Buchnutie do hlavy 6 týždňovému dieťaťu

18. máj 2022

Potrebujem radu môj starší syn chcel dať sestričke píšu na čelo ona mala otocenu hlavu na bok jemu sa smykli ruky a spadol jej na hlavičku začala strašne plakať ale hneď sa aj utisila, nezvracala pekne si aj mrnkala potom nie je spáva správa sa normálne ako stále zreničky ma ôk, myslíte že treba vyšetrenie? Písala som aj lekárke povedala ze mam len sledovať strašne sa bojím :(

nelca0510
18. máj 2022

6 TT je týždeň tehotenstva. Osobne by som šla na pohotovosť. Viem,že možno stačí sledovať ako píše lekárka,ale má len 6 týždňov,nech ju prezrie lekár.

petulda333
18. máj 2022

Ak mas strach,chod na pohotovost,urobia rtg a budes kludna

autor
18. máj 2022

Volala som na pohotovosť ze takým bábätká rtg nerobia ze mam sledovať len fontnelu a ma ju ôk

ildiko36
18. máj 2022

Kym ma zreničky rovnaké a nezvracia sa nemusiš bať, prave preto ze babetku este neni ta fontanela spojená maju ohyblivu kosť, tým pádom by sa nemala ani poraniť, treba len dieťa sledovať

mimi3008
18. máj 2022

@petulda333 a co uvidia na rtg? Kosti. Tie velmi pravdepodobne zlomene nebudu. Vnutrolebecne zmeny na rtg nevidno

kacena4
18. máj 2022

skus si po sebe precitat... a nie nepanikat drobci maju makku hlavku ak to nebola metrova vyska malo by to byt ok

petulda333
18. máj 2022

@mimi3008 boze,tu nieco pisat. Bola to rada,aj do buducna aby vedela. Radsej ist 100x na pohotovost zbytocne ako nieco zanedbat

katkaseiner
18. máj 2022

Tak ti poviem, ak je ok, tak ju fakt len sleduj...
Stala sa mi taka vec, krpec bol u kamosky a z nicoho nic sa rozbehol a nabural do skrine - zasli sme s nim hned na pohotovost, rontgen samozrejme nic neukazal. Lekar povedal ze v takychto pripadoch staci sledovat dieta... ci netaha nohu, nehybe rukou, divne sa chova, vracia (jasne, mas 6tyzdnove, takze zrejme nechodi a nehybe rukami/nohami ako vacsie deti). Dalsi den sme mali zas uraz, chcel vyliezt z kresla, ale to sa pretocilo a on skoncil hlavou na drevenom domceku... Som myslela ze si hlavu napoly rozrazi (akurat ta strecha v tvare A). Ale tym ze uz den predtym sme boli, som ho uz len sledovala

veronika946
19. máj 2022

@nelca0510 “tt” je skratka pre množné číslo od slova týžden… podobne ako sa používa v latinčine

veronika946
19. máj 2022

Rtg samozrejme blbosť, vždy sledovať ale nie že aha ok dýcha ale každú hodinu zobudiť či normalnr reaguje a sledovat zrenice, to platí pri akomkolvek uraze/naraze hlavy pri dietati v kazdom veku!
A v prvom rade láska-neláska, dieťa nemá čo robiť pri hlave takmer novorodenca… nech ho bozkava ked ju drzis 🤯

petulda333
19. máj 2022

@veronika946 mnozne cislo? Ja,ze to je tyzden tehotenstva