Bude mať môj syn astmu?

meggieerika
28. mar 2012

ahojte........ mam 8 mesacneho syna, ako 4 a pol mesacny mal zapal pluc a skoncili sme v nemocnici, kde sme pobudli tyzden, maly tam mal nasadenu antibioticku liecbu a take spreje co mu ulahcovali dychanie................teraz sa nam to mierne zopakovalo, bola som vsak uz poucena a mudrejsia ako prvy raz.... od Dr, sme mali doma tie spreje co mu davali v nemocici ale v sirupovej forme, hned som mu to vecer supla a dala aj kalciovy sirup.......mal uz mierne pisklave dychanie a take mensie zachvaty sucheho kasla.............. po par dnoch sa nam to zlepsilo..... mame ist s nim k pneumologovi........ dr. mi povedala ze je to bud znizenou imunitou, zlym krvnym obrezom............alebo ........ neviem...... tiez mi povedala ze mu to moze prejst az do astmy, co by nebolo moc dobre....................ako mu pomoct??? co robit????? mate skusenosti.............. sem s nimi.......... dakujem

anieli_1
28. mar 2012

@meggieerika ahoj ma u vas niekto astmu?..........moja mala tiez mala obstrukcnu bronchitidu a zac. zapal pluc v 4 mesiacoch museli sme sa v nemocke obist 🙂 a uz ju mala zopakovanu a ja som tazka astmaticka a mna uz tam primar varoval ze ked sa jej to bude opakovat je pravdepodobnost ze to zdedila........zatial nic neriesime nemusis panikarit uvidis co bude dalej.....ten sirup kludne daj ale nemusis hned utekat k pneumologovi.....ak by sa mu horsilo dychanie ze aj bez nicoho len tak piska alebo mas pocit ze sa rychlo zadych alebo tak tak to povec dr a ta povie dalsi postup 😉

meggieerika
autor
28. mar 2012

ahoj............ astmu v rodine nik nema, pokial viem............ ja od mala mavam problemy so suchym kaslom a muz ako dieta mal furt zapaly priedusiek...... tak neviem co aj toto moze byt na chybe..... k pneumologobi nas posiela nas detska dr. Ked spi, ma cerstvo vyvetrane, alebo vetracku a tiez vlhke plienky povesane na postielke je dobre..... dycha sa mu lepsie.....jaaaaaaaaaaaaaaaaaj................ mna porazi ☹