alebo co,4,5dna teploty,z toho 3dni horucky 38,7-39, co on az take vysoke nikdy nemal.. Mala uz sopli a muza tiez daco uz chytilo..som zvedava,dokedy vydrzim ja. Dufam,ze mna to obide,ze svoj diel som.si uz vycerpala,kesze od polky februara do zaciatku aprila som bila vzdy zdrava len 3-4 dni a opat. Aj deti daco mali,ale s o dost lahsim.priebehom... Len sopel a mali hadam tak den vyssiu teplotu.

Tazke nie ste jedini..jedine ze u nas do 2r.bol len kratko trvajuci sopel a my sme boli chori mimo tych soplov..ale boli..nastastie to deti od nas nikdy nedostali.

ena70
28. jún 2015

my sme veru vždy bývali chorí aj s drobcom. prvýkrát ochorel keď mal 4 mesiace, on sa z tých soplíkov vyspinkal, my sme s mužom boli chorí 2 týždne, lebo on do práce a ja musela okolo malého, tak sa to vlieklo. ale spravidla vždy dáme kolotoč 😉 ...keď jeden, tak všetci 😉

cerez
28. jún 2015

Pokiaľ som bola doma, tak nie. Ako náhle syn nastúpil ako 3 ročný do škôlky a ja do práce, kde tiež som len v detskom kolektíve, tak som pomaly každý druhý mesiac nachladnutá, usoplená.

jankastubka
28. jún 2015

Aj my byvame takmer vzdy chori s malou, ci sopel, ci vracanie... Som z toho na nervy. Uz sme brali aj hlivu ustricovu na imunitu a nemam pocit, ze by to nejak pomohlo. Zvykneme aj nosit rusku tak ja uz neviem...

kimina7
28. jún 2015

Ja som chora asi raz za rok, ani to nie kazdy. My to od deti nechytame, ani deti od seba obycajne. No ak dojde muz zo sluzobky hory, tak vtedy deti zvyknu ochoriet, od neho sa to na nich stale nalepi ;) aj mu za to nadavam 🙂

dusika11
28. jún 2015

no...stale si umyvam ruky..vazne nic nezjem pokial si neumyjem ruky..ak boli chori cervan infekcia a tak..surovo som si zmyvala ruky so savom..ano nema sa to....viem..aj natierala som antibkaterialnym gelom......takze po tychto opatreniach neochoriem..dalej ak je maly chory a spi so mnou ..mam rusko ..aby som sa nenachytala..

tinka_21
28. jún 2015

Ono asi ide aj o to co kde ochorie a co nachyta... Pride jesen,zima chripky virozy a mozes si vybrat ci si to chytila od dietata alebo v obchode,kto ochorel prvy resp.u koho to prepukne skor, a aj tak to nezistis a ani neovplyvnis.Pokial sa na teb hned vsetko nalepi,treba posilnit imunitu.U nas napr.len raz za celu dobu sa stalo,ze sme ochoreli vsetci,inak ked je mala chora tak ja nic,a naopak,ked ja ochoriem,mala to nechytila odo mna,a to okrem beznych opatreni nerobim nic,ani len rusku,nikdy som to nemala,a nepusinkovat sa u nas neda,to by neprezila;) To co pises je casty problem,skus sa zamerat na imunitu,ak treba tak aj s pomocou lekara imunologa.

seahorse27
29. jún 2015

Ja som predtým nebývala chorá, ale posledný rok schytám každú pliagu, ktorú mala donesie zo škôlky. Manžel je odolnejší, ten chytí každú druhu.

yukki
29. jún 2015

No, ja väčšinou bývam chorá po nich, od nich. Prvé dva tri roky v kolektíve škôlky čo boli, tak bez výnimky za každým som to schytala od nich, teraz už trošku..no sem tam odolám

diusik
29. jún 2015

Vzdy vsetci,strasne :( dokonca deti su uz zdrave a my s manzelom sa ledva davame do kopy

kladina
29. jún 2015

Ja by som na tuto temu vedela rozpravat ☹ aj teraz som chora... Mala trocha kasle obcas kychne a ja? Ja idem dnes k lekarovi, lebo nie som schopna ist do prace :-\ vzdy to schytam v horsom priebehu, vlecie sa to aj 3tyzdne. Neviem nicim zocelit svoju imunitu. Ma niekto nejaky dobry recept?

vinifred
29. jún 2015

..hej a predávame si to ako štafetu... 😖

magduska2
29. jún 2015

U nás sa asi držíme pravidla 'vsetci za jedného, jeden za všetkých " my sme vždy chorí všetci spolu, najskôr jeden a uz to ide..najhoršie je,že mňa to vždy skolí úplne najviac.. A niekedy mám pocit že to tak nejako aj koluje, keď je jednému konečne lepšie tak než sa mi ostatní z toho dostaneme už je V tom kole zas..a tak to ide furt tuším dokola. Tiež som už niekedy z toho zúfalá, kedze som s deťmi sama, manžel pracuje mimo, tak je to niekedy nezvladatelne.

martina28p
29. jún 2015

áno,schytáme to aj my,tiež som z toho unavená,vyčerpaná,teraz ma to drží už mesiac,stále sa mi to vracia,dnes idem k dokymu lebo chcem výtery,už som mala 2 antib.prešlo,ale o týždeň je to späť....nechápem,nebývalal som taká chorá,teeraz ma to ničí a najhoršie je že mama musí fungovať.....niekedy mám už aj strach....

marissenka
29. jún 2015

My sme prave teraz vsetci,okrem mm...crevna viroza a k tomu sople a kasel...ale nie vzdy sme spolu chori...niekedy je len jedno dieta a nikto to nechyti

moniciak
29. jún 2015

Niekedy sa to stane, že sme chorí narovnako ale väčšinou nie 🙂

kiristinka1
29. jún 2015

My sme chorí tiež všetci vždy..ale teda naposledy ked mal maly črevnu virózu,s prepáčením 2krat sa pokakal,2krat sa povracal,1den mal zvýšenú teplotu a mal po viróze..a ja som strávila 2dni štýlom rit na záchode a hlava v kybli..

montinka
29. jún 2015

ahoj ja vzdy do dvoch dni chytim od nich chorobu.😉

smoni
29. jún 2015

štefety si nepreberáme, keď jeden ochorie (prechladne) takostatní sú na čajíkoch a vitamínoch, aby to nevyfasovali tiež. A mamičky, väčšinou ochorejú z únavy, pretože starať sa o dieťa a popri tom o domácnosť a zvládnuť všetky dennodenné povinnosti je náročné

berus222
29. jún 2015

my "statci" vobec nechytame choroby deti, ale deti si ich medzi sebou vymienaju. je to nekonecny kolotoc. jeden je zdravy, druhy doplavy, za dva dni si to vymenia,....

bubelko
29. jún 2015

ako kedy. väcsinou chorobu dotiahne chlap z prace, pretoze chori musia pracovat a neostanu doma. od neho to niekedy chytia deti a ked je to velmi silny virus tak aj ja.

lorela
29. jún 2015

U nás - v opačnom garde 🙂 . V škôlke (od kašlajúcich kýchajúcich detí/učiteliek v šatniach) ale aj mimo sa skôr nakazím ja, dovlečiem domov a chytí odo mňa muž. Dcérka zostáva imúnna napriek tomu, že my ležíme v horúčkach. Pod perinami kujeme tajné plány, keď preletí ešte pár rôčkov, bude nám mať kto navariť horúci čaj 😀